Kierowco uważaj! Złe warunki pogodowe w całym kraju. Śnieg, deszcz i oblodzenie na drogach!

Prognoza pogody ostrzeżenia zima
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Andrzej Grygiel

Kierowco uważaj! Złe warunki pogodowe występują na drogach w niemal całym kraju. Jazdę utrudnia też oblodzenie i błoto pośniegowe. Mogą być wypadki. 

W większości kraju występują utrudnienia związane ze śniegiem lub śniegiem z deszczem. Jazdę utrudnia też oblodzenie i błoto pośniegowe. By opanować sytuację na sieci dróg krajowych rzucono 604 pługosolarki.

Opady śniegu lub śniegu z deszczem występują na terenie połowy kraju z wyłączeniem województw: kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego oraz lubuskiego.

Na terenie województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz pomorskiego występują z kolei opady mżawki lub deszczu.

Jazdę utrudniają też błoto pośniegowe i oblodzenie. Utrudnienia te występują w zachodniej części województwa dolnośląskiego, północnej części województwa mazowieckiego, północnowschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, a także na pojedynczych drogach krajowych na Opolszczyźnie, Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim.

Źródło: IMGW/ PAP