Polacy do broni! Dzięki broni czarnoprochowej właściciel warsztatu przegonił napastników

Broń czarnoprochowa - zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube
Broń czarnoprochowa - zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube

W Polsce od 14 lat można mieć zupełnie legalnie i bez żadnych badań, zezwoleń broń czarnoprochową, broń którą równie skutecznie można kogoś zabić. Wbrew propagandzie lewactwa nie dochodzi jednak do masowych strzelanin, broń za to pomaga w bronieniu swojej własności czy swojego życia.

Tak właśnie było w przypadku zdarzenia, do którego doszło w czerwcu w Bielanach Wrocławskich. Bandyci chcieli wyłudzić haracz od właściciela warsztatu samochodowego, jednak właściciel posiadający broń czarnoprochową zdołał się obronić.

Opisywana historia ma być skutkiem próby wymuszenia haraczu od właściciela wspomnianego warsztatu samochodowego. Mężczyzna już wcześniej miał być zastraszany. 21 czerwca w jego warsztacie pojawiła się grupa mężczyzn, prawdopodobnie członków większej organizacji przestępczej.

Nie udało im się jednak zabrać tego po co przyjechali, doszło do niewielkiej strzelaniny, kiedy właściciel zaskoczył ich bronią czarnoprochową. Nikomu nic się nie stało, a napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia. O strzałach poinformowali policję mieszkańcy okolicznych bloków.

Bandyci zaczęli uciekać w pole, jednak jednego z nich udało się policji zatrzymać po poszukiwaniach. Zatrzymano jedną osobę, która może mieć związek z tym zdarzeniem – mówił Łukasz Dutkowiak rzecznik Komendy Miejskiej Policji.

Źródło: gazetawroclawska.pl/nczas.com

14 KOMENTARZE

  1. ale pociski czeba legalizowac w komisju unijnej wienc nie tak do konca moszna jom legalnie urzytkowac

  2. Teraz rząd zakaże broni czarno prochowej aby nie narażać bandytów – kto przyjmuje zakład?

    • Po sześciu. Są rewolwery czarnoprochowe. Można wygooglać: remington 1858.

      • co z tego, skoro nie mogą być naładowane przez dłuższy czas. Czarnoprochowce nie nadają się do obrony, dlatego państwowa mafia ich nie zakazała.

  3. W Szwajcarii i New Hampshire jest swobodny dostęp do broni i mniej zabójstw niż w Polsce, co na to lewackie szmaty?

    • To kwestia cywilizacji i człowieczeństwa, wychowania itp. W Polsce to bydło od haraczu też nosiłoby chętnie broń.

Comments are closed.