Zima znów atakuje! Alert pogodowy IMGW dla 5 województw. Nawet do -17 stopni

Zima w Warszawie. / fot. PAP/Marcin Obara
Zima w Warszawie. / fot. PAP/Marcin Obara

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. IMGW uprzedza, że mogą pojawić się również oblodzenie i silny mróz. Temperatura może spaść nawet do 17 kresek poniżej zera.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź, IMGW wydało dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, a także dla niemal całego województwa zachodniopomorskiego, zachodniej części woj. łódzkiego i północnej dolnośląskiego.

Natomiast dla województwa podlaskiego, wschodniej części woj. mazowieckiego i lubelskiego oraz wschodnio-centralnej części woj. warmińsko-mazurskiego IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Temperatura minimalna będzie się wahać między -16 a -12 st. C.

Kierowcy muszą uważać w północnej części woj. dolnośląskiego, gdzie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, na oblodzone drogi, zwłaszcza we wschodniej i północnej części regionu. IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest równoznaczne z przewidywaniem wystąpienia warunków sprzyjających pojawieniu się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować starty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW informuje, że „prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne”. Instytut zaleca także śledzenie komunikatów pogodowych.

„Ubieraj się stosowanie do pogody, reaguj na potrzebujących pomocy, nie rozgrzewaj się alkoholem, zadbaj o zwierzęta” – przypomina RCB.

Źródło: radiozet.pl

5 KOMENTARZE

  1. To takie dziwne, że w styczniu zima? I nie przesadzajmy, -17 to nic w porównaniu z tym co kiedyś bywało.

  2. … oraz zgromadź odpowiednia ilość papieru toaletowego i sprawdź drożność muszli klozetowej.

  3. Co na to Al Gore ktory zarobil na ociepleniu– szfindlu biliony dolarow I cala reszta …. glosnych -zlodziei — OCIEPLENIA… SMOGU ITP… ??

    • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu. To najlepszy film od czasów przeróbki pewnego leku na ból głowy…” <=momenty w drugiej połowie !

  4. No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu. To najlepszy film od czasów przeróbki pewnego leku na ból głowy… … [UWAGA: video niecenzuralne!]

Comments are closed.