Wielka Brytania nie radzi sobie z fałszywymi uchodźcami. Ponad 50 tysięcy z nich nie udało się deportować

Imigranci - zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube

Brytyjskim władzom nie udało się deportować ponad 50 tysięcy nielegalnych imigrantów, którzy udawali uchodźców. Przybysze na masowo skalę wykorzystują przepisy azylowe, by w nieskończoność przedłużać swój pobyt na Wyspach.

Brytyjski think tank Civitas opublikował raport dotyczący imigrantów przebywających na Wyspach. Jego autorem jest m.in. David Wood, były szef brytyjskiej straży granicznej. Z raportu wynika, że dwóm trzecim nielegalnych imigrantów udaje się uniknąć deportacji. W ciągu siedmiu lat władze nie zdołały deportować aż 51 tys fałszywych uchodźców. Deportowano tylko 29 tysięcy takich osób.

„Ogromna liczba tych, którzy proszą o azyl nie jest uchodźcami, tylko imigrantami ekonomicznymi, którzy nie mają żadnego prawa przebywać na Wyspach, a wykorzystują procedury by w nieskończoność przedłużać swój pobyt” – pisze Wood, który przez wiele lat był także szefem służb imigracyjnych i wydziału ds zorganizowanej przestępczości londyńskiej policji.

Według niego w ostatnim czasie można zaobserwować niemal prawdziwą inwazję Irańczyków, którzy łodziami przedostają się do Wielkiej Brytanii. Kutry straży granicznej i jednostki ratownicze traktowane są przez nich jak „taksówki”, które mają im zapewnić bezpieczny transport na brytyjskie wybrzeże.

Z tego sposobu korzystają przemytnicy ludzi, którzy „podrzucają” imigrantów służbom granicznym i ratunkowym. Wood wskazuje na pewien paradoks. Na morzu, zwłaszcza na Kanale La Manche powinno być więcej jednostek straży i ratowniczych. Ich obecność ułatwia jednak działanie przemytnikom i przyciąga imigrantów, którzy liczą na bezpieczne odstawienie ich do Wielkiej Brytanii. A tam zaczyna się ciągnąca w nieskończoność procedura azylowa.

Imigranci wyruszają więc w drogę na nienadających się do podróży łodziach, bo wiedzą, że zostaną „uratowani” przez jednostki brytyjskie. Ten sposób przedostawania się na masową skalę wykorzystywany jest na Morzu Śródziemnym.

Imigranci często kłamią też na temat kraju swego pochodzenia. I tak np. Kenijczycy, którzy mieszkają w bezpiecznym kraju, często udają, że są z Somalii. Podobnie wielu udaje Irańczyków uciekających przed reżimem ajatollahów.

Imigranci udają też osoby niepełnoletnie. Osoby, które mają mniej niż 18 lat ie mogą być zatrzymywane w ośrodkach dla imigrantów. W ciągu 10 lat zdemaskowano ponad 14 tysięcy imigrantów oszukujących, że są niepełnoletni.

2 KOMENTARZE

  1. Większość dzikusów została owładnięta myślą wiecznego pasożytowania na socjalu za pieniądze podatnika.

Comments are closed.