Korwin-Mikke i Gwiazdowski o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. „Kompletnie nie rozumiem tej fali nienawiści”

Robert Gwiazdowski oraz Janusz Korwin-Mikke. / foto: YouTube
Robert Gwiazdowski oraz Janusz Korwin-Mikke. / foto: YouTube

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizowana od przeszło 20 lat przez Jerzego Owsiaka od dawna budzi sprzeciw wielu polityków i publicystów, uznawanych w naszym kraju za prawicowych. Choć wiadomo, że politycy PiS i dziennikarze mediów im sprzyjających nie mają wiele wspólnego z prawicą.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest inicjatywą prywatną, która jednak przez lata korzystała w sposób zorganizowany z pomocy państwa, czy promocji w mediach reżymowych, na które wszyscy łożymy pieniądze w podatkach.

Robert Gwiazdowski na Twitterze zupełnie słusznie zauważył, że „płacenie na WOŚP i oglądanie TVN jest dobrowolne, obowiązkowe jest płacenie na NFZ i TVP”. Głos w sprawie WOŚP zabrał również na Facebooku Janusz Korwin-Mikke.

– Zawsze wyśmiewałem WOŚP – jako inicjatywę mało skuteczną, będącą próbą wlania w medycynę kropelki, gdy socjalistyczne państwo wylewa z niej i marnuje dziesiątki litrów – zaczął swój wpis.

– Ale też kompletnie nie rozumiem tej fali nienawiści. Jeśli ludzie czują się lepiej, gdy dadzą te parę złotych, gdy młodzież cieszy się, że może pomóc – to co to komu przeszkadza? – dodał.

39 KOMENTARZE

  • W skali marnotrawstwa do ilości uzbieranych przez WOŚP sum to jest nie duża kwota (co innego dla przeciętnego zjadacza chleba). JKM ma inne spojrzenie na to, dlatego to co wspomniał jest logiczne. Dodam że jest to tylko jeden akapit z dłuższej wypowiedzi, jak się domyślam.

   • Co tam marnotrawienie pieniedzy – niech WOSP ujawni ksiegowosc (nawet sad nie zdolal jej do tego zmusic) i wytlumaczy sie w koncu z lewych transferow milionow zlotych pomiedzy spolkami Owsiaka, o dziwacznych i infantylnych nazwach.

    • PS. Transferow pieniedzy w trakcie ktorych miliony zlotych gina w dziwnych okolocznosciach.

    • Już się wytłumaczył w wyczerpujący sposób, jednak dla osób podłych nawet tony tłumaczeń i dokumentów to będzie za mało. Wolą popierać szemrany Caritas otrzymujący miliony złotych dotacji z budżetu państwa i od samorządów.

     • Pokaż gdzie się wytłumaczył i czy opublikował w końcu papiery, o które prosił sąd?

 1. Nie przeszkadzałoby mi, gdyby w tę zabawę nie był zaprzęgnięty aparat państwa. Ojcu Rydzykowi nikt nic nie daje.

   • Nie ma linku – nie istnieje.
    Słusznie.
    Jaka dotacja? Czego dotyczyła? Skąd poszła – źródło płatności.
    Szkalowac potrafi kazdy debil lub nawet gorzej, kazdy gibon. Bo ja też chcialbym wiedziec.

  • Jack_Holborn®: „Ojcu Rydzykowi nikt nic nie daje”

   buhahahahahahah

 2. Zgadzam się z JKM. Ludzie mają prawo wyzywać pieniądze jak chcą.

 3. Mikke pyta „to co to komu przeszkadza?”
  ano przeszkadza to że raz jedyny w roku sukienkowi mają poważną konkurencję i mogą (czy muszą to nie wiem) dostać tego dnia na tacę mniej.
  i nic więcej, może poza typowo katolską (nie protestancką) zazdrością sukcesu jako takiego
  „polska solidarna” jak to mówił jarosław

  • Kluby piłkarskie na ten przykład są powaznymi bogatymi prywatnymi firmami i nikt nie podnosi wrzasku że państwo ich regularnie za darmo ochrania.

  • Gdyby to, baranie, była prawda, księża przeganialiby żebraków od tego błazna spod kościołów.

 4. JKM tym razem się nie popisał. Jak na tak antypatyczna osobę jak Owsiak to „fala nienawiści” pod jego adresem to łagodne pieszczoty. Ponadto Matka Kurka miał rację nazywając go hiena cmentarną – vide potraktowanie ciężko chorego Łukasza Berezaka. Wreszcie Owsiak nie rozlicza się uczciwie ze swoich przychodów. Natomiast mogę uwierzyć, że frajerzy, którzy dają się mu kroić oraz stojące na mrozie dzieci przeważnie kierują się szlachetnymi pobudkami i można im najwyżej zarzucić naiwność.

 5. A jak z rozliczeniami p. Wielgus kiego, czyli kurki nie matki, ciekawe jak tam z kasa na własne dzieci????

  • Gdyby nie Owsiak, Wielgucki nie miałby z czego żyć. Jeden zarabia, drugi zarabia i tak się kręci. Nie daję Rydzykowi na tacę, ale jęśli ktoś inny daje – to wolny kraj.
   Inni dają WOŚP – też im wolno.
   Każdy ma prawo zdecydować na co wydaje własne pieniądze.

 6. jesli wosp jest mało skuteczne to niech zniknie bo mi ćwiercmuzgowcy owsiakowi trują odbytnice z tom orkiestrom

 7. Przypomnę tylko, że w organizacji orkiestry ciągle aktywnie uczestniczą samorządy wielu miast. Pompują nasze pieniądze ( bez pytania nas o zgodę) w koncerty, pociągi specjalne, autobusy itp. Gdyby przeznaczyli tę kasę bezpośrednio na szpitale wyszłoby na to samo. Tyle że Owsiak nie dostałby swojej działy.

 8. WATYKANSKA HYDRA ŁUPIE WAS DEBILI OD 1000LAT ,ALE TO NIE DZIWI JESTESCIE NARODEM NIEWOLNIKOW I ZAWSZE BEDZIECIE BULIC TYM OSZUSTOM.WOLNOSC TO STAN UMYSŁU A WY KNAZIE DO TEGO NIE DOROSLI .TO TEZ NIE DZIWI FAKT ZE TAK PISZECIE O CZŁOWIEKU KTORY ZROBIŁ WIECEJ DLA DOBROCZYNNOŚCI NIZ P
  EDOFILE W SUKIENKACH.

  • Tysiąc lat łupienia i przez tysiąc lat żadnej reakcji ze strony łupionych? Zatem należy pogratulować centrali, gdzie łupy od tysiąca lat spływają! A Pański ptasi móżdżek , latem przysycha, zimą przymarza. No, cóż taki mamy klimat!

 9. Zdziwieni?
  „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest inicjatywą prywatną, która jednak przez lata korzystała w sposób zorganizowany z pomocy państwa, czy promocji w mediach reżymowych, na które wszyscy łożymy pieniądze w podatkach.”
  Sami napisaliście coś takiego, a liderzy zdziwieni?
  Miałem ich za mądrzejszych jednak.

 10. Być może Korwin ma rację, tylko pytanie co państwo zrobiłoby z pieniędzmi które przeznaczyłoby na szpitale – czy faktycznie zakupiłoby sprzęt… czy po prostu rozkradłoby te pieniądze i żadnego sprzętu nie zakupiło?

  Kolejna kwestia to pytanie co się dzieje z pieniędzmi dobrowolnie uzbieranymi prze WOŚP – czy te pieniądze od razu trafiają do budżetu i wtedy państwo nie ma wyjścia i musi zakupić przynajmniej trochę sprzętu który jest oznaczony znakiem WOŚP… czy sam WOŚP kupuje sprzęt który jest dostarczany do państwowych szpitali?

  To, że Ja osobiście popieram prywatyzację szpitali to akurat jest osobna kwestia.

  • Rząd kuje w oczy taka zbiórka bo pokazuje jak niewielkimi kwitami w porównaniu do tego co idzie z budżetu można tak wiele zmienić. Pokazuje to tylko niegospodarność i poziom kradzieży pieniążków nas wszystkich. Podatki to już prawie 50% naszych zarobków a i tak jest im mało.

 11. Jak WOŚP zbiera i daje to źle. Jak rząd kradnie i rozdaje to dobrze. A podobno rządzący to katolicy i dobrzy ludzie. Hipokryzja polityków sięga sufitu. To na co dają ludzie to ich sprawa, nikt ich do tego nie zmusza a politycy nie pytają tylko zabierają.

 12. „Jako, że zbliża się kolejny finał WOŚP za chwilę kolejmy raz rozpocznie się wojenka o to, czy Owsiak to zbawca polskich szpitali, czy osoba, która dzięki założeniu fundacji prowadzi całkiem wygodne życie i robi za świeckiego świętego. I jak to w Polsce oczywiście fakty będą na ostatnim miejscu. A te są takie:
  1. Budżet NFZ na 2018 rok wyniósł 77,5 MILIARDA złotych.
  2. Średnio co roku NFZ 10% swojego budżetu przeznacza na zakup sprzętu. Czyli jak łatwo policzyć, uśredniając w tym roku było to 7,5 MILIARDA złotych.
  3. 60 milionów od ludzi wpłacających na WOŚP jakie zakładając fundacja wydaje na zakup sprzętu i szkolenia medyczne może wydawać się sumą wielką…
  4. W rzeczywistości jednak to niecałe 0,8% rocznych wydatków NFZ na sprzęt.
  Ergo. Gdyby nie było WOŚP to jej brak w szpitalach byłby prawie niezauważalny. Zamiast 100 łóżek, byłoby 99 itd. O takiej skali mówimy.
  Reszta to tylko marketing.
  „Moje dzieci leczono na sprzęcie z serduszkiem WOŚP”.
  Może tak, może nie. Statystycznie masz na to jeden procent szans. Nakleić naklejkę to nie problem. Na kurtce po wrzuceniu 2zł do puszki też masz serduszko. Ale czy to znaczy, że kurtkę kupiła Tobie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?
  Inną kwestią jest to, że KAŻDY rodzaj pomocy należy popierać. Tak po prostu. Po ludzku. W Polsce jak to w Polce musi jednak wchodzić wszędzie ideologia.
  „Owsiak to mega ziomal bo dzieciakom sprzęt kupuje. A w dodatku jeszcze na tego Kaczora coś powie i dowali katolom. Super gość!!!”
  W tym czasie kibice Legii ufundowali szpitalom już dwie karetki i wyremontowali oddział dziecięcy w jednym ze szpitali. Taki ONR co roku robi dzieciakom w szpitalach paczki na święta. Mikołajki na onkologii dziecięcej to funduje już chyba każda większa od ekstraklasy po te C klasowe kibicowskie ekipy. (ale kibol zły bo tak w TVN mówili). To samo szlachetna paczka czy Caritas który zorganizował tysiącom osób ubogich bezdomnych Wigilie i teraz to co najbardziej zaboli, bo argumentem przewodnim jest Rydzyk nic nie daje, ale Rydzyk nie prowadzi fundacji, jest to biznesmen, ma sposób na biznes a No No wszystko wybudował szkołę, czy kościół ma też radio, w którym mówi się wiele mądrego, śmiejesz się, a słuchałeś?
  I ich jakoś nikt za to na rękach nie nosi…”

 13. Już się wytłumaczył w wyczerpujący sposób, jednak dla osób podłych nawet tony tłumaczeń i dokumentów to będzie za mało. Wolą popierać szemrany Caritas otrzymujący miliony złotych dotacji z budżetu państwa i od samorządów.

Comments are closed.