TVP ugina się po zarzutach o antysemityzm. „Stanowczo potępiamy powielanie antysemickich stereotypów” [VIDEO]

Jurek Owsiak oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz. / foto: YouTube
Jurek Owsiak oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz. / foto: YouTube

TVP chętnie ugina się po protestach związanych z materiałem dotyczącym WOŚP, wyemitowanym w programie „Minęła 20”. Jarek Olechowski z TVP Info zapewnił, że wyciągnięte zostaną konsekwencje. – Wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – zapewnił.

Chodzi o satyryczną animację przygotowaną przez Barbarę Pielę z „plastusiami”, które symbolizują znane osoby z przestrzeni publicznej. Tym razem bohaterem animacji byli szef WOŚP Jurek Owsiak oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W animacji Owsiaka i Gronkiewicz-Waltz pokazano, jak wspólnie zbierają pieniądze dla fundacji. W satyrze pokazano, że pieniądze są odkładane na obok i część z nich nie trafia do puszek WOŚP, ale do worków trzymanych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

To jednak nie to spowodowało największe oburzenie. Oglądający program zwrócili szczególną uwagę na znajdującą się na banknotach Gwiazdę Dawida. Oczywiście od razu pojawiły się zarzuty o antysemityzm. Władze TVP Info zapowiedziały ukaranie odpowiedzialnych.

– Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – napisał na Twitterze Jacek Olechowski.

25 KOMENTARZE

 1. Polacy są w tym kraju obywatelami gorszego sortu.

  • Bo się dają. Miliony pracują za taki hajs że nawet nie jest mi do śmiechu a zazwyczaj reaguje śmiechem na frajernie, która daje się dymac. Ale jak ktoś robi za 1500 i wydaję mu się że tak musi być to już nie ma dla niego ratunku.

   • Skoro mu się wydaje, że tak musi być, to faktycznie jest gorszego sortu.

    • Niedługo żyd zakaże wam nosić buty w zimie i będziecie się słuchać.

     • Wam kazał wyjechać i wyjechaliście, posłuszni jesteście to buty wam zostawił.

 2. Co za bzdura! Taki świetny filmik! Wyjątkowo się Pani Pieli udał!! Co za żłoby, ci, którzy to skarżą! Głupota ludzka jest niezmierzona…:-((

  • Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. więcej
   Albert Einstein

   • Gwoli ścisłości: A. Einstein się mylił, nie tylko w tym zresztą.
    Wszechświat jest skończony, ma swój początek. A co ma swój początek powinno mieć i koniec.
    To miał być żart w zamyśle Einsteina, a wyszło bardzo wieloznacznie.
    Podam tylko jeden, dość zabawny przykład.
    Jeżeli głupota jest nieskończona, a wszechświat skończony to głupota swoi przed wszechświatem. Mówiąc inaczej wszechświat jest z głupoty czyli Ślepego Zegarmistrza przez przyjaciół zwanego Pijanym Zającem.

 3. Czy jak puszczę bąka w obecności żyda to też będę oskarżony o antysemityzm albo próbę morderstwa?

 4. Ja też uważam że tych co rozbudzają antysemityzm należy bezwzględnie karać. Gdy słucham Jerzego Owsiaka albo Hanny Gronkiewicz Walc budzi sie we mnie antysemityzm którym zarażaja wszystkich w koło. Tak wyjątkowo antypatyczne postaci nie powinny być pokazywane za granicą. Maja przecież swój kraj to po co ten antysemityzm prezentują w Polsce?

 5. Ze na tej 200zł była gwiazda dawida? No i co z tego? za kilka/kilkanaście lat w Polin wszystkie szekle będą takie miały

 6. Badzmy szczerzy. Antysemityzm stal sie juz tak popularny wokol calego globu, ze teraz nalezaloby jawnie przedstawiac wszystkie tego przyczyny.

 7. Jurek Owsiak powinien wisieć. Oczywiście nie na szyi, ale na nogach, jak Mussolini.

 8. żydowski pan tupnie nogą i już pisowski rząd się przewraca jakby tu żydowskiego pana zadowolić

 9. To już trzeba mieć nawalone pod kopułą. Sami się pilnują sami się oskarżają sami wyciągają konsekwencję. To nie zmierza w dobrym kierunku. Każdy będzie mógł być oskarżony i ukarany za jakiś wymyślony antysemityzm.

 10. A kto stwierdził i na podstawie czego, że przedstawiono tu Semitów? i wyrażono antysemityzm?. Tu przedstawiono konkretne osoby

Comments are closed.