Szef MSZ Iranu ostro o Polsce. „Polska jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku”

Javad Zarif i Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/ Twitter

Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif skrytykował w piątek na Twitterze Polskę za wspólną organizację ze Stanami Zjednoczonymi międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Iranu, nazywając ją „rozpaczliwym antyirańskim cyrkiem”.

Zarif na Twitterze napisał: „Przypomnienie dla gospodarza/ uczestników antyirańskiej konferencji: ci, którzy brali udział w ostatnim antyirańskim show USA są albo martwi, albo zhańbieni, albo zmarginalizowani. Iran jest silniejszy niż kiedykolwiek”.

Szef irańskiego MSZ dodał, że „podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie (Polska) jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku”.

Wcześniej w piątek sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył w rozmowie ze stacją Fox New, że Stany Zjednoczone planują zorganizować w dniach 13-14 lutego w Polsce międzynarodową konferencję poświęconą pokojowi i stabilności na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wpływów Iranu w regionie.

„Zbierzemy razem kilkadziesiąt państw z całego świata. Będą się one koncentrować na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie tu, w regionie Bliskiego Wschodu, a ważnym elementem ma być zapewnienie, że Iran nie jest destabilizującym czynnikiem” – powiedział Pompeo w Egipcie, gdzie przebywał w ramach podróży po dziewięciu państwach bliskowschodnich, mającej na celu wyjaśnienie amerykańskiej polityki względem regionu.

Amerykański sekretarz stanu dodał, że na konferencję przyjadą przedstawiciele państw z Azji, Afryki, zachodniej półkuli, Europy i Bliskiego Wschodu.

Następnie amerykański Departament Stanu i polskie MSZ oficjalnie poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna ws. budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

„Mamy przyjemność poinformować, że Stany Zjednoczone i Rzeczpospolita Polska będą współgospodarzami „Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”, które odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone państwa z całego świata” – napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Departamentu Stanu. Identycznej treści oświadczenie zamieściło polskie MSZ.

„W trakcie spotkania będą miały miejsce dyskusje na temat kwestii kluczowych dla stabilności Bliskiego Wschodu dotyczących m.in. terroryzmu i ekstremizmu, rozwoju i proliferacji pocisków rakietowych, bezpieczeństwa handlu morskiego oraz bezpieczeństwa energetycznego, a także zagrożeń wynikających z działalności różnych aktorów i grup interesów w regionie” – zapowiedziano

Źródło: Fox News/ PAP

33 KOMENTARZE

 1. To żydom się narażamy, Iranczykom się narażamy, coś ta Polska taka zadziorna.

  • PiS nie skonfliktował nas do tej pory jedynie z Węgrami, ale i na to przyjdzie czas.

 2. Po ch.. to zadzierać z całym światem jak ma się tylko jednego jałtajskiego sojusznika USA?
  Kaczyński nadyma się mocarstwowo jak Piłsudski.

 3. Wpuszczając obce wojska do swojego kraju,
  automatycznie jesteśmy ich” poplecznikami”
  i każdy doskonale wiedział,ze możemy być wplątani w nie Nasze sprawy.I tak mamy jak mamy.

 4. KTO PODJĄŁ DECYZJĘ GDZIE SIĘ TO ODBĘDZIE, POLIN TO KOLONIA USrAela.
  Wcześniej w piątek sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył w rozmowie ze stacją Fox New, że Stany Zjednoczone planują zorganizować w dniach 13-14 lutego w Polsce międzynarodową konferencję poświęconą pokojowi i stabilności na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wpływów Iranu w regionie.

  • USA i Izrael planuja spotkanie a POPIS jeszcze nie jest poinformowany?? S T O P ponizaniu Ojczyzny POLSKI i NARODU POLSKIEGO!

 5. Jak myślicie bardzo byśmy podpadli USA, gdybyśmy kupli od Iranu ich technologię wzbogacania uranu?

 6. To tylko świadczy o tym, że Polska od dawna nie jest suwerenna i USA wplątuje nas w wojny, które nie są nasze. Może to jest celowa polityka żydów amerykańskich, żeby nas skonfliktować z całym światem. W takiej sytuacji nikt nie stanie za nami w razie jakiejś inwazji czy wojny – powiedzą: mają to, co chcieli. Żydzi wtedy będą mieli drzwi otwarte i zrobią z nami, co będą chcieli wtedy już Polska całkowicie będzie stracona – to jest igranie z ogniem. Nieuświadomieni Polacy zapewne się cieszą, że zjedzie się do nas pół świata, bo że niby taka ważna, prestiż i takie inne idiotyzmy- a tu rozgrywają się na naszej ziemi interesy wielkich zagranicznych korporacji.

  • Ujawniamy! Polski ambasador prowadzi tajne rozmowy w sprawie odszkodowań za mienie ofiar holokaustu
   Cytuję, „Ambasador RP w Kanadzie Andrzej Kurnicki negocjuje po kryjomu m.in. Holocaust Restitution (wypłata odszkodowań za majątek pozostawiony przez ofiary niemieckich zbrodni) jako Ambasador Pełnomocny MSZ ds. relacji z żydowską diasporą.”
   warszawskagazeta.pl/swiat/item/6148-ujawniamy-polski-ambasador-prowadzi-tajne-rozmowy-w-sprawie-odszkodowan-za-mienie-ofiar-holokaustu

   Jeśli zgodnie z prawem Żydom nic się nie należy za mienie bezspadkowe,
   to po co podejmować w tej sprawie rozmowy z Holocaust Restitution,
   i to tajne!

   Rozmowy podjęte przez Polskę w sprawie mienia bezspadkowego dobitnie świadczą o tym, że Żydom należy się mienie,
   a sprawą sporną jest wysokość, sposób i termin spłaty.

   Nie ulega żadnej wątpliwości, że tak te rozmowy odbierze społeczność międzynarodowa.

  • wypadaloby zbojkotowac ta konferencje i starac sie z calych sil zeby w swiat poszedl jasny komunikat pt narod polski jest przeciwny polityce usa i izraela na bliskim wschodzie i pokazac jednosc z narodami Palestyny, Iranu i Syrii.ale to potrzeba kilka tysiecy zorganizowanych internautow…

   • 1000/1000% MUSIMY ZBOJKOTOWAC…. NACISKAC ABY TO SPOTKANIE W POLSCE SIE NIE ODBYLO. Dlaczego POPIS miesza Nasza Ojczyzne POLSKE w obce spory, złodziejstwa i wojny!

 7. Starania o instalacje fortu w RP nie mogą być bezpłatne. Israel i USA znając polski strach i kompleksy wobec USA bardzo tanio wymyślili i zdecydowali o zorganizowaniu na naszym terytorium antyirańskiej propagandy w postaci międzynarodowej ( koniecznie!”im na tym zależy,hehe”) konferencji z góry ustaloną tezą,ale mogą się zdziwić.Iran ,kraj w najgorszym przypadku neutralny wobec RP,a darzący nas sympatią ma zostać tanio,łatwo i szybko,z naszą pomocą,pogrzebany propagandowo podczas debaty. Pierwsze jednak wypowiedzi polskich polityków obecnych i byłych ( wczoraj Radek w TVN Świat) świadczą o tym,że są tego świadomi. Iran pozostanie,a administracja Trumpa ( z Pompeo i Boltonem) przeminie.Polacy powinni w tym czasie zainstalować tu Amerykanów i nie stracić sympatii Iranu. Wszyscy wiemy,że Iran stabilizuje region i walczy z terroryzmem. Konferencja tego nie zmieni ,a Żydzi się zdziwią jak nową okładką tygodnika NIE. Szalom.

 8. Rządzie -PiS to jest HAŃBA. Czy tak się płaci Narodowi ,który wyciągnął pomocną rękę do Polski? A w zamian Co????????? USA nie jest SOJUSZNIKIEM,przekonały się Narody: Wietnamu ,Iraku ,Iranu ,Afganistanu,itd.Jedyny Sojusznik który może liczyć na USA to Izrael.

 9. „Jeśli mam być szczery to problem na Bliskim Wschodzie zaczął się wraz z pojawieniem się Izraela. Taka jest prawda” — tak powiedział Premier Malezji Mahathir Mohamad w wywiadzie dla BBC.
  I w pełni trzeba się z tym zgodzić, koniec kropka!

  Szlachta jerozolimska. jeśli już coś robi b. dobrze, to w tle są Żydzi, POLIN, Izrael
  Amerykanie wycofują się militarnie z Bliskiego Wschodu, to ktoś musi zająć ich miejsce, aby usprawiedliwiać żydowski holocaust Arabów i brać w obronę państwo Izrael, które jest odpowiedzialne mordy na Arabach, za zniszczenia arabskich krajów, za emigrację arabską do Europy.
  Co nas Polaków interesują zgliszcza i niezabliźnione rany Bliskiego Wschodu.
  Do tego powołany jest ONZ. Do stołu niech zasiądą Izrael, Iran, Palestyna bowiem to są główni zainteresowani. Jeśli nie chcą rozmawiać na temat pokoje w regionie to należy na nich solidarnie nałożyć sankcje.
  Dlaczego Polacy mają szargać sobie dobrą opinię występując w obronie Izraela na zgliszczach Bliskiego Wschodu.
  Skoro okupanci Bliskiego Wschodu dokonali zniszczeń, to niech zastanawiają się w jaki sposób przywrócić ład polityczny i odbudowę Bliskiego Wschodu., najlepiej w Nowym Jorku, Moskwie, Ankarze, Dubaju.
  Nie daj Bożę, a wciągną nas Amerykanie w stabilizację wojskową na Bliskim Wschodzie, i w możliwy dalszy ciąg konfliktu bo tam roi się od sprzecznych interesów światowych mocarstw.
  Każda kropla polskiej krwi jest najcenniejsza, wystarczająco dużo już jej utoczyli obcy w swoich interesach.
  Żydzi i Amerykanie niech sobie swoje rozbabrane interesy na Bliskim Wschodzie załatwiają sami, na swoim terytorium.
  Dlaczego Polska ma być kojarzona żydowskim zniszczeniem Bliskiego Wschodu.
  Nasza chatka, skromna, i na uboczu, i nic nam do tego.
  Polacy potępiają mordowanie ludzi!
  I nie jesteśmy nic winni Żydom!
  Także i mienie bezspadkowe!
  Nic, dosłownie nic!

 10. Nigdy nie mieliśmy konfliktu z Iranem. Iran pomagał pomagał Polakom w czasie drugiej wojny. Ostatni konflikt z muzułmanami mieliśmy pod Wiedniem, ponad 300 lat temu.
  Irańczyków możemy za to tylko przeprosić i prosić o zrozumienie, że po wojnie żydowska ubecja wybiła resztki polskich elit i zastąpiła je swoimi.

  • nie ma czegoś takiego jak ‚żydowskie elity’.
   są co najwyżej żygowskie elyty

 11. Nie Polska,tylko polski syjonistyczny rząd.To do funkcjonariuszy prosimy przesyłać ewentualne przesyłki.

 12. Bez zaproszenia przedstawicieli Iranu to ma taki sam sens jak pijak Kwaśniewski z „magistrem” na prezydenta RP.
  PS Znając USA z Jałty i rozwalenia sytuacji przez sponsorowany pucz w Iranie w latach 50tych (odtajnione akta CIA) to znowu coś spaprają.

 13. W interesie Polakow jest oficajlne oglosznie, ze jestesmy pod okupacja. Była Generalna Gubernia, Był PRL…. Po co sobie robic wrogow.

  Co My Polacy mamy do tego ze Pompeo i kij wie kto jeszcze sobie zorganizowali na naszej ziemi spotkanie ?

 14. PiS – Hanba. Morawiecki sernior wsydz sie za dzieci i wnuki. Jestescie jak Tuski w naszych oczach

 15. Do czego to doszło, że PRL pozostawił po sobie dobre relacje Polski z krajami Bliskiego Wschodu, a w III RP było wsparcie Polski w amerykańskiej inwazji na Irak i teraz ta nieszczęsna konferencja. Może ktoś nie wie, ale Irańczycy szanują Polaków jako wierzący naród, są chętni w dostarczaniu nam surowców energetycznych w atrakcyjnych cenach, widzą nas jako inwestorów w swoim kraju, a my karnie uczestniczymy w usraelskich intrygach na nich. Nie wspominając o roli Iranu jako gwarancie bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Katastrofalnie wygląda pisowska polityka międzynarodowa! Niech żyje wolny Iran!

  • Wolny od ajatollachów i innych fanatyków islamskich? Pewnie by tak było gdyby USA nie spieprzyło wszystkiego koncertowo w latach 50 XX wieku.

   • Najważniejsze, że jest wolny od usraelskiego terroryzmu w przeciwieństwie do „sojuszników” tych imperialistów

 16. Jak zwykle „cwaniactwo”,tego świata przenosi,swoje konflikty na cudze tereny
  i swój kraj trzyma pod „ochroną”.
  Inne kraje stają się wtedy dla „jednych wrogiem,dla innych tarczą”. Z Iranu,stara się zrobić „koziołka ofiarnego”, następni w kolejce, kto nastepny nie trzeba juz wytykac palcem..Najważniejsze to Nas skłócić, reszta pospieszy z „pseudo –pomocą”,tylko i wyłącznie dla swojego interesu.

 17. Kompletna kompromitacja i zniewazenie faktow historycznych laczacych Polske i Persje. To nie polska zadziornosc, lecz brak honoru i godnosci.Jedna z naszych narodowych cech (patrz historia Polski) to bledny wybor „sojusznikow” .NIC NOWEGO POD SLONCEM!!!

 18. Ja jako Polak nie zgadzam się na to.Kto prowadzi tą politykę zagraniczną ,jaki jest cel tego poza pustym sloganem .Zero wdzięczności za pomoc kiedyś nam udzielonej przez Iran ……

 19. IRAN jest i był przyjazny Polsce i Polakom ! tak więc wstyd wstyd wstyd ! Polacy jako naród nie chcą by PIS tak postępował wobec przychylnych nam państw.

 20. w Polsce rządzą żydowiny a nie Polacy, więc jest jak jest.
  szkoda tylko, że niszczy to dobre stosunki z Persami.

 21. Panie Zarif, to nie Polacy są gospodarzem antyirańskiego cyrku lecz okupanci chazarscy na ziemiach polskich.
  podobnie jak okupują oni ziemie palestyńską.

Comments are closed.