Skandal w Poznaniu! Pozbyli się dziennikarza z katolickiego radia po wywiadzie z Michalkiewiczem. Jurek Owsiak i Dorota Wellman im nie przeszkadzali

Stanisław Michalkiewicz, Jurek Owsiak i Dorota Wellmann. / foto: YouTube
Stanisław Michalkiewicz, Jurek Owsiak i Dorota Wellmann. / foto: YouTube

Dziennikarz katolickiego Radia Emaus Marek Dłużniewski podczas wizyty Stanisława Michalkiewicza w Poznaniu 13 października przeprowadził z nim wywiad. Gdy tylko informacja o wywiadzie ukazała się na facebooku rozpętała się burza. Jej efektem jest to, że dziennikarz musiał się rozstać z tym radiem.

Jak tylko informacja pokazała się na profilu radia, natychmiast internet rozgrzał się do czerwoności. Liczba komentarzy była 10-ciokrotnie większa niż zwykle i były to w zdecydowanej większości komentarze negatywne. Sprawiało to wrażenie zorganizowanej akcji. Po profilach widać było, że to osoby które firmują „tęczowe piątki i czarne marsze”.

Żeby nie robić dodatkowego zamieszania, dziennikarz sam postanowił, że wywiadu jednak nie wyemituje. Mimo to wkrótce dowiedział się, że przyszłe kierownictwo radia, które jest obecnie w fazie przekształceń, nie wyobraża sobie z nim dalszej współpracy. Dłużniewskiego poinformowano, że bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest właśnie nieopublikowany wywiad, który miał być dowodem na „nieodpowiedzialność”

Marek Dłużniewski miał zostać szefem anteny radia w jego nowej odsłonie. Jednak po „aferze z Michalkiewiczem”, wobec braku wsparcia ze strony redakcji, nie widział dla siebie przyszłości w rozgłośni. Warto zauważyć, że przed kilkoma miesiącami na antenie radia emitowane były rozmowy z osobami tak odległymi od katolickiej nauki społecznej, jak Dorota Wellman czy Jerzy Owsiak.

Nagonkę na radio prowadziła tradycyjnie lokalna edycja „Gazety Wyborczej” oraz miejscowe środowiska lewackie. Niestety katolickie radio Emaus uległo nienawidzącym katolicyzmu środowiskom za niewyemitowaną rozmowę z publicystą, który zawsze Kościoła broni.

27 KOMENTARZE

 1. Cytat: „Nagonkę na radio prowadziła tradycyjnie lokalna edycja „Gazety Wyborczej” oraz miejscowe środowiska lewackie.” – środowiska żydowskie panowie redaktorze, nie bać się pisać prawdy ! W artykułach zamieszczanych na wszystkich portalach królują niedomówienia, kłamstwo i fałszowanie historii co bardzo wypacza właściwą ocenę czytających i ciągłe tkwienie w nieprawdzie…

 2. Panie Michalkiewicz.Dla mnie jestes pan tlustym salcesonem i hipokryta w jednym, z czerwonym od gorzaly nosem i zacmą na mozgu, w dodatku broniacym pedofili i z ofiary molestowania – osoby lekkich obyczajow.Oby ten panski kosciol wyszedl panu bokiem.A teraz moze mnie pan probowac zmusic zebym sie zwolnil.

  • Cichy i tępy A poza tym kolejny który nic nie zrozumiał z wypowiedzi pana Michalkiewicza i z pewnością nie przeczytał żadnej książki ani felietonu.Tak na moje oko cichy lat 14.

  • Według mnie to jedyna alternatywa dla Polski.
   Gdy chodzi o jego walory estetyki i wyglądu to nie jestem gejem by mial czy nie mial mi się podobać. Natomiast jegi program wyborczy to panaceum dla Polski dla tego tak wszyscy szczelnie pilnują by partia Wolność nie weszła. Wiedza, że to jedyna sensowna dla nich alternatywa.
   Już kwiczą świnie odrywane od koryta

  • masz rację że jesteś cichy, mając taki kał w mózgu lepiej rzeczywiście się nie odzywać, bądź tylko konsekwentny, Michalkiewiczowi do pięt nie dorastasz intelektem, takie czasy że byle kto, korzysta z tak zwanej wolności słowa i opluwa o wiele mądrzejszych od siebie,

 3. Nie ma jak wolne media D. Znajdzie sobie lepsza robotę. A wywiad z Michalkiewicz mam nadzieję że się ukaże.

 4. Przypomnę tylko, że w organizacji orkiestry ciągle aktywnie uczestniczą samorządy wielu miast. Pompują nasze pieniądze ( bez pytania nas o zgodę) w koncerty, pociągi specjalne, autobusy itp. Gdyby przeznaczyli tę kasę bezpośrednio na szpitale wyszłoby na to samo. Tyle że Owsiak nie dostałby swojej działy.

  • Mnie nikt nie pyta o zgode jak pompują nasze pieniądze w instytucje zajmującą się opowiadaniem bajek. Można by przeznaczyć to wszystko na szpitale. Tyle, że faceci w czarnych kieckach nie dostaliby swojej działy.

 5. Skandal!!!
  I to pewnie ci sami ludzie bredzą o wolności słowa, sumienia itp. itd.
  Nędzni hipokryci.
  Ale przyjdzie ich czas również. Skoro zabraknie wentylu, np. w postaci dyskusji w radio, zacznie się dyskusja na ulicy. Sami to sobie robią.

 6. Nie chcą słuchać wywiadów z mądrymi to będą się spotykać z głupotą.

 7. TO DOBRZE ZE SIE POZBYLI CAŁY TEN KATOLICYZM NIE DOSC ZE JEST OSZUSTWEM,TO JESZCZE JEST HAMULCOWYM GATUNKU LUDZKIEGO,POPIERA CIEMNOTĘ TOTALNA,JEST ODPOWIEDZIALNY ZA ZNISZCZENIE WIELU KULTUR,SMIERC BARDZO WIELKIEJ LICZBY LUDZI,UKRYWANIE I PROMOWANIE DEWIANTOW SEXUALNYCH I TAK BY MOZNA DŁUGO…..

 8. Kościół katolicki jest, jak socjalizm. Pasozytuje na państwie. Dlatego jestem jego przeciwnikiem. Jak, tylko stanie się prywatną firmą, która zajmą się tym do czego jest stworzona to jestem zdecydowanie za.

 9. wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Comments are closed.