To jest wojna! Facebook usuwa profil Dziennika Narodowego

Facebook - cenzura.
Facebook - cenzura.

„Walka z nieautentycznymi działaniami na Facebooku w Polsce” to oficjalny powód usunięcia fanpage portalu Dziennik Narodowy. Administracja Facebooka po raz kolejny idzie na wojnę z prawicowymi polskimi mediami.

„Są to działania wymierzone konkretnie we mnie, w Dziennik Narodowy czyli legalnie działające medium prasowe. Fanpejdż Dziennika, który miał 211 tysięcy fanów oraz inne fanpejdże o zupełnie innej tematyce, a których byłem administratorem, zostały zablokowane. Facebook tłumaczy to “nieautentycznymi działaniami”, które skierowane zostały – co należy podkreślić – nie na szerszą skalę, a jedynie wobec mnie. A chcę uświadomić, że jestem jednym z 3 administratorów fanpejdżu Marszu Niepodległości. Jest to więc zwyczajnie szykana polityczna i kolejne działanie podejmowane przez ośrodki polityczne w stosunku do narodowców i organizacji narodowych” – komentował zajście rysownik satyryczny Jerzy Wasiukiewicz, który związany jest z zablokowanym portalem.

Jednym z argumentów, które przyjęła administracja facebooka jako wyznacznik do tego, aby usunąć konto było „łączenie fanpage”, czyli jak możemy domniemywać udostępnianie treści na różnych stronach o różnej tematyce. Jest to oczywiście działanie w pełni zgodne z regulaminem, wykorzystywane przez wszystkie serwisy, w tym również lewicowe.

„Wszystkie te działania były zgodne z zasadami, ponieważ Facebook każde takie łączenie musiał zaakceptować. Nikt przecież nie włamywał się do Facebooka i nie dokonał żadnego przestępstwa, które Facebook teraz “wykrył”. Każde działanie Facebook musiał zatwierdzić. Bywało, że nie akceptował i wtedy takie czynności nie były zatwierdzane” – podkreślił Wasiukiewicz.

Portal Dziennik Narodowy jest oficjalnie zarejestrowanym w Polsce tytułem prasowym. Działa od kwietnia 2016 roku, działając w pełni legalnie na rynku medialnym.

Oburzenie faktem usunięcia profilu z największego serwisu społecznościowego nie kryje również Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

„Żyjemy autentycznie w jakimś bantustanie, bo państwo polskie powinno mieć pieczę i przywrócić swoją jurysdykcję na terenie Polski. Nie może być tak, że ludzie ciężko pracują by tworzyć i promować coś i by coś. Gdzie jest państwo polskie, gdzie jest ustawa mająca to regulować?” – podkreślił Bąkiewicz.

Źródło: DziennikNarodowy.pl / Wolnosc24.pl

11 KOMENTARZE

 1. Poprzenosiliscie sie na pejsbuka to macie sa setki tysiecy ludzi ktorzy nie toleruja pejsbuka

 2. No tak, bo fejsbuczek to polska panstwowa instytucja i ma obowiazek promowania narodowcow.

  Stworzcie sobie niedojdy jakiegos FaceRighta i promujcie sie ile wlezie.

  • Narodowcy sami siebie promują, a facebook po prostu łamie polskie prawo, któe obowiązuje zarówno instytucje państwowe jak i firmy „prywatne”…
   Nb kto jest prywatnym właścicielem fejzboka, ze uchodzi za firmę prywatną? Nie ma takiego? Więc fb nie jest żadną firmą prywatną.

   • Narodowcy nie musza miec konta na tejsbuczku, a fakt, ze fejsbuczek jest dostepny z Polski to jeszcze za malo.

    Moze tez Amazona powinni zamykac w niedziele, bo w Polsce jest zakaz handlu?

 3. Jaka cenzura ??? Facebook to jest firma prywatna i dlatego może robić sobie co chce! Apeluję o uszanowanie prawa własności!

  • Firma prywatna jest zobligowana do przestrzegania obowiązujących przepisów w danym kraju. W Polsce jeszcze nie obowiązuje cenzura polityczna więc działania FB są bezprawne.

   • Masz rację ,dobrze że ludzie widzą co się dzieje . Nie mam ochoty klęczeć jak w 2012-2015 .

   • to ich pozwij, cenzura polityczna odnosi sie tylko do działań rządu a nie prywatnej firmy

Comments are closed.