Cóż za historia! Król Malezji rezygnuje z tronu. Powodem… rosyjska królowa piękności. Mamy jej zdjęcia [FOTO]

Król Malezji, Muhhamad V oficjalnie zrzekł się tronu po wielu tygodniach medialnych spekulacji na temat jego związku z byłą Miss Rosji.

Decyzja Sułtana Muhammada V była nie lada zaskoczeniem dla opinii publicznej. Jest to bowiem pierwszy w historii przypadek abdykacji króla w Malezji. W wydanym przez pałac oficjalnym oświadczeniu nie podano powodu, dla którego 49 letni monarcha zrzekł się tronu po niemal dwóch latach rządów.

Mówi się, że prawdziwym powodem abdykacji króla jest jego związek z byłą Miss Rosji. O Oksanie Voevodinie zrobiło się głośno, gdy pod koniec ubiegłego roku sieć obiegły jej zdjęcia z rzekomego ślubu z monarchą. Muhammad V miał w sekrecie sformalizować związek z o połowę młodszą rosyjską królową piękności w listopadzie. Uroczystość miała odbyć się w elitarnej podmoskiewskiej miejscowości Barwicha, gdzie mieszka wielu wysokiej rangi urzędników i oligarchów. Nieopodal znajdują się rezydencje prezydenta i premiera Rosji. Pałac nie skomentował tych doniesień.

Według dziennika „New Straits Times” relacje między pałacem królewski a gabinetem premiera Mahathira Mohamada, który zwyciężył w majowych w wyborach, były napięte.

Malezja jest federacyjną monarchią konstytucyjną. Głowa państwa jest wybierana na pięć lat przez Zgromadzenie Władców (sułtanów). Król sprawuje przede wszystkim funkcje reprezentacyjne. Osoba monarchy uchodzi za gwaranta zachowania tradycji i czczony jest jako najwyższy przedstawiciel religijny. Królewski skandal najpewniej będzie miał znikomy wpływ na sytuację polityczną i ekonomiczną w Malezji.

źródło:wsj.com, wnp.pl

8 KOMENTARZE

  1. Warto sobie popatrzeć na tą „atrakcję” przez pryzmat katastrof malezyjskich samolotów i innych nieszczęść, które spotkały w ostatnich latach ten kraj. Tam się coś dzieje dziwnego za kulisami od kilku lat. A zaczęło się od feralnego kontraktu malezyjskiego na polskie czołgi „Twardy”. Ruscy coś tam instalują po cichu.

  2. To rzeczywiście mocno podejrzane.Wolał Rosjankę,a nie Żydówkę..Aj waj konieczne są sankcje.

  3. Co za kretyn. Dla wlasnych chuci i jakiejs podfruwajki zrezygnowal z wladzy i miejsca w historii. Ja bym dla kobiety nie zrezygnowal nawet z wlasnej pracy czy miejsca zamieszkania

    • Pewnie w tym samym czasie oczekujesz poświęceń ze strony kobiety. Nie wiesz czym jest miłość, chłopcze…

    • Jestem kobietą ale zupełnie zgadzam się z Tobą! Nigdy nie należy powierzać swego życia w cudze ręce. Bo jak pójdzie coś nie tak ,to człowiekowi świat wali się na głowę. Trzeba kochać siebie aby być silnym w razie niepowodzenia.

  4. Te kobiety to sprowadzają na ludzkość nieszczęścia. Zaczęło się od Ewy przez którą cała ludzkość cierpi, potem były inne jak ta, która obcięła włosy Samsonowi, a teraz kolejny człowiek marnieje z powodu kobiety.

Comments are closed.