[TYLKO U NAS] Tak działają polskie sądy. 8 miesięcy więzienia, bo nie doszła lampka i baldachim

Fot. nczas.com
Fot. nczas.com

8 miesięcy za niedosłanie wartych 120 złotych lampki i baldachimu? Dlaczego nie. Polskie sądy są w stanie puścić płazem dowolne przestępstwo, jeśli mają interes polityczny, natomiast takiej zbrodni nie pozostawiły bezkarnie. I wymierzyły „przykładny” wyrok.

Cała sytuacja rozpoczęła się ponad rok temu od nieudanej transakcji w internecie. Mieszkanka jednej z podwarszawskich miejscowości, Mariola N., sprzedała lampkę i baldachim na serwisie OLX. Wartość transakcji: 120 złotych.

Niestety, jak twierdzi osoba, która nabyła lampkę, przedmiot nigdy do niej nie dotarł, choć pieniądze wpłynęły do sprzedającej. Mariola N. twierdzi z kolei, że lampkę wysłała, a jakiś czas później, po otrzymaniu reklamacji zwróciła też pieniądze. Zanim jednak do tego doszło, osoba która nabyła lampkę, złożyła doniesienie o popełnionej kradzieży za pośrednictwem internetu na sumę 120 zł.

8 miesięcy za lampkę? Dlaczego nie... Fot. nczas.com
8 miesięcy za lampkę? Dlaczego nie… Fot. nczas.com

Mariola N. o swoim procesie nie dowiedziała się, najprawdopodobniej dlatego, że sąd ustalił jej dane na podstawie zapisów w serwisie OLX, które od dłuższego czasu były nieaktualne. Tylko raz, w maju b.r. była przesłuchiwana przez policję, która, w odróżnieniu od sądu, jakoś do niej dotarła.

– Podczas przesłuchania na policji pokazałam dowód przelewu i usłyszałam, że w takim razie nie ma się co niepokoić, bo pewnie będzie umorzenie – mówi dla nczas.com Mariola N. Jakież było więc jej zaskoczenie, gdy w sierpniu dostała… wezwanie do odbycia kary. Sąd zaocznie zasądził jej 8 miesięcy pozbawienia wolności za nieudaną transakcję, za którą zwróciła pieniądze.

– Nie wiem, co mam teraz robić, bo wyrok jest prawomocny – mówi „NCz!” Mariola N. – Jestem samotną matką małego dziecka i nie wyobrażam sobie, że pójdę na 8 miesięcy do więzienia, zwłaszcza, że nic złego nie zrobiłam. Przecież moje dziecko trafi wtedy do opieki społecznej i nie wiadomo jak to się skończy – dodaje.

Wyrok wydał SSR Maciej Płóciennik z II Wydział Sądu Karnego w Pile.

4 KOMENTARZE

 1. juz nie macie kogo bronic tylko internetowych zlodziei ?
  zlodziejka „twierdzi, ze wyslala”
  buhahhaha
  oczywiscie ze tak, a co wg was jak zlodziej sie nie przyznal, to przestaje byc zlodziejem?
  albo, jak potem odda co ukradl ?
  twierdzic to sobie moze – fakt nadania przesylki jest potwierdzalny w minute na poczcie, albo w firmie kurierskiej, wiec mamy tu do czynienia z oczywista zlodziejka oszystka, klamca i do tego glupia
  i slusznie do pierdla !

  • Prawdę mówią – jak się pozwoli ciemnej tłuszczy wydawac wyroki, będa ścinać głowy pierwszoklasiście za zwędzenie batonika za 0,89 zł. Takich jak ty trzeba trzymac od prawa na odległość strzału z łuku.

 2. Znam ten przypadek już „z innej zamierzchłej daty”. Jeżeli wbrew prawdzie była to publikacja nie NCz, to do p.i.e.r.d.l.a kwalifikuje się Redakcja za nad tytuł ” [TYLKO U NAS]” !

Comments are closed.