Media reżymowe sprywatyzować, a teren po nich zaorać! Podatnicy dopłacą gigantyczne pieniądze do TVP

Jacek Kurski. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski
Jacek Kurski. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt nowelizacji ustawy abonamentowej. Telewizja Publiczna i Polskie Radio ma zyskać dodatkowe 1,26 miliardów złotych, oczywiście z pieniędzy podatników.

Projekt przygotowany przez posłów PiS zakłada wypłacenie mediom publicznym rekompensaty „za utracone wpływy z abonamentu RTV”. Media publiczne dostały już jedno dofinansowanie z tego tytułu, które wyniosło blisko miliard złotych.

TVP ma otrzymać kolejną rekompensatę. Wynika to z faktu zwolnienia niektórych grup społecznych z płacenia abonamentu w minionych latach. Teraz wszyscy zapłacimy blisko 1,3 mld złotych, czyli zapłacą też ci, którzy wcześniej zostali zwolnieni.

Jako pierwszy rekompensatę dla TVP zapowiedział Jacek Kurski, a jeszcze tego samego dnia na stronach sejmowych pojawił się projekt posłów partii rządzącej. W sumie Telewizja Polska i Polskie Radio otrzyma 1,26 mld złotych, o konkretnym podziale tych środków zadecyduje KRRiT.

Źródło: businessinsider.com.pl

10 KOMENTARZE

 1. Burza w szklance wody. W każdym kraju są media państwowe i to pieniądze z podatków na to idą. Lekarze, sędziowie czy archiwa też dostają dole z podatków. Znowu leming szuka awantury….

  • „Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy”.
   TVP powinna być opłacana z dotacji dla obecnie rządzącej partii politycznej.

 2. Po wojnie w ciągu zaledwie kilku lat zrujnowane Niemcy dogoniły socjalistyczną Wielką Brytanie dzięki ordo-liberalnej reformie Ludwiga Erharda.

  Trzecia droga właśnie prowadzi do tego z czym lewacy walczą – do powiększania się nierówności w społeczeństwie – historia gospodarki niemieckiej to dobitnie pokazuje. Dzieje się tak przez inflację, ponieważ inflacja uderza w najbiedniejszych. Lewica chciała pomóc biednej „klasie robotniczej” ale tak naprawdę zaszkodziła tym biednym robotnikom. Ci biedni robotnicy teraz utrzymują 1 mln bandę darmozjadów na w urzędach, cudze dzieci, ludzi na zasiłkach, emerytów, sądownictwo, policję i wojsko – to nie przedsiębiorca płaci podatki, tylko robotnicy, bo przedsiębiorca wlicza wszystko w ceny i pensje. Robotnikom rzuca się jakieś ochłapy, a Oni myślą, że państwo im pomaga, podczas gdy Ci robotnicy wypracowali 4x więcej pieniędzy które zostały przeżarte i zmarnowane, a nierówności zwiększają się mimo tych ochłapów. Nie mam nic przeciwko nierównościom – mogą być nawet takie jak teraz, ale jednak wolę żeby społeczeństwo bogaciło się szybciej, poziom życia rósł szybciej, a to, że przy okazji zmniejszą się nierówności społeczne to chyba dobrze? Prawda? Tylko kapitalizm jest słuszny, każda forma socjalizmu jest idiotyzmem. Wszędzie – w każdym sektorze, czy to np. w pomocy społecznej, czy w ubezpieczeniach (duża konkurencja na rynku firm ubezpieczeniowych wpływa korzystnie na jakość usług i ceny) prywatni ludzie są lepsi, niż państwo.

  Wszyscy ludzie którzy propagują socjalizm to idioci – nawet Ci którzy w tę ideę nie wierzą, ale głoszą te komunistyczne głupoty żeby dostać się do władzy, a potem gdy do tej władzy się dostaną, to nie likwidują socjalizmu, bo boją się buntu głupiej większości która na nich zagłosowała. To są wszystko idioci, wirus Marksa jest czystą głupotą rozprzestrzeniającą się po całej cywilizacji. Nie ma żadnych cwaniaków którzy na socjalizmie korzystają, Ci tzw. „cwaniacy” to idioci którzy tylko myślą, że na tym systemie korzystają, a tak naprawdę tracą – i to dużo. Przez 15 lat życia w socjalizmie „bogaty cwaniak” który dorobił się na tym systemie, dorobił się jedynie papierków, bo jego poziom życia po 15 latach kapitalizmu byłby zdecydowanie wyższy, od poziomu życia w socjalizmie, nawet gdyby w wolnorynkowym systemie był tylko przedstawicielem klasy średniej. Jest różnica między wzrostem gospodarczym , 0,5 proc. a 15 proc. Reasumując – nikomu nie jest na rękę ten system, ale idioci ten kretynizm popierają. Nie mogę tego zrozumieć dlaczego ludzie popierają socjalizm mimo, że to nie jest w ich interesie, bo na tym systemie tracą. To jest uwstecznienie się świata.

  Korwin mówi, że są dwa rodzaje socjalistów: idioci i oszuści – To jest jedna z kwestii w której akurat nie zgadzam się z JKM, Ja uznaję tylko jeden rodzaj socjalistów – ten pierwszy. Sam Marks był idiotą, o ile Marksa można jeszcze zrozumieć (chociaż też wydaje mi się, że jestem dla niego zbyt wyrozumiały), bo za jego czasów kapitalizm dopiero raczkował i nie było kamer itp. dzięki którym można byłoby komuś udowodnić, że nie dotrzymał umowy, o tyle dzisiaj popieranie socjalizmu jest już kompletnym idiotyzmem, ale wirus Marksa do tej pory jest w umysłach ludzi i dlatego biali ludzie wymierają. Niektórym filozofom wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy, ale prawda brutalnie ich weryfikuje

  Przecież skądś te pieniądze, na „500 plusy”, „Mieszkania plusy”, „wyprawki i inne socjale trzeba wziąć. Pieniądze nie biorą się z powietrza – gdyby tak było to rząd przydzieliłby każdemu specjalną maszynkę do drukowania pieniędzy i jeżeli brakowałoby komuś szmalu to po prostu dodrukowałby sobie trochę. Pieniądze biorą się z czyjejś ciężkiej pracy i jeżeli rząd rozda komuś czyjeś pieniądze to na pewno ktoś na tym straci, bo gospodarka to zbiór naczyń połączonych. Skala marnotrawstwa pieniędzy jest tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić jakie są realne straty – aż nachodzi człowieka refleksja jak rozwijałaby się gospodarka i na jakim poziomie byśmy dzisiaj żyli gdyby przez ostatnie 70 lat nie było socjalizmu. Ci co pozornie korzystają na tym systemie – czyli np. korporacje które mają umowy z rządami i zwalczają konkurencję małych firm, nie pozwalają nikomu się wybić, tak naprawdę na tym systemie tracą, bo ci bogaci dziś żyliby na wyższym poziomie nawet jeśli ich firmy zbankrutowałyby z powodu braku państwowej kroplówki, dlatego, że postęp polega na tym, że ktoś wymyśli coś nowego – jakieś innowacje które wypierają stare rozwiązania i przejmują rynek, w skutek czego firmy które inwestują w przestarzałe rozwiązania bankrutują, bo konsument przeniósł się na coś nowszego i lepszego, ale dzięki temu wszyscy żyją na wyższym poziomie. Innowacje najczęściej są wymyślane przez nowe małe podmioty, rzadziej przez stare wielkie firmy, więc rząd powinien sprzyjać powstawaniu nowych małych firm i pozwolić zbankrutować tym wielkim i starym, a wszyscy na tym zyskają. Niestety rząd robi odwrotnie – sprzyja wielkim i starym markom, a blokuje i okrada małe nowo powstałe podmioty na rzecz tych starych wielkich firm. Socjalizm zabija kreatywność w ludziach.
  youtu.be/Ys70rLp_4Ts
  youtu.be/7RVS02_iB0M
  youtu.be/EQ4t6rYbJXM
  youtu.be/-sifHikYkEc
  youtu.be/l9R_nym3FpQ
  youtu.be/FHugujs2bQw
  youtu.be/Vz-ioUeUcR4
  youtu.be/FstQd9tYJqs
  youtu.be/FfWJO2uLd6w
  youtu.be/4HagyiqJM7g

  Wyobraźcie sobie, że w Królestwie Polskim było 500 urzędników (bez całej technologi), a jeżeli teraz jest 1 mln armia urzędników i dodatkowo są ludzie którzy żyją z zasiłków (co prawda nie w każdym kraju tak jest), to znaczy, że z tym światem i z logicznym rozumowaniem u ludzi jest coś nie tak. Jeśli na danym terytorium wszystkie szkoły będą uczyć tego samego, to oczywistym jest, że poziom nauczania spadnie z braku konkurencji, co będzie się przekładało na zbiorową głupotę mas, brak samodzielnego myślenia, a dodając do tego hipnotyzującą telewizję otrzymujemy mentalnego niewolnika.

  Wszystkie państwowe agencje kosmiczne to banda pasożytów – dostają pieniądze, a ludzie nic z tego nie mają. Kiedyś robotnik mógł utrzymać żonę i pięcioro dzieci, dzisiaj ma na utrzymaniu dużo więcej nieswoich dzieci których w życiu na oczy nie widział, dodatkowo utrzymuje jeszcze dorosłych ludzi których nawet nie zna, a sam dzieci nie posiada, bo ten system jest tak skonstruowany, że nie opłaca się mieć dzieci, a żeby było śmieszniej, robotnik jest wdzięczny państwu za to, że opiekuje się nim i państwowymi dziećmi, a Jego niezbyt dobra sytuacja materialna to wina „wrednych kapitalistów” bo za mało płacą, a oni przecież „mają z czego” „wystarczy, że obniżą sobie zarobki”. Absolutnie nie ma w tym żadnej winy wspaniałego państwa które ładuje mu knagę do mordy, a On jeszcze się z tego cieszy jak głupek – bo jest głupkiem.

  Tak musi być, musi być silne państwo, musi być tyle urzędników, bo inaczej będzie bałagan i wszyscy się pozabijają, a „wredny Korwin” chce zniszczyć wszystko co „wspólnie budowaliśmy przez tyle lat ”całą wspaniałą biurokrację” i „silne państwo” – Jeżeli Korwin tego nie zniszczy, to samo się rozwali, a idioci upadną z hukiem i rozwalą sobie swoje parszywe ryje. Zidiocenie tego świata jest ogromne, kompletny brak logiki, debile myślą, że tak będzie zawsze i nie zdają sobie sprawy, że to co było kiedyś wróci – monarchie wrócą i będą trwać dłużej niż demokracje, bo monarchie zawsze trwają dużo dłużej, niż demokracje, cykl Arystotelesa zatacza koło, cywilizacja Europejska jest bardzo blisko, ale nie wiadomo czy świat białego człowieka przetrwa, bo taka cywilizacja nie może długo istnieć w obecnym kształcie.
  youtu.be/gQqRwLi9mb8
  youtu.be/uNR2o1zXQiM

 3. nic nowego, kurwizji nikt nie chce oglądać to podatnicy przy pomocy budżetu się dosypią

Comments are closed.