Odnaleziono pilotów francuskiego Mirage 2000D. Oboje nie żyją

Myśliwiec Mirage 2000. / fot. Wikipedia
Myśliwiec Mirage 2000. / fot. Wikipedia

W katastrofie samolotu myśliwskiego Mirage 2000, który rozbił się w środę na wschodzie Francji, zginęło dwoje członków załogi – poinformowała minister obrony Florence Parly.

„Musimy jeszcze wyjaśnić, co było przyczyną tej katastrofy. Dochodzenie już się rozpoczęło” – dodała szefowa francuskiego resortu obrony.

Samolot wystartował w środę do lotu szkoleniowego na niskiej wysokości z bazy lotniczej Nancy-Ochey na północnym wschodzie Francji. Na pokładzie myśliwca znajdowali się pilot, kapitan Baptiste Chirié i nawigatorka, porucznik Audrey Michelon.

Z ekranów radarów maszyna zniknęła ok. godz. 11 w górzystym i zalesionym terenie w departamencie Doubs w regionie Burgundia-Franche-Comte.

Akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 100 osób, dodatkowo utrudniały śnieg i gęsta mgła.

Szczątki maszyny i ciała członków załogi znaleziono w gminie Mignovillard w departamencie Jura w tym samym regionie, 10 kilometrów od granicy ze Szwajcarią.

Baza w Nancy-Ochey to ważna baza francuskich sił powietrznych; mieści się około 11 km na południowy zachód od miejscowości Neuves-Maisons w departamencie Meurthe i Mozela w regionie Grand Est.

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie nawigator, nie ma czegoś takiego jak „nawigatorka” dzbanie redakcyjny, zapatrzyła się na ładną chmurkę przypominająca buty, które widziała dwa dni temu w sklepie. Trzy lata temu w ten sposób USA straciło F 18.
    Bab nie należy dopuszczać do wyższej techniki, niż pralka. Po to mężczyzna wynalazł pralkę, żeby baba też mogła programować.

  2. Czy w czasie lotu za bardzo skupili się na sobie? Nieważne. Zmówię za nich Zdrowaśkę. To pomaga. … Już.

Comments are closed.