Czarny rasizm w Afryce. Prześladują białych lekarzy, żeby „wyrównać historyczną niesprawiedliwość”

Lekarz. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Lekarz. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

W prowincji KwaZulu-Natal w RPA ogłoszono konkurs na 100 miejsc pracy dla lekarzy, jednocześnie wyraźnie dano do zrozumienia białych lekarzom, żeby nie składali aplikacji.

Te 100 miejsc pracy ma być tylko dla czarnych lekarzy, żeby „wyrównać historyczną niesprawiedliwość.”

Obrońcy praw człowieka rozpoczęli kampanię zarzucającą władzom tej prowincji prowadzenie sprzecznej z konstytucją polityki dyskryminacji i rasizmu.

Władze tego stanu chciały przyjąć do pracy 314 lekarzy, ale potem zdecydowały się na podwyższenie liczby o 100 lekarzy. Ten kontyngent 100 lekarzy ma składać się tylko z czarnych medyków.

Departament Zdrowia prowincji KwaZulu-Natal w sumie zamierza zatrudnić 414 lekarzy i z góry dokonał segregacji. 366 lekarzy ma być czarnymi, 32 lekarzy ma być Hindusami, 12 lekarzy to biali, a 4 lekarzy ma pochodzić od rodziców z różnych ras.

Ncumisa Mafunda, rzeczniczka departamentu zdrowia, powiedziała, że ​​historyczne zadośćuczynienie jest „imperatywem rządowym” i „moralnie i społecznie słusznym zadaniem”.

Źródło: MailOnline

19 KOMENTARZE

 1. Były czasy, że czarnuch niczego nie umiał i nic nie wiedział dopóki nie nauczyli ich czegoś biali. I teraz niewdzięcznicy i lewactwo od „positive discrimination” (orwellowskie hasło) będą bredzić o wolności, ale białym nóż w plecy. Podobno chociaż przywódca Zulusów wstawił się za białymi farmerami przeciw próbom odebrania im farm. Już pokazali jak zarządzają czarni, gdzie nie przejęli farmy tam bankructwo i bieda. Pchanie się tam z jakimś misjonarstwem to duży błąd i strata czasu jak widać.

  • Stefan Tompson zapowiedział serię 11 filmów z RPA. Premiera pod koniec stycznia.

  • Czarnuch nadal nic nie umie. Murzyński lekarz to konował, a murzyński inzynier nie umie dodać ułamków. Oni mogą być tylko urzędnikami albo grać naukowców w żydowskich filmach.

 2. Jan Pawel II i Reagan sa z siebie dumni, ze walczyli z RPA. Chyba najlepsze miejsce do zycia, cieplo caly rok i super widoki. Szkoda tylko ze czarni tam przywendrowali za bialymi.

  • też do dzisiaj nie mogę zrozumieć dlaczego Kapsztad się nie oddzielił od reszty RPA. byłoby b. ciekawie do dziś.

 3. Olać dzikusów. Niech sobie sami rządzą, leczą i zarabiają pieniądze. Wkrótce bez cywilizacji białego człowieka, nie będzie można ich odróżnić od pawiana bo jedyną rzeczą jaką będą robić to bujanie siena gałęzi. I dobrze….naturalny dobór i wymieranie rasy nygusów i nierobów. Bez naszych pieniędzy nie przetrwają a zatem zero kasy i patrzeć co się będzie działo…

 4. PRA za wszelka cene dazy do pozbycia sie Bialych. Niebawem doprowadza tam do zupelnego wykluczenia ciwilizacyjnych zdobyczy i powroca do epoki kamienia lupanego. Ale pozostana tam zydowskie korporacje, dla ktorych zloto i diamenty od dawna pozostaja zrodlem politycznych rozgrywek i dlatego spoleczny balagan jest im bardzo na reke.

 5. Bardzo dobrze. Jak zabraknie białych lekarzy, większość czarnuchów padnie.

  • niestety postepowi idioci z europy beda tam jezdzic w ramach akcji unicefu, onzetu czy innego gowna lub sciagna ich do nas.

  • mnożą się szybciej niż umierają. 5 porodów na kobietę w Nigerii. Głodują ale się mnożą, a potem na tratwy i do Europy. Jak szczury.

 6. Długo to nie potrwa gdyż Hiv wyrównuje ich zapędy do megalomanii.A co do lekarzy?W każdym kraju Afryki przyjmą ich z pocałowaniem ręki.Im szybciej się zdecydują na emigrację to konflikt się skończy z braku antagonistów.Demokracja tak ma.Na marginesie. Czy wam to nie przypomina wygłupów etosowych?
  Tylko,że z braku komunistów oni mają białych.Co za ersatz.

 7. niech ci biali lekarze przyjadą do Polski.
  zapraszamy.
  zobaczymy jak sobie czarnuchy w rpa poradzą z chorobami.
  ile wytrzymają i kiedy zaczną prosić białych lekarzy o powrót

 8. to zycze tym czarnym lekarzom intensywnej opieki medycznej i bardzo wielu operacji na czarnych, komunistycznych przywodcach tego powoli juz bolszewickiego kraju. Mam taka nadzieje, ze im czesciej beda ich czarni kroic, tym szybciej beda schodzic z tego swiata.

 9. Głównym wrogiem czarnoskórych elit jest biały człowiek. Niestety oni mają niższy średni poziom inteligencji i nie widzą zagrożenia w Chinach. Chińczycy kolonizują Afrykę i oni mogą nie być tak mili jak biali, nie mają kultury chrześcijańskiej. Partia nakaże pacyfikację ludności miejscowej to wojsko wykona bez skrupułów. A nakaże pacyfikację że względu na obronę interesów chińskich, ludności tam zamieszkującej itp.

 10. Diskryminacja i rasizm zaczął sie od 1996 roku. Do tego czasu była tylko słuszna segregacja.
  RPA ma olbrzymie naturalne zasoby o ktore wszyscy zabiegają i tak jak w komunizmie tylko niektórzy bedą zasobni. Ten rasizm w RPA to skok na kasę. Mieliśmy nadzieje ze ADIDAS ich wykończy ale pan Bóg sie pomylił. Niestety …..

Comments are closed.