Dziki to temat zastępczy! Ziobro oszalał. Katastrofalna ustawa przyjęta przez rząd PiS

Dzik oraz Zbigniew Ziobro. / foto: YouTube/PAP
Dzik oraz Zbigniew Ziobro. / foto: YouTube/PAP

Od kilku dni zastanawialiśmy się, cóż takiego jest przyjmowane przez miłościwie nas opodatkowujący rząd, co musiało zostać przykryte aferą z odstrzałem dzików. Aferą o której chętnie mówi opozycja parlamentarna, przysługując się tym samym obozowi rządzącemu, poprzez milczenia na naprawdę istotne tematy.

Jeżeli Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość czymś się różnią, to poziomem łajdactwa i łupienia Polaków. W samym ochoczym nakładaniu nowych podatków i ograniczaniu wolności gospodarczej nie różnią się niczym. Nic więc dziwnego, że w tej sprawie PO nie protestuje tak ochoczo, jak w sprawie dzików.

Dwa dni temu rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął projekt ustawy o odpowiedzialności zbiorowej podmiotów zbiorowych. Ustawa ta nazywana jest „mieczem na przedsiębiorców”, niektórzy posuwają się nawet do stwierdzeń, że ta ustawa przyczyni się do praktycznej likwidacji własności prywatnej w Polsce.

Ustawa została przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, na czele którego stoi obecnie Zbigniew Ziobro. Obecnie rządowy projekt ustawy będzie procedowany przez Sejm. Jakie są najważniejsze zmiany, które wprowadza nowa ustawa?

Warto zwrócić uwagę na kilka punktów ustawy.

Art. 5.1. Podmiot zbiorowy odpowiada za czyn zabroniony, którego znamiona zostały wyczerpane przez działanie lub zaniechanie pozostające bezpośrednio w związku z prowadzoną przez ten podmiot działalnością.

Roman Giertych wskazuje natomiast, że projekt przewiduje konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo.

Art. 7 Wobec podmiotu zbiorowego sąd orzeka karę pieniężną w wysokości… W tym przypadku przewidziano zwiększenie maksymalnego wymiaru kary dla firmy z 5 milionów złotych do aż 30 milionów złotych. Co więcej minimalna kara będzie wynosić 30 tysięcy złotych, czyli WIĘCEJ niż NAJWYŻSZA dotychczas zasądzona kara!

Art. 9 Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu.

Kolejne kontrowersje budzi także brzmienie artykułu 12 rzeczonej ustawy, zgodnie z którym pracownicy, którzy doniosą na swoją firmę mogą liczyć na korzyść majątkową. Pracownicy donoszący na swoich pracowników podlegają ochronie przed zwolnieniem i prawem do odszkodowania OD FIRMY w wysokości do miliona złotych.

– Lex retro non agit (prawo nie działa wstecz – red.) – to podstawowa zasada prawa rzymskiego, którą PiS również ma w głębokim poważaniu. Zgodnie z art. 30 nowej ustawy przepisy będą mogły obejmować przestępstwa popełnione przed jej wejściem w życie, maksymalnie do 10 lat wstecz.

Źródło: Facebook/RomanGiertych/orka.sejm.gov.pl/Bezprawnik/NCzas

16 KOMENTARZE

  • Normalne piszesz, co? To cały handel spożywczy zdechnie bo w nim jest najwięcej uchybień . Ile ludzi z tej dziedziny gospodarki będzie wydawać pracodawców to ja sam nie wiem, ale sporo bo sam pracuję w tym i mogę spokojnie powiedzieć że będzie gorąco.

  • Zobaczymy za rok czy też będziesz miał poyebie to samo zdanie

  • Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu. Nie szowinizmu, ale właśnie zdrowego nacjonalizmu, to jest umiłowania Narodu i służby jemu. Zgadnij kto to powiedział !

 1. W tym kraju nie zlikwidowano raka komunizmu całkowicie i ten rak zaczyna teraz odrastać. Balcerowiczowi komuniści pozwolili na prywatyzację tylko pod warunkiem że sami będą mogli kraść, więc kradną – Sam profesor Leszek Balcerowicz nie odpowiadał za nieuczciwą prywatyzację – za nieuczciwą prywatyzację odpowiedzialny jest Janusz Lewandowski.

  Balcerowicz w ogóle mógł nie podjąć się żadnej reformy – czyli przejścia z gospodarki centralnie sterowanej do gospodarki rynkowej – wtedy w Polsce poziom życia byłby jak na Ukrainie i Białorusi. W tym kraju już połowa własności w gospodarce jest w rękach państwa, a ta część która jest w rękach prywatnych jest ściśle ograniczona przepisami i gnębiona kontrolami skarbowymi. Powrót do komunizmu nie jest żadnym rozwiązaniem, ale debile tego nie rozumieją i głosują na partie komunistyczne takie jak PiS i Razem.

 2. Profesor Leszek Balcerowicz zlikwidował komunę w Polsce (może nie całkowicie, ale przynajmniej próbował) i zatrzymał hiperinflację. Polska wyszła najlepiej na transformacji ustrojowej ze wszystkich krajów postkomunistycznych. Balcerowicza akurat szanuję za to co zrobił.

  youtu.be/6ML9wb8vr0s

  youtu.be/l2MMGsl9pCY

  youtu.be/3S7bh6OHK4s

  youtu.be/9jGEraiuGqY

  Firmy mogły nie brać kredytów i byłoby wszystko w porządku. Gdyby nie likwidacja aktywów państwowych firm to Polskę czekałaby katastrofa gospodarcza na niewyobrażalną skalę. Są pewne rzeczy których nie widać tak jak pisał Bastiat, więc trzeba sobie zadać pytanie co by nie powstało gdyby nie urealnienie płac.

  Tak Polska zostawiła w tyle kraje które nie dokonały takich reform bądź te reformy opóźniły:

  Polska (1990–96): –9,68% –7,02% +2,51% +3,74% +5,29% +6,95% +6,00% Ogółem +6,61%
  Węgry (1990–96): –6,67% –11,90% –3,06% –0,58% +2,95% +1,49% +1,32% Ogółem-16,11%
  Czechy (1990–96): –1,20% –11,61% –0,51% +0,06% +2,22% +5,94% +4,16% Ogółem-1,94%
  Rosja (1990–96): –3,00% –5,00% –14,50% –8,70% –12,70% –4,10% –3,60% Ogółem -41,94%
  Ukraina (1990–96): –3,60% –8,70% –9,90% –14,20% –22,90% –12,20% –10,00% Ogółem -58,55%
  Białoruś (1990–96): –1,90% –1,40% –9,60% –7,60% –11,70% –10,40% +2,80% Ogółem -34,29%
  Finlandia (1990–96): +0,01% –6,39% –3,81% –1,24% +3,94% +3,45% +3,79% Ogółem -0,75%

 3. Do Ziobry

  Nie za poślednie, ale za pośrednie
  Ziobro Janosik został powieszony.
  I też podobne opowiadał brednie;
  „Sprawiedliwości społecznej” androny!

  Nic nie pomogło, zawisł! Choć medyków
  On nie zamykał, ani wiódł w kajdanach.
  (Stąd dla poprawy – radzę – śledztw wyników
  Ścigać przestępców prawdziwych, jak w Stanach.)

  Bardzo poślednie miewałeś oceny…
  Brak znajomości łaciny oznacza,
  Że do pasienia świń ktoś ma dość weny.
  Nie od myślenia jest pacynka kacza!

  Słowo „corruptio”, czyli współupadek,
  Do urzędników się tylko stosuje.
  Wziąłeś, nieuku po komunie spadek
  Prawny za normę. To kompromituje.

  Zamiast bezprawie (lewo zwane prawem)
  Zmienić czym prędzej, z nieznanych powodów
  Z nim łączysz Polskę, jak gnój z autoklawem.
  Nie ma korupcji wśród WOLNYCH zawodów!

  To, co dostają od ludzi lekarze,
  To nie urzędu sprawa! Wszelkie „zdrówko”,
  Z wyjątkiem tego co urzędnik w darze
  Dostaje, NIE jest tumanie łapówką!

  Jest nią natomiast, wśród nagród bezliku,
  Niby-legalny urzędniczy dochód.
  Sam się zapuszkuj, neobolszewiku,
  Pierwszomajowy zakończywszy pochód!

  Złodziej najgłośniej krzyczy „łap złodzieja!”.
  Otumaniony tłum nietkniety żalem
  Rzuca się dręczyć swego dobrodzieja…
  SKORUMPOWAŁEŚ wyborców – socjalem!

  Lecz sprawiedliwość prawdziwa nastanie
  (A nie „społeczna sprawiedliwość”!); dobro,
  Mądrość i piękno zyskają uznanie.
  I powiesimy Cię, POŚLEDNIE Ziobro!

 4. Jeśli wrzuciłem datek to chyba tak a pytanie jest głupie i nie wiem na jaką
  sensację liczy pan redaktor.

 5. Giertych to wasz kumpel? Gratuluję. Mój komentarz do tej „mega sensacji, przykrywanej dzikową histerią, którą to histeria wywołana jest przez PiS, sterujący KODziarzami i wszelkim lewactwem”: wystarczy nie popełniać czynu zabronionego. Widzę, że wasze pojęcie wolności obejmuje także przyzwolenie na pełną swobodę w popełnianiu przestępstw.

 6. Dopóki będą rządzili w Polsce ciamajdy klęczące przed obcymi to będą takie akcje częściej. Grupa ryzyka to: PO PSL SLD nowoczesna razem teraz WiS i część PiSu(conajmniej 1/3). Także wybór jest ograniczony, ale jest. Polska nie potrzebuje innych, sami sobie z rządzeniem poradzimy. (Nie)stety to oznacza najprawdopodobniej wyjście z uni, ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło. Bo jak normalni będą rządzić to i Polska przejdzie reinkarnację.

 7. Aferę dzikową wymyślili POKO i tvny a zaczęła Kinia, nie było w tym udziału PiSu. To dziennikarze są od tego aby pilnować uciekającego rządu. A dziennikarzyny z NC okazali się być naiwni jak dzieci.

Comments are closed.