Finlandia w szoku po fali gwałtów dokonanych przez imigrantów. Siedmiu byłych żołnierzy z Bliskiego Wschodu zgwałciło 10-latkę

fot. naasca.org

Siedmiu byłych żołnierzy z Bliskiego Wschodu w grudniu zgwałciło 10-latkę w fińskim Oulu. Po ujawnieniu tej informacji zaczęły się zgłaszać kolejne ofiary. Okazało się, że gwałty dokonywane przez imigrantów w Finlandii są niemal na porządku dziennym.

”To niedopuszczalne, aby niektórzy z ubiegających się o azyl, a nawet ci, którym go już przyznano, przynosili tutaj zło i tworzyli poczucie zagrożenie” – oświadczył w sobotę prezydent Finlandii Sauli Niinisto, który wydał specjalne oświadczenie, gdy w piątek policja w Oulu nad Zatoką Botnicką (ok. 600 km na północ od Helsinek) poinformowała o dochodzeniu wobec czterech kolejnych osób podejrzanych o gwałt oraz wykorzystanie seksualne dziewcząt w wieku poniżej 15 lat. Trzech podejrzanych zostało zatrzymanych.

Komenda policji w Oulu na początku grudnia po raz pierwszy wydała komunikat o takich przestępstwach, o których popełnienie podejrzewa się m.in. cudzoziemców ubiegających się w Finlandii o azyl. Wtedy podejrzanych było dziesięć osób (osiem zostało zatrzymanych). Wśród nich były także osoby, które przebywają w Finlandii od wielu lat i którym nadano już fińskie obywatelstwo.

W prowadzonych przez policję dochodzeniach łącznie podejrzanych jest już kilkanaście osób, a ofiar 10. Do przestępstw miało dojść latem i jesienią ubiegłego roku. Według śledczych to „jedynie wierzchołek góry lodowej”, a wstępne dochodzenie wykazało, że z częścią ofiar kontakt sprawcy zainicjowali przez media społecznościowe.

”To niepojęte, że liczba podejrzanych wzrosła” – podkreślił Niinisto. Dodał, że, ”wydarzenia z Oulu szokują”, są nieludzkie.

Także premier Juha Sipila w specjalnym oświadczeniu napisał, że napaści seksualne na dzieci wzbudziły w nim ”głębokie poczucie zgorszenia”. ”Rozumiem w pełni niepokój i szok obywateli” – dodał.

Szef rządu podkreślił, że ”celem systemu azylowego jest pomaganie znajdującym się w niebezpieczeństwie, ale nie może on chronić przestępców”. Przypomniał, że w ostatnim czasie rząd przedstawił zmianę prawa m.in. ułatwiającą deportację obcokrajowców, którzy dopuścili się poważnych przestępstw.

Minister spraw wewnętrznych Kai Mykkanen w sobotnim wywiadzie w fińskiej telewizji powiedział, że dopuszczenie się poważnego przestępstwa na tle seksualnym powinno skutkować odebraniem fińskiego obywatelstwa tym, którym je nadano. W tej sprawie podjęto już działania legislacyjne.

Zdarzenia z Oulu przyciągnęły uwagę fińskich mediów już w grudniu. Komentatorzy podkreślają, że informacja o przestępstwach na tle seksualnym, o które podejrzewani są azylanci, mogły wpłynąć na ostatni wzrost popularności eurosceptycznej partii Finowie (PS), krytykującej politykę migracyjną i azylową rządu.

Przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w połowie kwietnia 2019 r., poparcie dla tego ugrupowania, według opublikowanego w tym tygodniu sondażu, przekroczyło 10 proc (wcześniej ok. 8 proc.). Obecnie najbardziej popularna jest opozycyjna Socjaldemokratyczna Partia Finlandii (SDP) – ok. 21 proc. (PAP)

10 KOMENTARZE

 1. Finlandia w szoku? Raczej w apatii. Oni tam już przywykli do takich informacji, większej reakcji nie będzie.

 2. Skąd biedni imigranci mieli wiedzieć, że nie wolno posuwać 10-latki, skoro prorok dymał rok młodszą?

  • Bo ci Finowie jacyś zacofani są. Nie to co postępowe polskie stulejki przykoscielne hahaha.

 3. Jeżeli w przyszłych wyborach parlamentarnych wygra duopol PiS, PO, to nas czeka to samo co na zachodzie. PiS i PO, nie różni się w kwesti przyjmowania imigrantów. Platforma chciała wpuścić nachodźców nie licząc się z zdaniem obywateli, ale przegrała wybory. PiS wpuszcza ich tynimi drzwiami jednocześnie bezczelnie nas okłamując, że tego nie robi. W przyszłych wyborach muszą wejść patrioci do sejmu, bo inaczej marny nas los.

 4. ….znaczy Europa DOJRZAŁA do swojej DEPOPULACJI,

  ale to nie powinno dziwić skoro GŁĘBOKI POŁYK brytyjskiego dworu zwany cobra zarządził ROZKRĘCANIE EUROPEJSKIEGO WIRU… znaczy WOJNY…..

 5. Strzelałbym do tego bydła już na granicy bez ostrzeżenia. NIE dla islamizacji i zalewania Europy barbarzyństwem.

 6. każdy sędzia który skazal za mowe nienawiści wobec tego bydła jakim są muzułmańscy uchodzcy czyli nielegalni imigranci powinien dostać kule w łeb, powinni zostać zabici na miejscu bo popełniają zbrodnie przeciwko ludzkosci i wprowadzają terror !To co robią teraz sedziowie i prokuratorzy nie rozni się niczym od zbrodni wojennych czy komunistycznych , oni są ludobujcami więc zasługują na śmierć !W przyszłości ci sędziowie i prokuratorzy będa wyłapywani i szlachtowani jak świnie bo są współodpowiedzialni za wszystkie morderstwa i gwałty dokonywane przez tych muzułmańskich brązowych i czarnych zwyrodnialców których oni nazywają uchodzcami !

 7. Finlandia zgwałcona

  Siedmiu dżihadistów we fińskim Oulu
  Zgwałciło dziesięciolatkę
  Prezydent Sauli Niinisto rzekł w bólu:
  „Niedopuszczalne! Za kratkę!”

  Po ujawnieniu smutnej informacji,
  Jęły się zgłaszać ofiary.
  Kolejne ofiary fińskiej demokracji…?
  Finki gwałcone bez miary!

  Czterech podejrzanych, trzech znów zatrzymanych;
  To tylko tak na początku…
  Gwałt coś do azyli liczb ma przyznawanych?
  „Na dziennym jest już porządku!”

  Kiedy kilkunastu podejrzanych było,
  „Wierzchołek lodowej góry”
  Że jest to jedynie, śledztwo potwierdziło…
  I księżmi że nie są knury!

  Więc kim są? „Niektórzy to obywatele…
  Od lat kilkunastu” …”Fini”!
  „Przez społecznościowe media mieli wiele
  Ofiar.” Rząd internet wini?…

  ”Rozumiem niepokój, szok obywateli” –
  Rzekł premier Juha Sipila.
  „Lecz to niepojęte, skąd sprawcy się wzięli.” –
  To głos innego debila.

  Tenże sam Niinisto dodał: „Wydarzenia
  Ludzko w Oulu szokują.”
  Ludzko tak! Lecz dla tych, których brak sumienia?
  Którzy z marksizmem spółkują?!…

Comments are closed.