Za programy z plusem zapłacą podatnicy! W tym roku wzrosną ceny WSZYSTKICH produktów

Premier Mateusz Morawiecki. / Źródło: PAP/Bartłomiej Zborowski
Premier Mateusz Morawiecki. / Źródło: PAP/Bartłomiej Zborowski

Miłościwie opodatkowująca nas władza postanowiła przygotować kolejne podwyżki podatków, byśmy wstali z kolan i tworzyli społeczeństwo solidarne. Ale nie tylko na opłatach się kończy.

Artur Dziambor przypomina o kilku nadchodzących podwyżkach VATu-u: Na fast foody, napoje, oraz mleko roślinne. Ponadto planowany jest „podatek-kara dla tych bezczelnych kierowców, którzy śmią mieć samochód z silnikiem o pojemności powyżej 2.0l”.

No całkiem nieźle jak na najbardziej prowolnościową ekipę – ironizuje Dziambor, polityk partii Wolność, odwołując się do ostatnich słów premiera Morawieckiego i obietnic przedwyborczych „dobrej” zmiany o obniżeniu podatków.

Jak podaje Business Insider zmiana w naliczaniu podatku dotknie głównie właścicieli barów szybkiej obsługi, którzy dotąd niejednokrotnie zasłaniali się sprzedawaniem gotowych produktów na wynos, nie zaś typowo restauracyjnym serwowaniem potraw. Dzięki temu mogli opłacać VAT w wysokości zaledwie 5 procent. Od 2020 roku stawka ta ma wynieść 8 proc. Jak myślicie, kto za to ostatecznie zapłaci?

Część produktów, takich jak mleko czy masło rzeczywiście drożeje. Tak jak wiele innych artykułów spożywczych, ich cena zależy od warunków atmosferycznych. […] Budujemy mechanizmy stabilizujące ceny, chcemy żeby to była systemowa zmiana. Wzrosty cen prądu to skutek polityki klimatycznej Unii Europejskiej, a więc czynników zewnętrznych. To temat, którym praktycznie codziennie się zajmujemy – przekonywał z kolei premier Morawiecki w czasie konferencji podsumowującej 3 lata rządów PiS.

Kolejne przepisy uderzą bezpośrednio w kierowców. Wzrosną koszty przeglądów na stacjach diagnostycznych, rząd liczy na dodatkowe 2,5 miliarda złotych, co oznacza że o tyle mniej zostanie w kieszeniach podatników. Dodatkowo od 1 stycznia wchodzi nowa opłata paliwowa w wysokości 10 gr na litrze paliwa, co przełoży się na wzrost cen WSZYSTKICH produktów, gdyż wzrosną koszty transporty każdego towaru.

Do tego podczas szczytu klimatycznego w Katowicach premier Morawiecki zapowiedział, że partia rządząca pracuje już nad kolejnym podatkiem. Tym mieliby zostać objęci posiadacze samochodów z „dużymi silnikami”. Pod tym pojęciem kryją się auta z silnikiem o pojemności 2 litrów i większych.

Oprócz tego aktywiści miejscy z Warszawy złożyli projekt zakazujący parkowania samochodów kierowcom na chodnikach. Jeśli przepis wejdzie w życie, pojawi się konieczność totalnych remontów miast w całym kraju. Oczywiście za nasze pieniądze. A patrząc na to, ile takie remonty trwają, kierowcy samochodów oraz pasażerowie komunikacji miejskich latami będą przeżywali piekło.

Do tego warto dodać szykujący się wzrost cen, który wynika oczywiście z kolejnych rządowych regulacji. Wszystkich podatków, które planuje Prawo i Sprawiedliwość, nie sposób wymienić w jednym krótkim artykule. Do tego warto przypomnieć, że miłościwie nas opodatkowujący rząd, już kilkadziesiąt razy podnosił w czasie tej kadencji daniny. Ale wiadomo – czego nie robi się, by żyło się lepiej…

Źródła: nczas.com/twitter.com/money.pl/businessinsider.com.pl

9 KOMENTARZE

 1. Pieniadze z nieba nie leca W krajach gdzie ludzie pracuja placa podatki sa szkoly ,szpitale pomoc spoleczna itd W krajach gdzie nie ma pracy ludzie mieszkaja w salamsach ,na ulicy , gwatly no sodoma i gomora Ja w Kanadzie place 47 % podatku OK mam wszystko co mi portrzeba , nawet smiecie mi zabieraja Logiczne czy nie ?

  • To zgłoś sie do urzedu podatkowego ze chcesz płacić 87%. Będziesz dobry jak jezus…

   • Jezus mówił o dziesięcinie czyli niewiele wiesz czego nauczał.

   • Jezus nie byl dobry. Sam wielokrotnie w cytatach o zbawieniu mowil o samym sobie,zeby nie nazywac go dobrym… „Rabinie,rabinie,nauczycielu dobry,coz mam czynic aby osiagnac zbawienie? dlaczegoz nazywasz mnie dobrym?nikt na tym swiecie nie jest dobry i nikt tak nie powinien byc nazywany,tylko Bog ktory jest w niebie”

    Jezus nie byl dobry,haha… W cytatach o zbawieniu sam o sobie wielokrotnie mowil,ze nie jest dobry i nie nalezy go tak nazywac. „Rabinie,rabinie, nauczycielu dobry,coz mam czynic aby osiagnac zbawienie? Dlaczegoz nazywasz mnie dobrym? Nikt na tym swiecie nie jest dobry,tylko Bog”

 2. i w czym problem? fast fudy sie je raz na ruski rok, napoje tesz sie rzatko kupuje, mleko roslinne to sama chemia i karzdy szanujoncy sie weganin wie że czeba takie mleko robic samemu a samochodami 2.0 prawie nikt nie jezdzi

 3. Paranoja i Socjalizm

  Paranoja: karzą goja,
  Który „spalił kukłę Żyda”.
  Mgła, hel, wybuch… Matko moja!
  Co tym „znafffcom” znów się wyda…?

  I socjalizm: „plusy” same…
  Temu pięćset, ten mieszkanie;
  Kasa też na pierwszą damę…
  Skąd? – z „daniny”! RABOWANIE !!!

 4. Cos pieknego,trzeba otwierac kolejnego szampana,bo jest co swietowac.Decyzja o niepakowaniu sie w pieluchy,to byl strzal w 10-tke…Bezdzietni i bez kredytu hipotecznego[w szczegolnosci chodzi oczywiscie o Frankowiczow].,to sa dwie grupy spoleczne,ktore zyja jeszcze jako-tako,w miare sensownie,bez niepotrzebnego oszczedzania/dziadowania i klepania biedy,w tym poj….kraju nad Wisla.O dziesiatkach dodatkowych problemow[nowych] zwiazanych z bachorami[w dzisiejszych czasach] nawet nie trzeba wspominac.

 5. Jezus nie byl dobry. Sam wielokrotnie w cytatach o zbawieniu mowil o samym sobie,zeby nie nazywac go dobrym… „Rabinie,rabinie,nauczycielu dobry,coz mam czynic aby osiagnac zbawienie? dlaczegoz nazywasz mnie dobrym?nikt na tym swiecie nie jest dobry i nikt tak nie powinien byc nazywany,tylko Bog ktory jest w niebie”

  Jezus nie byl dobry,haha… W cytatach o zbawieniu sam o sobie wielokrotnie mowil,ze nie jest dobry i nie nalezy go tak nazywac. „Rabinie,rabinie, nauczycielu dobry,coz mam czynic aby osiagnac zbawienie? Dlaczegoz nazywasz mnie dobrym? Nikt na tym swiecie nie jest dobry,tylko Bog”

Comments are closed.