Czy sędziowie to zorganizowana grupa przestępcza? Sąd oddalił pozew 38 z nich przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi

Tomasz Sakiewicz. / fot. Wikimedia/Elekes Andor
Tomasz Sakiewicz. / fot. Wikimedia/Elekes Andor

„Gazeta Polska” nie musi publikować sprostowania do fragmentu wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim. Warszawski sąd oddalił pozew 38 krakowskich sędziów przeciw redaktorowi naczelnemu „GP” o zamieszczenie takiego sprostowania podaje portal wpolityce.pl

W wywiadzie premier Morawiecki pytany o zachowanie krakowskich sędziów, którzy wystąpili przeciwko powołanej przez ministra sprawiedliwości nowej prezes sądu okręgowego, odparł: „W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał pana Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza”.

Sędziowie z krakowskiego sądu okręgowego poczuli się urażeni słowami „zorganizowana grupa przestępcza”. Wnieśli do czasopisma o sprostowanie, które nie zostało opublikowane, więc wnieśli pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie o nakazanie takiego sprostowania.

W żaden sposób z tej wypowiedzi nie można wywnioskować, że stwierdzenie działania zorganizowanej grupy przestępczej w sądzie w Krakowie odnosi się do sędziów sądu okręgowego (…), w żaden sposób nie można tego łączyć z sędziami Sądu Okręgowego w Krakowie – wskazała w uzasadnieniu wyroku sędzia Agnieszka Derejczyk.

Wyrok jest nieprawomocny.

źródło: wpolityce.pl