Gwiazdy TVN i nie tylko walczą o „prawa zwierząt”. Rusin, Rubik, Piróg, Margaret i Dorociński wydali specjalne apele [FOTO/VIDEO]

Kinga Rusin, Anja Rubik, Margaret. / foto: YouTube
Kinga Rusin, Anja Rubik, Margaret. / foto: YouTube

W środowiskach lewicowych, do których tradycyjnie należą celebryci, trwa właśnie fala oburzenia na plan wybicia dzików w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa ASF. Nasuwa się pytanie, jaką ustawę ma przykryć to zamieszanie, bowiem w poprzednich latach zabijano więcej dzików i żadnego zamieszania nie było.

W akcję obrony dzików włączyło się wielu celebrytów, część z nich wcześniej broniło karpi, a także brała udział w „Czarnym Piątku”. W trakcie tego protestu domagali się rozszerzenia prawa do zabijania dzieci nienarodzonych, nazywając je płodami, w kontekście dzików mówią już o dzieciach loch.

Jedną z celebrytek, która od lat walczy o tzw. prawa zwierząt jest Kinga Rusin. Przypomnijmy, że gwiazda TVN angażowała się też m.in. w ochronę drzew, fotografując się na tle drewnianego domu. – Nie dopuśćmy do RZEZI, która ma się rozpocząć już w tę sobotę! – apeluje na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Ocalmy tego malucha i 200tys. pozostałych w Polsce dzików! Nie dopuśćmy do RZEZI, która ma się rozpocząć już w tę sobotę! Kliknijcie w ten link i podajcie dalej, komu się da: https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/stop-rzezi-dzikow (aktywny link jest w opisie mojego profilu). Jedno kliknięcie to jeden mail. Dzięki Waszej mobilizacji już udało się wysłać ponad 20tys. maili do premiera Morawieckiego ??????! Zalewajmy dalej tę skrzynkę naszym veto! Niech wie, że się nie zgadzamy na wybicie w zasadzie calej populacji polskich dzików (210tys.), bo wiemy że nie ma to żadnego naukowego uzasadnienia i jest nieskuteczne w walce z ASF! *** W ramach walki z ASF między 2015 – 2017 odstrzelono 1.000.000 (!!!) dzików a ogniska choroby nadal się rozprzestrzeniają. Eksperci nie pozostawiają na pomyśle totalnej eliminacji suchej nitki. Problemem nie są bowiem dziki, ale człowiek i brak kontroli nad wdrażaniem programu bioasekuracji w Polsce, brak rzeczywistej kontroli sanitarnej (mówi o tym raport NIK i raport Głównego Inspektoratu Weterynarii) . *** Pomimo trwającej 3 lata akcji tępienia dzików we wschodnich rejonach Polski, co roku notuje się coraz więcej przypadków ASF. wszystkie nowe ogniska zarażenia w Polsce są wynikiem przenoszenia przez ludzi – patroszenie, skórowanie, wykorzystywanie mięsa – mimo zakazów! Do przenoszenia wirusa ASF walnie przyczynili się więc Ci którzy polowali na dziki! *** Aby zmniejszyć ryzyko rozwleczenia ASF, należy unikać działań, które mogą zwiększyć ruch dzików, zwłaszcza polowań zbiorowych. Spłoszone zwierzęta przemieszczają się bowiem na znaczne odległości, zarażając kolejne. To dlatego np. w Belgii w obszarze zakażonym całkowicie zabroniono polowania na dziki. Im więcej myśliwych i psów myśliwskich będzie miało kontakt z zakażonymi dzikami tym większe ryzyko rozwleczenia wirusa. Wirus przedostaje się do środowiska wraz z krwią np. podczas postrzału lub patroszenia zwierząt. To dlatego zamiast polować należy usuwać martwe dziki z lasu – padłe są rezerwuarem wirusa miesiącami – pisze koalicja Niech Żyją – inicjator akcji mailingowej. *** Dlatego działajmy! To tylko jedno kliknięcie! Ocalmy polskie dziki przed zagładą!!! https://petycj

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Kinga Rusin w ciągu ostatnich dni zamieściła kilka postów na ten temat. Bronienia dzików podjęła się także inna gwiazda programu TVN, Anja Rubik. Modelka również znana jest z licznych akcji, które rzekomo mają chronić środowisko.

– Trwają protesty w Polsce przeciwko wymordowaniu całej żyjącej w Polsce populacji dzika. Nie możemy pozwolić na to barbarzyństwo! – pisze dramatycznie Rubik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Trwają protesty w Polsce przeciwko wymordowaniu całej żyjącej w Polsce populacji dzika. Nie możemy pozwolić na to barbarzyństwo! Nadal apeluję o podpisy pod petycją w moim BIO. Jest także druga szalenie ważna! To list z apelem do Premiera, przygotowana przez #pracownianarzeczwszystkichistot https://bit.ly/2H39I3u https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/stop-rzezi-dzikow ???????? . The Minister of the Environment sentenced almost the entire population of wild boars to destruction! His decision is strongly criticized by the hunters themselves – it goes beyond hunting ethics – they say. . By the end of February, almost all wild boars in Poland will be killed. Also young, pregnant dungeons and individuals living in national parks. Total more than 210,000 animals! This is cruel, costly and completely devoid of scientific grounds. Przeczytajcie treść na kolejnych zdjęciach. Możecie wejść na strony @niechzyja @klubgaja lub na FB #pracownianarzeczwszystkichistot tam bez trudu, w kilka sekund podpiszecie obie petycje i znajdziecie wszelkie informacje. Zdj. Adam Wajrak #jestemzdzikiem #dzik #dziki #polskidzik #polska #boar #polishboar #wildlife

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Kolejną gwiazdą, która zaapelowała o wstrzymanie wybicia jest Edyta Herbuś. Aktorka podobnie jak ww. celebrtyki zamieściła „chwytające za serce” zdjęcie. – Sto zabijaniu!!! Zaplanowana rzeź ponad 210 000 dzików … To oznacza całkowite wyginiecie tych zwierząt w naszym kraju… – napisała.

Kolejna gwiazda TVN, która stanęła w obronie dzików to Michał Piróg. Piróg zamieścił idiotyczny cytat i zaapelował o przeczytanie listu, który jest skierowany do „wszystkich zarówno rolników, mieszkańców mających styczność z dziką zwierzyną, dla każdego kto ma sumienie i empatię jak i dla tych którym ich brak.”

Szczególnie „zabłysnęła” Margaret, która nagrała specjalną mini-piosenkę w obronie zwierząt. – Kto przypieprza się do wieprza ten wychodzi na leszcza – śpiewa Margaret, zachęcając do podpisania petycji przeciwko „masowemu odstrzałowi dzików”.

W akcje w obronie zwierząt od lat angażuje się również znany aktor Marcin Dorociński. Mężczyzna zamieścił na Twitterze zdjęcie, przypuszczalnie wykonane przez dziecko. – Nie zabijajcie dzików! Bardzo proszę – apeluje aktor.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#Repost @marta.kopaniecka with @get_repost ・・・ Maja bardzo prosi, dajcie dzikom święty spokój. ? #jestemzdzikiem

Post udostępniony przez Marcin Dorociński (@marcindorocinski)

5 KOMENTARZE

  • Cała wersja tego hitu to: dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły. Tak przynajmniej pan Fronczewski cytował tekst tego Żyda, Brzechwy.

 1. Rusin, Rubik, Piróg, Margaret i Dorociński czyli przekrój tej grupy: na 5 sztuk 3 kobity, jeden pedał i jeden chłop

 2. Te piękne fotki znam od dzieciństwa. Koczane „szczeniak”. Moim zdaniem w większości to hipokryzja uczestników akcji odnośnie rzekomej obrony zwierząt.
  Nagonka na myśliwych to nic innego jak narzędzie do większej medialności a nie ma nic wspólnego z prawdą.
  Myśliwym nie po drodze z politykami. To przeczy ich etyce. Tym prawdziwym myśliwym bo jak wszędzie w środowisku, jest margines „wyrzutków”. Taki jest świat.
  Jestem realistką a nie fanką krótkowzrocznych teorii typu dietki, oglądalność, popularność czy władza. Żyję w otoczeniu tego wszystkiego i staram się zachować zdrowy rozsądek. Ekolodzy? Oni też muszą się z czegoś utrzymywać.
  Łańcuch pokarmowy. Przysłuchiwałam się ostatnio przeróżnym komentarzom. Nikt nie mówi o skutkach wybicia dzików dla przyziemnych ludzi a tak się składa, że mam do czynienie z ludźmi z różnych środowisk, których ta tematyka obchodzi.
  Kleszcze, szkodniki w lasach, wilki.
  Jak myślicie jak to się wiąże z dzikami?
  Popytajcie specjalistów, którzy mają wyobraźnię.
  Spacerowałeś po lesie? Widziałeś zorane połacie ziemi? To działanie dzików. A czegóż to one tam szukają? Ano przeróżnych larw robactwa ewoluującego pod ziemią, które później atakuje lasy. Pewnie za jakiś czas usłyszymy, że trzeba wyciąć połacie lasów bo są trzebione przez szkodniki. Dlaczego? Bo zabrakło ogniwa w łańcuchu pokarmowym. Dzików. Myśliwi mają obowiązek dbać o takie pogłowie dzików aby starczyło dla wszystkich. Dla miłośników dziczyzny i potencjału na przyszłość. Dla ochrony lasów i dziczyznożerców.
  Do tej pory to jakoś współgrało.
  Kleszcze, nie sprawdziłam. Podobno rozmnażają się między innymi na gryzoniach. Myszach, nornicach itp. Słuchając opowieści myśliwych wiem, że w określonych porach roku dziki żerują na tzw. ścierniskach. Po zebraniu plonów z pól. Dlaczego? Bo tam gryzonie między innymi robią sobie spiżarnie na zimę z ziaren co spadną z plonów na pole. Dziki, jak i nasza popularna wieprzowina. Nie pogardzą i tym ziarnem w spiżarni gryzonia jak samym gryzoniem w którego ciele, sierści, niech specjaliści się wypowiedzą, rozmnażają się kleszcze, których dopiero dojrzałe osobniki atakują nas w lesie jak wybieramy się na spacer w te tereny.
  Wilki. Z tego co słyszałam, to młode warchlaczki są znaczącym dla nich pożywieniem. Co się stanie jak zabraknie tego”elementu” w ich łańcuchu pokarmowym? kogo uznają za swoje potencjalne pożywienie? Nasze zwierzęta w zagrodach? Krowy, owce, psy domowe, kury itp. itd. A nikt nie informuje o tym jak bardzo to „zwierze pod ochroną” się rozprzestrzeniło. Myśliwi wiedzą i informują o tym ile zagryzionej przez wilki dziczyzny znajdują w lasach. Maja nawet zarejestrowane dokumenty o jatkach jakie mają miejsce w lasach.
  Mieszkam w sąsiedztwie lasu i staram się obiektywnie patrzeć na otaczające mnie środowisko. Nie jestem obiektywna co do jednego ale przypuszczam, że wszystkie z powyższych gwiazd wchodzą do lasu tylko wtedy jak idą za nimi kamery. Ja tam chadzam dla przyjemności. Bo uwielbiam las i wszystko co w nim jest naturalnego a nie kreowane zarówno przez gwiazdy jak i polityków. Jedni od drugich niczym się różnią w mojej opinii.
  Chciałabym, żeby wilki nie podchodziły pod mój płot, Chciałabym móc wędrować po lesie a nie usłyszeć, za jakiś czas, że jest gazowany bo go szkodniki pożerają, chciałabym żeby mnie kleszcze nie obłaziły i nie zagrażały moim wnukom w moim własnym ogrodzie i chciałabym, żeby Państwo nie wykpiwało się z odpowiedzialności i nie zrzucało jej na innych za własne zaniedbania czy unikanie odpowiedzialności materialnej za swoje działania. Nie wiem czy wiecie, ale żaden myśliwy nie weźmie kasy, jak na razie obiecanej tylko w mediach, za odstrzał dzików.
  Poza tym razi mnie brak wiedzy na temat dzikich zwierząt powyższych gwiazd.
  Pluszaków w sklepach nie brakuje.
  Takie zachowania tylko zachęcają do manipulacji opinią publiczną Polityków. Wystarczy pokazać zdjęcie słodkiego warchlaka a już się ma potencjalny elektorat do manipulacji. Nie ważne przez jaka ze stron. Tylko gdzie w tym wszystkim jest rozsądek i poszanowanie dla świata przyrody, który i tak jest pod kontrolą manipulatorów czyli Ludzi. Takich samych jak powyższe ” Gwiazdy”. Sorki, ale nie mam szacunku dla totalnej ignorancji i braku poszanowania dla wszelkiego życia na tej ziemi a co za tym idzie tego, co człowiek już i tak naruszył?. Zniszczył? Zagroził temu istnieniu? Stworzył zagrożenie samemu sobie? Hipokryzja.
  Swoją drogą ciekawa jestem kiedy w ogóle, którakolwiek z powyższych gwiazd była w lesie? Prawdziwym lesie? Co zaobserwowała? Dzieci zapewne widzą i wiedzą więcej.
  Pluszaki wszystkim powyżej bardziej pasują bo tak jak i one nie mają nić wspólnego z rzeczywistością.
  Pozdrawiam. Babcia.

 3. Lewackie oczka błagające o rozum
  dedykuję Mokotowi z nczas.com

  Jeśli przypuszczasz, że wszystko widziałeś
  I już Cię nic nie zaskoczy,
  Znaczy, że Kaśki Nosowskiej nie znałeś
  I nie spojrzałeś jej w oczy!

  Kaśka po prostu tak śpiewa, jak umie;
  Kamerze swej nie umyka…
  Adopcję czyni w rozumu dark roomie;
  Duchową adopcję dzika!

  Lewackie oczka błagają o rozum,
  Jak śmieć o parytet złota.
  Zaplemnij Kaśkę! Plemniki Twe, zrozum,
  To mądrość jej… Nie bądź ciota!

  https:
  //nczas.com/2019/01/12/szalenstwo-trwa-margaret-i-nosowska-spiewaja-w-obronie-dzikow-wykonaj-misje-podpisz-petycje-video/comment-page-1/#comment-935189

Comments are closed.