PILNE! W Polsce odbędzie się globalny szczyt o Bliskim Wschodzie. „Zbierzemy w jedno miejsce dziesiątki krajów z całego świata”

Mike Pompeo prezydent USA Donald Trump. Foto: Twitter
Mike Pompeo prezydent USA Donald Trump. Foto: Twitter

Stany Zjednoczone planują zorganizować w lutym w Polsce globalną konferencję na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, w szczególności w Iranie – powiedział w piątek w stacji telewizyjnej Fox News amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo.

Jak powiedział, międzynarodowa konferencja miałaby się odbyć w Polsce w dniach 13-14 lutego i „koncentrować się na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie w regionie Bliskiego Wschodu, a jej ważnym elementem byłoby zapewnienie, że Iran nie jest destabilizującym czynnikiem”.

„Zbierzemy w jedno miejsce dziesiątki krajów z całego świata” – zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami Pompeo, który w piątek wyruszył z wizytą do Arabii Saudyjskiej.

Pompeo powiedział, że spotkanie ma ma też zawierać „ważny element, który ma zapewnić, że Iran nie będzie miał destabilizującego wpływu”.

Pompeo podkreślił, że wśród gości konferencji znajdą się przedstawiciele Azji, Afryki, obu Ameryk, Europy i Bliskiego Wschodu.

Źródło: Fox News/ PAP

20 KOMENTARZE

  • Bo do polin beda sprowadzani zydzi z izreala i myuzulmanie. Oczywiscie duda bedzie pieprzyl o tym jak polska jest otwarta itd itp

  • Polska daje pozory neutralnosci a dla deep-state Polin. Wrog mysli ze jest na neutralnym gruncie – o ile jest tak glupi jak nasza ‚ulyca’? w co wætpie.

 1. Mam wrażenie że ktoś usilnie chce żeby w Polsce wreszcie też był jakiś zamach terrorystyczny. My też musimy mieć swój 9/11 bo ni cholery nie ma pod co podciągnąć dokręcania śrubki obywatelom usprawiedliwiając to względami bezpieczeństwa.

 2. USRAEL chce nas wciągnąć w wojnę z Persami i pokazać światu muzułmańskiemu jako jednego z głównych wrogów.

 3. Kolejny raz te PISobolszewickie żydowskie pachołki zasłużyły na szubienice za zdradę stanu.

 4. Znowu Polska uzywana za sluzbe, podnozek dla moznych–zlodziei tego swiata. … A pracownik Polak zaplaci za wykwintne zarcie, picie hotele itd. POPIS na bruk!!!

 5. To mi juz smierdzi od dawna zapowiadanym exodusem obrzezancow. Grunt Ziemi Obiecanej zaczyna im sie palic pod nogami.

 6. „Po ogłoszeniu przez M.Pompeo,że USA zorganizują w Warszawie „globalny szczyt” w/s sytuacji w Iranie, czekam na jeszcze lepszą informację-że władze III RP organizują w Waszyngtonie „globalny szczyt” na temat zagrożenia ze strony Rosji i Niemiec.
  Z dużym prawdopodobieństwem można odp. na pytanie:dlaczego Warszawa ma być miejscem”globalnego szczytu”w/s Iranu/B.Wschodu.
  1.doskonała symbioza interesów USA-Izrael,
  2.korekta relacji z Moskwą i Pekinem,
  3.usprawiedliwienie rejterady Trumpa z Syrii i oddanie Putinowi B.Wschodu”

  Cierpkie ale jak słuszne.

 7. „Jeśli mam być szczery to problem na Bliskim Wschodzie zaczął się wraz z pojawieniem się Izraela. Taka jest prawda” — tak powiedział Premier Malezji Mahathir Mohamad w wywiadzie dla BBC.
  I w pełni trzeba się z tym zgodzić, koniec kropka!

  Amerykanie wycofują się militarnie z Bliskiego Wschodu, to ktoś musi zająć ich miejsce, aby usprawiedliwiać żydowski holocaust Arabów i brać w obronę państwo Izrael, które jest odpowiedzialne mordy na Arabach, za zniszczenia arabskich krajów, za emigrację arabską do Europy.
  Co nas Polaków interesują zgliszcza i niezabliźnione rany Bliskiego Wschodu.
  Do tego powołany jest ONZ.
  Dlaczego Polacy mają szargać sobie dobrą opinię występując w obronie Izraela na zgliszczach Bliskiego Wschodu.
  Skoro okupanci Bliskiego Wschodu dokonali zniszczeń, to niech zastanawiają się w jaki sposób przywrócić ład polityczny i odbudowę Bliskiego Wschodu., najlepiej w Nowym Jorku, Moskwie, Ankarze, Dubaju.
  Nie daj Bożę, a wciągną nas Amerykanie w stabilizację wojskową na Bliskim Wschodzie, i w możliwy dalszy ciąg konfliktu bo tam roi się od sprzecznych interesów światowych mocarstw.
  Każda kropla polskiej krwi jest najcenniejsza, wystarczająco dużo już jej utoczyli obcy w swoich interesach.
  Żydzi i Amerykanie niech sobie swoje rozbabrane interesy na Bliskim Wschodzie załatwiają sami, na swoim terytorium.
  Dlaczego Polska ma być kojarzona żydowskim zniszczeniem Bliskiego Wschodu.
  Nasza chatka, skromna, i na uboczu, i nic nam do tego.
  Polacy potępiają mordowanie ludzi!
  I nie jesteśmy nic winni Żydom!
  Także i mienie bezspadkowe!
  Nic, dosłownie nic!

 8. Starania o instalacje fortu w RP nie mogą być bezpłatne. Israel i USA znając polski strach i kompleksy wobec USA bardzo tanio wymyślili i zdecydowali o zorganizowaniu na naszym terytorium antyirańskiej propagandy w postaci międzynarodowej ( koniecznie!”im na tym zależy,hehe”) konferencji z góry ustaloną tezą,ale mogą się zdziwić.Iran ,kraj w najgorszym przypadku neutralny wobec RP,a darzący nas sympatią ma zostać tanio,łatwo i szybko,z naszą pomocą,pogrzebany propagandowo podczas debaty. Pierwsze jednak wypowiedzi polskich polityków obecnych i byłych ( wczoraj Radek w TVN Świat) świadczą o tym,że są tego świadomi. Iran pozostanie,a administracja Trumpa ( z Pompeo i Boltonem) przeminie.Polacy powinni w tym czasie zainstalować tu Amerykanów i nie stracić sympatii Iranu. Wszyscy wiemy,że Iran stabilizuje region i walczy z terroryzmem. Konferencja tego nie zmieni ,a Żydzi się zdziwią jak nową okładką tygodnika NIE. Szalom.

Comments are closed.