Robert Lewandowski to ambasador Huawei. A Kuba Wojewódzki ciągle ją reklamuje. Polscy celebryci na usługach firmy oskarżanej o szpiegowanie

Zdjęcie Kuby Wojewódzkiego i Roberta Lewandowskiego oznaczone marką Huawei. Fot. facebook K. Wojewódzkiego
Zdjęcie Kuby Wojewódzkiego i Roberta Lewandowskiego oznaczone marką Huawei. Fot. facebook K. Wojewódzkiego

Chiński producent telefonów Huawei, który jest oskarżany o niejasne, zahaczające o szpiegostwo praktyki, wykupił najdroższych polskich celebrytów do reklamowania swojego towaru. Huawei reklemują m.in. Robert Lewandowski i Kuba Wojewódzki.

Jeszcze kilka dni temu trwała akcja reklamowa chińskiej firmy na facebooku Wojewódzkiego:

Jak pisze branżowy serwis Brief obaj panowie współpracują z firmą już ponad rok:

Wojewódzki, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w Polsce i influencer obserwowany przez setki tysięcy internautów, dołączył do Huawei tydzień po globalnej paryskiej premierze modelu P20 Pro, pierwszego na świecie smartfona z potrójnym obiektywem.

– Kiedyś Robert Lewandowski polecił mi bardzo dobry samochód, potem bardzo dobrą nieruchomość, a teraz, całkiem niedawno, polecił mi bardzo dobry telefon. Tak się składa, że obaj mamy wspaniałe partnerki, które uwielbiają, gdy robimy im zdjęcia – powiedział Wojewódzki podczas uroczystego ogłoszenia jego współpracy z Huawei.

Oprócz niego markę, wg Brief obsługuje cały tłum celebrytów:

Robert Lewandowski, ambasador Huawei w Polsce, jest kapitanem „drużyny Huawei”, którą wraz z Wojewódzkim tworzą popularni twórcy i influencerzy: youtuberki Karolina Pielesiak i Natalia Szymaniec, twórczynie kanału Szparagi; modelka Karolina Pisarek; aktorka Marta Wierzbicka; model Jacob Kosel; prezenter Krzysztof Jankowski „Jankes”; kucharz Damian Kordas, zwycięzca IV edycji Master Chef i fotograf Błażej Jeleń.

Celebryci reklamujący Huawei. Fot. materiały promocyjne

Tymczasem firma ma poważne problemy i to nie tylko w Polsce, gdzie wczorajk władze poinformowały o zatrzymaniu przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W. – jednego z dyrektorów polskiego oddziału Huawei – i Piotra D. – b. oficera ABW, który ostatnio pracował w Orange. Sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla obu podejrzanych.

Sytuacja dla polskich celebrytów zaangażowanych w promocję chińskiej firmy stała się delikatna i dwuznaczna. Muszą teraz podjąć decyzję, czy będą tę współpracę kontynuować.

Źródło: PAP, Brief

11 KOMENTARZE

  • Rżad Australii już jakeś 5 -6 lat temu wydał kategoryczny zakaz działalności biznesowej firmy Huawei oraz stosowania jakichkolwiek urządzęń tej firmy.
   Rząd Australii publicznie oświadczył, że powodem jest POWIĄZANIE HUAWEI Z CHIŃSKIMI TAJNYMI SŁUŻBAMI WYWIADOWCZYMI.

 1. w biznesie lepiej by 5% ludzi Cię kochało niż 100% ludzi lubiło, i jak Huwaii dobrze rozegra temat to będzie miało z 20 – 40% fanatycznego lewicowego rynku.

  sam się zastanawiam czy sobie ich telefonu nie kupić. dość mam wszystkich tych usraelskich marek które są projektowane tak, by mi się kompletnie zepsuły po dwóch latach. nie rozumiem jak można wysyłać ludzi w kosmos, ale nie umieć zrobić telefonu który nie ma np wirusów. wiele nie wymagam.

 2. wow !!!
  po latach sie ktos tu ogarnal, jak powazna jest prokomuszachinska propaganda i gospodarcza inwazja w RP

 3. Te scierki za pieniadze wszystko zrobia!? A Kuba druta obciagnie z polykiem jak szmal dostanie?

 4. Dziwię się Lewandowskiemu, że w ogóle bierze udział w reklamach – za mało mu jeszcze pieniędzy?! Rozumiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale takiej klasy sportowcowi jak on, trochę honoru i godności własnej by się przydało, a tak to nie mam dla niego szacunku, a Kuba to już dawno honoru nie ma, więc o nim nie piszę.

 5. Ciekawe dlaczego do tej pory nikt nie aresztował przedstawicieli Microsoftu albo Googla?

 6. Wojewódzki nie zrezygnuję to lis na kasę, jeszcze na koks by mu zabrakło.

 7. Lewandowski najpierw Coca Cola a teraz firma o powiązaniach szpiegowskich. I nie uwierzę ze nie wie i tym ze zarówno USA jakni Australia właśnie przez te niejasne powiązania zbanowali tego producenta.

Comments are closed.