„Bird Box Challange”: głupota ludzka zbiera żniwo

Bird box challenge fot: twitter.com

Policja w amerykańskim stanie Utah podejmuje kroki, aby zniechęcić mieszkańców, do prowadzenia pojazdu…z zawiązanymi oczami. Kolejny bezmyślny ‚challange’ skończył się wypadkiem.

USA oszalało na punkcie kolejnego ‚wyzwania’. Tym razem inspirowanego jednym z horrorów Netflixa, w którym to główna bohaterka i jej dzieci przemieszczają się z zawiązanymi oczami, by uniknąć kontaktu wzrokowego z istotą, której wzrok doprowadza ofiary do samobójstwa.

W wyniku wątpliwej zabawy nastolatka wjechała w nadjeżdżające samochody w mieście Layton. 17 latka, która kierowała pojazdem oraz pasażerowie drugiego auta szczęśliwie uniknęli poważnych obrażeń. Policja jednak zażądała, by dziewczyna odpowiedziała za swój czyn i usłyszała zarzuty.

To po prostu niewybaczalne, aby robić coś tak niebezpiecznego, nie tylko dla siebie, ale wszystkich innych na drodze – powiedział porucznik Travis Lyman, który jak sam mówi, nigdy nie myślał, że będzie musiał pouczać ludzi na temat tak oczywistych spraw.

Niesławne Bird Box Challange spowodowało plagę niebezpiecznych sytuacji, które mogły skończyć się tragicznie. Na zjawisko zareagowała sama platforma Netflix, która zaapelowała, by fani nie uczestniczyli w tej ‚zabawie’.

 

 

źródło:bbc.com

7 KOMENTARZE

 1. Debilne lewactwo nie odróżnia fikcji od prawdy i są tego skutki.

 2. Oj niewierni.
  Przecież ślepi nie są.
  Tak jak we filmie…
  „-Jadą na GPS-a” :)

 3. Od pewnego czasu Hollywood wprowadziul nowa fale nienormalnosci i zaszczepia ta coraz to nowsze pokolenia, z ktorych wyrastaja debile i przestepcy. Film przestal byc w randze krzewienia kultury i moralnych wartosci. Stal sie przekazem zla i (o dziwo akceptowanej) glupoty. Nalezaloby tu podkreslic, ze jest to nowa forma rozmiekczania mlodych umyslow, dla ktorych swiat stal sie iluzorycznym obrazem psychicznych skrzywien i dewiacji. Obrzezani wiedza co robia. Ich potwor wiecznie zywy.

 4. to że tamci przeżyli to całe szczęście, ale nie wiem czy szczęściem jest, że ta 17 letnia idiotka przeżyła.
  jakby się zabiła to wiadomym jest, że już nigdy nikogo by nie skrzywdziła a tak to kto wie co za głupota jej jeszcze do łba strzeli.
  powinna dostać za to taką karę, żeby zapamiętała na całe życie, na przykład publiczną chłostę na gołą dupę, żeby przez miesiąc nie mogła na niej usiąść.

Comments are closed.