Grunt to rodzina. Ivanka Trump kandydatką na prezesa Banku Światowego

Ivanka Trump i Donald Trump. Foto: PAP/Newscom/ JOHN ANGELILLO

Ivanka Trump to nie tylko córka, ale i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa. Obecnie ma być ona także jedną z kandydatek na nowego prezesa Bank Światowego (BŚ).

Zwyczajowo szefem BŚ jest Amerykanin, a na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) stoi Europejczyk.

7 stycznia rezygnację złożył dotychczasowy prezes Banku Światowego Jim Yong Kim i powstał wakat. 1 lutego jego obowiązki zacznie pełni tymczasowo Kristalina Georgiewa, dotychczasowa dyrektor wykonawcza Banku.

Wśród kandydatów na stałego prezesa, poza Ivanką Trump, wymienia się jeszcze byłą ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, urzędnika resortu finansów USA Davida Malpassa i szefa amerykańskiej agencji rozwoju międzynarodowego USAID Marka Greena.

Ivanka Trump ma pewne doświadczenie, bo od 2017 roku zaangażowała się w utworzenie przez Bank Światowy funduszu, który ma wspierać kobiety zakładające przedsiębiorstwa w krajach rozwijających się. Poza tym jak amerykański prezydent z pewnością zarzutu nepotyzmu się nie boi, a poza wszystkim grunt to rodzinka.

Źródło: PAP/AFP

6 KOMENTARZE

 1. KU_WA NIE_WIEM…
  ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ ?????
  Ps.: i ćiągle mam ochotę powiedzieć o tym pajacu trump’ciu co podpisał 447(1226), że to JE_ANY PIER_OLONY żydowski sługus…
  i teraz córeczkę judaistkę na takie stanowisko wsadzi…
  KU_WA ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ ?????
  A MOŻE WŚCIEC, ALE… Co To Da ?????
  Bo chyba nic…..

  • nie daj się sprowokować. oni właśnie chcą zobaczyć Twoją reakcję. nie głosuj. olewaj skurvvieli. sami się wykrwawią własnymi atomówkami.

 2. Ostatnio obśmiali ją artyści w Saturday Night Live skeczem o jej zadufaniu.

Comments are closed.