TVP w walce z „antysemityzmem”. Dopatrzyli się stereotypów o Żydach i zawiesili autorkę animacji. Ostre komentarze polityków i publicystów [VIDEO]

fot: twitter.com

„Wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20″ zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje” – napisał na twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W audycji „Dobranocka” Barbary Pieli władze TVP doszukały się antysemickich stereotypów np. banknotu z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i gwiazdą Dawida.

To, że na najnowszą animację Pieli oburzają się lewackie portale kompletnie nas nie dziwi. Gazeta Wyborcza czy OKO.press bije na alarm i zwyzywa „od najgorszych” twórcę animacji. Negatywne podejście do WOŚP, Jerzego Owsiaka i byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to prawdziwa kompilacja „świetości lewicy”.

Zdecydowanie bardziej dziwi nas decyzja władz TVP, które postanowiły zawiesić wydawcę programu i nałożyć konsekwencje, jak rozumiemy oznacza to wyrzucenie z pracy, osoby które związane były z przedstawioną „Dobranocką”.

„Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę” – napisał Jarosław Olechowski.

Co najbardziej zabolało przeciwników „szerzącego się antysemityzmu”? Najwięcej negatywnych komentarzy po prawej stronie dotyczyło wizerunku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego twarz widnieje na banknocie widocznym w kilku kadrach. Oprócz twarzy byłego prezydenta widnieje tam również symbol gwiazdy Dawida.

„Banknot, który leżał na stole w animacji jest jednym bardzo wielu banknotów (mam ich całe pudło) Ten banknot ma 2 cm, nie sposób dojrzeć gołym okiem, co na nim dokładnie jest. Żadne skojarzenia nie były celowe, przepraszam, jeśli coś takiego nieświadomie zasugerowałam” – napisała na twitterze autorka animacji jednak to nie zakończyło sprawy.

A Wy jak myślicie, czy faktycznie animacja Barbary Pieli powinna wywołać, aż takie oburzenie? Czy władze TVP postąpiły pochopnie i dały się ponieść lewackiemu tonowi? A może „ktoś wyżej” zadecydował, że takie treści nie powinny pojawiać się w telewizji publicznej?

 

Źródło: Twitter.com/baspiela / Wolnosc24.pl

12 KOMENTARZE

 1. Teraz z tej Pieli powinni piac. Lub jej szopke zrobic jak stara baba bawi sie lalkami w samotnosci glupio przyspiewujac a nad nia PIS i TVP mandat pisza i skafander szykuja.

 2. Po jakiej PRAWEJ stronie?! Uznajecie PiS za prawą stronę?! Następny artykuł powinien brzmieć „Redaktor wolnosc24.pl oszalał!”. Przecież umiesczenie na banknocie wizerunku L. Kaczyńskiego i gwiazdy Dawida jest kwintesencją „rządów” PiS-u. To akurat prawa strona powinna chwalić, więc wy mówicie o pisowcach a nie o „prawej” stronie. Nauczcie się wreszcie.

 3. To jakas niezrownowazona kobietka w publicznej TV stronnicze szopki odpie……
  Umiesz zlepic Audi i bezdomnego lub starszego siwego pana z BMW?
  A pozniej idzie po wyplate za zabawe plastelinom.

 4. Od zawsze byłem i będę wrogim syjo-żydostwa i nic tego nie zmieni. Od 60 lat obserwuję te stwory podłe.
  I niech mnie naczelny rabin pocałuje w 4 litery. To wyraz szacunku jakim ich darzę.

 5. rozdenty kaczor i gwiazda dawida, której on wiernie służył. Co się nie zgadza? Piękna ironia i żałosny skowyt.

  • ten filmik nie licował do kubków jakie są używane w TVPInfo w kolorze niebieski biały niebieski!

 6. A mi się ten skecz podoba. Celnie uderzone i widać że zabolało zarówno „opozycję” jak i (nie)rząd więc mamy dowód że to tak na prawdę to samo, dwie strony jednego medalu. Brawa za tą satyrę, będę śledził tą Panią, muszę obejrzeć poprzednie bo przyznam nie znalem jej do tej pory

 7. Brawo dla B. Pieli! L. Kaczyński na 200 złotówce z gwiazdą Dawida, idealnie pasuje!

 8. Zwolnienie Basi Pieli to hańba dla pisu.
  Nie ma takiej opcji żebym na nich więcej zagłosował.

Comments are closed.