Sprytny jak… Owsiak. Szef WOŚP znalazł sposób na zakaz handlu w niedzielę. Zbiórki w sklepach i galeriach już dziś

Jerzy Owsiak. Foto: Twitter
Jerzy Owsiak. Foto: Twitter

„W tym roku w przestrzeniach prywatnych i zamkniętych, pieniądze będziemy zbierać również w sobotę” – zapowiedział rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies. Oficjalne rozpoczęcie zbiórki dzień wcześniej to oczywiście odpowiedź na zakaz handlu w niedzielę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jak co roku, główną część obchodów zaplanowała na niedzielę. Liczne koncerty i atrakcje organizowane w ramach tego wydarzenia nie gromadzą jednak, aż tyle osób, aby zrezygnować z pójścia do galerii handlowych czy supermarketów. To tam znaleźć można najwięcej osób, które w zakupowym zamieszaniu wrzucą pieniądze do puszek.

Jak się okazuje, zyski ze zbiórek właśnie w tych miejscach były rekordowo wysokie, w związku z tym postanowiono, że wolontariusze wyruszą w te miejsca już dziś.

„Ale mamy nadzieję, że zakaz handlu nie wpłynie mocno albo nawet nie wpłynie w ogóle na zebrane przez nas fundusze. Proszę też pamiętać, że centra będą często w niedzielę pootwierane, mimo że sklepy nie będą w nich funkcjonować. I na pewno będą w nich wolontariusze WOŚP” – mówił Dobies.

W związku z tą sytuacją, jutro czyli w dzień 27. finału WOŚP możemy spodziewać się zdecydowanie większej ilości wolontariuszy w okolicach… kościołów. Trzeba to bowiem podkreślić, że właśnie w niedalekiej odległości od świątyń najczęściej widywani są młodzi ludzie trzymający w rękach pudełka z charakterystyczną grafiką.

Źródło: WP.pl / Wolnosc24.pl

19 KOMENTARZE

 1. Powstaje nowa religia – Jest bożek (WOŚP), arcykapłan (Jurek), jest teologia (pmoc chorym).
  Jest inkwizycja (GW). Jeszcze nie ma obowiązku wyznawania, ani tortur dla niewiernych, ale z czasen si e to naprawi.

  • Gdyby Owsiak miał czyste intencje, trzymałby się jednego. Jak ognia unikałby polityki i polityków , każdej opcji. Dzięki temu byłby bardziej wiarygodny i chyba bardziej efektywny, bo więcej osób popierałoby tę akcję.

 2. No tak. KK już przetarł szlaki, torturował i palił na stosie w najlepszych czasach.

  • A nie lepiej coś poczytać na ten temat w historycznych źródłach zamiast kompromitować się niewiedzą?

   • Poczytać? Np na temat 600 lat działalności inkwizycji i straceniu kilkunastu tysięcy osób za herezje?

    • Poczytaj dlaczego powołane zostały inkwizycje kościelne, czy herezja była przestępstwem religijnym czy cywilnym i o tym jak wyglądały procesy i jakie były wyroki. A potem poczytaj to i owo o czasach i miejscach, w których nie było katolickich inkwizycji. Jeżeli potrafisz, to także wyciągnij wnioski.

     • No tak. Roman Konik i jego badania. Jeden przeciw setkom. Historia to nie matematyka. A jeden historyk to nie wyrocznia.

     • A kto, biedaku, pisze o Koniku? Zresztą i on powołuje się na liczne źródła historyczne, a nie na jakieś enigmatyczne „setki”. Ułatwię Ci zadanie i zacznę od uważanej za najbardziej krwawą Inkwizycji Hiszpańskiej. Napisz coś konkretnego (liczby, zasady działania), oczywiście z podaniem źródła.

    • Komendanci obozów w Kozielsku, w Starobielsku i w Ostaszkowie:
     Raichman, Mierkułow, Urbanowicz.

     Masowym ludobójstwem Polaków kierowali:
     Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisewicz

     Zabijali bezpośrenio:
     Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Borysowicz, Krongauz, Raichman, Abakumow, Milstein, Sierow, Rybak, Finberg, Sorokin, Suslow, Tichonow,

     WSZYSCY ci mordercy to chazarscy bandyci Stalina, tak zwani żydzi.

 3. ten odstojnik poleninowskich wypocin zawsze potrafił wślizgnąć się jak piskorz , tam gdzie koryto ,przecież galerie to okazja do dodatkowej kasy na prezesostwo żony w x tej spółce, np ratowania turkucia podjadka

  • zamiast pod kościołami niech na cmentarzach spróbuje – na wiadomych cmentarzach

Comments are closed.