Urban jedzie po bandzie! Umieszcza na okładce czasopisma dzika z Gwiazdą Dawida. „Ostateczne rozwiązanie” [WIDEO]

Okładka najnowszego
Okładka najnowszego "NIE" i Jerzy Urban szkalujący Polaków ukrywających Żydów/fot. Twitter/YouTube/Tygodnik NIE (kolaż)

Temat odstrzału dzików wywołuje histerię w części społeczeństwa. Skorzystać na niej postanowił Jerzy Urban poświęcając numer tygodnika „NIE” właśnie dzikom. Na okładce umieszczono dzika i stylizowane na obozy koncentracyjne zdjęcia tych zwierząt z wielkim czerwonym napisem „Ostateczne rozwiązanie”.

„Ostateczne rozwiązanie”: Pisowska zagłada dzików – czytamy w pierwszej pozycji zawartości numeru. Ponadto okładka też jest jednoznaczna. Jeden z dzików ma na sobie obozową Gwiazdę Dawida ze stylizowanym na pismo hebrajskie napisem „Dzik”. Obok niego znajdują się stylizowane na zdjęcia z niemieckich obozów koncentracyjnych dziki za drutem kolczastym.

Urban jednak poszedł jeszcze dalej. Wykorzystał temat odstrzeliwania dzików i porównania ich do Żydów do poruszenia tematu „zabijania psów w Jedwabnem”. Uderzył także w Polaków ukrywających Żydów.

Kultywuję piękną polską tradycję. Tu w tej piwnicy przechowuję rodziny dzików, które rząd chce zamordować. Póki będą płacić, to ich nie wydam leśnikom – mówi Jerzy Urban w filmie opublikowanym przez „NIE”.

Źródła: nie.com.pl/youtube.com

Comments are closed.