Wolszczak zostanie zabita przez smog? Aktorka staje na głowie i atakuje Skarb Państwa: „Mam poczucie zagrożenia”

Grażyna Wolszczak. Foto: PAP/Rafał Guz
Grażyna Wolszczak. Foto: PAP/Rafał Guz

Kilka dni temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski triumfalnie poinformował, że Grażyna Wolszczak wycofała pozew przeciwko miastu dotyczący zagrożenia, jakie niesie ze sobą smog. Aktorka postanowiła jednak nie dawać za wygraną utrzymała w mocy pozew przeciwko Skarbowi Państwa. Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Warszawie odbyła się rozprawa.

„Smog po prostu nas zabija. Trzeba stanąć na głowie, żeby rządzący zajęli się tym problemem” – mówiła w rozmowie z „Faktem”.

„Sprawdzam codziennie raport smogowy i jakoś się dostosowuję. W przypadku wysokiego stężenie pyłów rakotwórczych staram się jak najkrócej przebywać na zewnątrz. Nie noszę jeszcze maseczki, ale kto wie” – lamentowała aktorka.

Wolszczak wycofała pozew przeciwko Miastu Stołecznemu Warszawa. „Dziękuję za zaufanie wobec programu walki ze smogiem, który przedstawiliśmy z @JustynaGlusman. Działajmy wspólnie. Wszystkie ręce na pokład!” – cieszył się na Twitterze Trzaskowski.

Aktorka nie zrezygnowała jednak z rozprawy ze Skarbem Państwa. W sądzie przekonywała, że boi się o zdrowie najbliższych.

Mam stale poczucie zagrożenia. Nikt nie może wyprzeć się, że smogu nie ma. Jest coraz gorzej. To już zostało udowodnione – mówiła. Wolszczak twierdzi, że zostały naruszone jej dobra osobiste.

Aktorka była pytana, dlaczego w przypadku Skarbu Państwa postąpiła inaczej niż z miastem Warszawa i nie wycofała pozwu. Jak stwierdziła, w sprawie smogu „działania rządu są pozorne”.

Wyrok w sprawie ma zapaść 24 stycznia. Wolszczak domaga się od Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Energii 5 tys. zł zadośćuczynienia, które przekaże na cel charytatywny.

Źródło: dorzeczy.pl

33 KOMENTARZE

 1. Mała strata krótki żal. Stare baby są społecznie zupełnie zbędne.

   • Lewaczki są żywymi dowodami, że głupota jednak jest śmiertelna. To dobrze rokuje ludzkości.

   • Jej nic nie zabija.
    Ona żyje sobie wygodnie i zdrowo POZA Warszawą.

  • Wy p.o.p.i.e.r.d.o.l.e.n.i „komentatorzy”. Zajęci robienie sobie laski samym sobie, tak zachwyceni jesteście swoimi elukubracjami, że nie zauważacie jak sobie babsztyl sama przeczy. Czytajcie, może tępaki po dwadzieścia razy artykuły zanim cokolwiek opiszecie. Co oznacza jej zdanko „Nikt nie może wyprzeć się, że smogu nie ma”???
   Redaktor MMC to też patentowany d.e.b.i.l ?

   • Nieopatentowany, ale wciaz prymitywny debilu – dlaczego wciaz innych obrazasz?

 2. Czy ma ktoś tzw dane – o ilości przypadków śmiertelnych na terenie Polski spowodowanych smogiem?

  • Ostatnie miał niejaki Krak, ale przepadły po misji Dratewki.

  • Polacy umierają przedwcześnie na choroby układu krążenia, a Polki na raka

   Główną przyczyną przedwczesnej śmierci Polaków w wieku 25-64 są choroby układu krążenia. Liczba mężczyzn umierających z tego powodu od końca lat 90. XX wieku systematycznie spada, ale na tle średniej unijnej wciąż wypadamy jednak niekorzystnie. Nasi panowie prawie dwukrotnie częściej niż statystyczny Europejczyk umierają na choroby układu krążenia. (183,8 na 100 tys. u nas i 96,8 na 100 tys. w Europie.)

   Główną przyczyną przedwczesnej śmierci Polek w wieku 25-64 są nowotwory złośliwe. W tym przypadku na tle Unii nie wypadamy tak źle ( 115,9 przypadków na 100 tys. u nas i 93 na 100 tys. w Europie).

   Przyczyną przedwczesnej śmierci Polaków obydwu płci są też tzw. choroby naczyń mózgowych, czyli m.in. udary. Ich liczba systematycznie spada, jednak daleko nam jeszcze do wskaźników unijnych. (W Polsce wśród mężczyzn notuje się 30,1 przypadków zgonów z powodu tych chorób na 100 tys., a w Unii 15,9. Wśród Polek 13,3 na 100 tys., podczas gdy statystycznych Europejek – 8,5).

   Prowadzone analizy pozwalają przypisać zanieczyszczeniu powietrza określone liczby przedwczesnych zgonów na 100 tys. mieszkańców. Najniższe wskaźniki notuje się w państwach Europy Zachodniej, a najwyższe w Wschodniej (gdzie powietrze jest najgorszej jakości.) Badania z 2013 roku dowodzą, że zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do śmierci największej liczby osób na Ukrainie i Białorusi oraz w Bułgarii (powyżej 100), najmniejszej zaś (poniżej 20) w krajach skandynawskich – Norwegii, Szwecji, Finlandii i na Islandii. Średnia europejska wynosi 50 przypadków, w Polsce – 60.

   Pytanie do eksperta:
   Za jakie schorzenia odpowiadają zanieczyszczenia?

   Dr Piotr Dąbrowiecki z Kliniki Chorób Infekcyjnych i Alergologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie: Są silne dowody naukowe na to, że cząsteczki pyłów przenikając do organizmu przez ściany pęcherzyków płucnych mogą powodować reakcje zapalne. To dlatego, że pyły działają nie tylko na układ oddechowy, ale i uszkadzają układ krążenia, wywołują i nasilają miażdżycę naczyń krwionośnych, zwiększając śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych i z powodu raka płuca.

   Zanieczyszczone powietrze ma także wpływ na zaostrzenie objawów choroby u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, arytmią czy niewydolnością serca. To dlatego szacuje się, że narażenie przez kilka lat na drobne pyły może prowadzić do skrócenia oczekiwanego okresu życia o kilka miesięcy lub nawet kilka lat.

   ze strony zdrowie pap pl – polacy na tle europy

   • Choroby sercowe i naczyniowe Polaków są związane głównie ze stresem. Po prostu jesteśmy ciągle wk…wieni ze względu na sytuację polityczną i gospodarczą. Ze stresu pijemy alkohol i palimy papierosy. Z powodu słabej sytuacji ekonomicznej, którą zawdzięczamy gangsterom będącym u władzy, ludzie palą w piecach tym, co najtańsze. Więc produkują pyły i dymy.
    Winę za opisaną wyżej śmiertelność ponoszą wyłącznie rządzący tym nieszczęsnym krajem. Wyłącznie oni.

   • Panie Dąbrowiecki mam taką przypadłość – chociaż znam język rosyjski nieomal perfekt, to nie znoszę rusycyzmów. Pisz Pan, albo i mów, nie że „Są silne dowody naukowe na to, że cząsteczki pyłów przenikając do organizmu przez ściany pęcherzyków płucnych mogą powodować reakcje zapalne”, lecz : „Są mocne dowody naukowe na to, że ….”.
    Lepiej? Lepiej!

    • Uczyl Marcin Marcina …
     I tak nie wnosisz niczego konstruktywnego do tego Forum, wiec schowaj swoje „przypadlosci” do pojemnika na smieci.

  • A ma ktoś dane ilu d.e.b.i.l.ó.w w Polsce otrzymuje świadectwa gimnazjalne i maturalne?

 3. kazdyj durak po swojemu z uma schodit ta sluzebnica melpomeny tez rozumem nie grzeszy

 4. Czuje się zagrożona więc chcę 5 tysiakow zadośćuczynienia dla kogoś innego. Czytaj: dostała dużo więcej za robienie szopki o smogu. Może trzeba całkiem zamknąć firmy i ogrzewać się tylko gazetą w tyłku. Potem cały świat nas przegoni i okaże się, że smog był ściemą a biali będą nowymi niewolnikami XXI wieku.

 5. najwazniejsze jest tylko,aby jakas lafirynda mogla dojzec siebie przez ten somg w lustrze. Wszyscy maja teraz na glowie stanac , a najlepiej na 500 mld zadluzyc sie,by stara prukwa mogla swoj przeswit w bezmozgowiu obserwowac.

 6. Następna celebrytka nawiedzona. To tylko świadczy o tym, że mózgu to one za wiele nie używają albo używają tylko dla własnych medialnych korzyści.

 7. Klimakterium czyni „cuda” kobita jest już wylatana i do tego na przedostatnim okrążeniu i z tego ta frusyracja ….

  • „ruch” – Chcę cię pochwalić, pomimo mego wywnętrzenia się co do tego, że mam za d.e.b.i.l.i tu publikujących posty. Ładnie opisałeś „kobitę”.

   • Naucz sie matolku pisac po polsku. Te wszystkie twoje uwagi sa warte funta klakow.

  • poza miastem jest jeszcze gorzej dlatego ze glowne zanieczyszczenie powietrza pochodzi z przydomowych kotlowni c.o.

  • Dokładnie.

   Fabryki w miastach są po to żeby produkować, a nie wegetować.

   „Węgiel ropa i gaz niosą energie dla mas”

   youtu.be/mH7KtnUupkw

 8. papugi ,tak sie nazywa ,aktoreczki ,,krowieta ,,czy ona sama to wymyslila ,czy podpowiedzial jej jakis rezyser ..same papugi tego nie wymysla.a G W ,ABSOLUTNIE //papugi zajmijcie sie to wasza kultura..smogiem zajma sie inni …gosc

 9. Tak to się dzieje jak babsko przestaje nosić podpaski, a zaczyna nosić maseczki.

 10. Prośba do pani Wolszczak. Proszę nie oddychać a bardzo szybko po będzie się pani szkodliwych substancji z organizmu, łącznie z głupotą…

 11. Mimo swojej głupoty, ma ta istota jedną zaletę: urodę. Nie chciałbym się pultać, ale – to tak między nami – żeby się nie przytulić do takiej żylety, to grzech.

Comments are closed.