Liroy miażdży! „Unia Europejska zaczyna przypominać Związek Radziecki. To był Europejski Obszar Gospodarczy i do tego trzeba wrócić”

Piotr Liroy-Marzec. / foto: PAP/Marcin Obara
Piotr Liroy-Marzec. / foto: PAP/Marcin Obara

Piotr Liroy-Marzec, którego ugrupowanie Skuteczni startuje do wyborów uniparlamentarnych, ostro wypowiedział się o obecnej Unii Europejskiej. Zdaniem posła obecny kształt wspólnoty zaczyna przypominać Związek Radziecki.

Piotr Liroy-Marzec był gościem Polsat News, gdzie potwierdził, że będzie współtworzył antyunijną i propolską koalicję na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Ugrupowanie Skuteczni postuluje powrót do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i jest umiarkowanym skrzydłem koalicji.

Przypomnijmy, że w jej skład wchodzą obecnie cztery podmioty, obok partii Wolność i Ruchu Narodowego, należą do niej stowarzyszenia Pobudka oraz Skuteczni.

W ostatnim czasie chęć dołączenia do koalicji wyraził Marek Jakubiak, który uzależnił to od zgody członków jego nowej partii.

W Polsat News Piotr Liroy-Marzec wypowiedział się na temat obecnego kształtu Unii Europejskiej.

– Nie jestem antyeuropejczykiem, ale Unia zaczyna przypominać Związek Radziecki. Trzeba ją zreformować, kiedyś to był Europejski Obszar Gospodarczy, i do tego trzeba wrócić. Szeroka koalicja jest konieczna, by przełamać duopol PO-PiS – powiedział.

20 KOMENTARZE

 1. Politycy na ogół mówią jedno a robią drugie. Kurwin jest wyjątkiem – mówi jedno a członkowie sekty drugie z wyjątkiem mantr o niskich podatkach (wydatkach państwa niekoniecznie).
  Liroy też nie lepszy bo poza legalizacją marihuany i zmuszanie stacji radiowych do puszczania polskiej muzyki dał się poznać jako orędownik sprawiedliwości społecznej, choć jeśli chodzi o samo 500 plus wstrzymał się od głosu.

  ludzie, leczcie się a potem dopiero kłamcie jak reszta polityków

  • Większych fanatyków niż PiSdy to nie ma. Mają ostro naјebane pod kopułą, np. na wiecu wykrzykują hasło: „Jarosław! Polskę Zbaw!” – Jakim trzeba być kսrwa zјebanym żeby wykrzykiwać takie hasła..? – To jakieś totalne spἱerdolenie. Dla tej tępej masy jest kompletnie obojętne jakie zmiany wprowadzi Jarozbaw, oni i tak za nim pójdą, bo to bezideowe śmiecie ludzkie bez kręgosłupa. Wyborcy PO też nie lepsi – klękają przed Tuskiem gdy ten przyjeżdża do Polski. Większość jest głupia, nie da się tego zmienić i popiera takie partie, a jakie partie tacy wyborcy. W przeciwieństwie do reszty partii to u Korwina jest tak, że ludziom podobają się pewne zasady i dlatego go popierają.

   Przede wszystkim ludzie (nie tylko młodzi) trwają przy idei a nie przy Korwinie. Korwin robi tą dobrą robotę, że poprzez swój udział w polityce przemyca treści ekonomiczne – jeżeli kogoś to zainteresuje, wtedy zaczyna czytać Misesa i Rothbarda.

   • Ludzie popierają Korwina nie za poglądy które głosi tylko głównie za sposób w jaki je wyraża. I tak np przeciętny debil zwolennik nacjonalizacji jest typowym wyborcą Mikkego bo podoba mu się pomysł wywieszenia tych którzy sprywatyzowali polskie fabryki. A że on zrobił by to samo to nie ważne. Przynajmniej do czasu.

    • To nie jest większość wyborców Korwina, tylko mniejszość – głównie są to Janusze które w głębi duszy są bolszewikami – wychodzi z nich ta zawiść. Większość wyborców Korwina ma wyższe IQ i popiera prywatyzację. Tylko co mnie obchodzą wyborcy? Mnie obchodzi program partii. Korwin od lat głosi jedno i to samo. Nigdy nie przekonasz mnie do PO które nie obniżyło, ani jednego podatku. PO to partia która nie potrafiła podjąć odpowiednich kroków żeby skończyć z komunizmem. PO-wcy mieli już swoją szansę i Ją zaprzepaścili – przegrali, to koniec tej partii, pogódź się z tym.

    • a jaką masz pewność że wybrani z list Wolność nie okażą przyglupami jak wyborcy?
     nie pamiętasz co się stało z partią Palikota?

     • Taką, że elektorat Korwina ma najwyższe IQ – to chyba nie ulega żadnej wątpliwości, że większość wyborców to liberałowie i libertarianie. Mniejszością bym się nie przejmował, bo w każdym elektoracie są przygłupy. Skąd biorą się anty-semickie krypto-narodowo-komunistyczne Janusze przygłupy-szury z duszą Bolszewika? Ano stąd, że Sommer i Michalkiewicz uprawiają anty-semicką propagandę i w ten sposób próbują przyciągnąć tą nacjonalistyczną część elektoratu do Korwina. Głównym celem jest nawrócenie narodowych socjalistów na narodowy liberalizm – co zresztą w wielu przypadkach się udaje. Nikt nie chce, żeby w Polsce urosły w siłę ruchy narodowo- socjalistyczne, bo takie ruchy mogą tylko narobić szkód w gospodarce, jeśli już mają powstać jakieś ruchy narodowe, to tylko narodowo-liberalne, a czerwoną hołotę nazistowską należy pogonić.

      Partia nie przyjmuje do swoich szeregów bolszewików, tylko liberałów i libertarian. Wystarczy spojrzeć jak w sejmie głosowali wolnościowcy Wilk i Kulesza – Nikt nie głosował bardziej przeciw PiS niż Oni – nie żadne PO czy nowoczesna, tylko Wolnościowcy. Nie ma w Polsce bardziej anty-Pisowskiej partii, niż partia Wolność, czy tego chcesz czy nie.

   • Poczytaj sobie też opinie na tej stronie o mediach innych niż tvpis i środowisko nczas. Nie wmówisz że Korwin jest takim samym zj3bem jak większość korwinistów.

   • To prawda, żoliborska grupa rekonstrukcji historycznej „Sanacja” pod wodzą Jarosława Polskęzbawa jest przedstawicielstwem najbardziej destrukcyjnego fanatyzmu i jednoczesnej nieudolności katastrofalnej dla Polski.

    A Korwina popierają ludzi dlatego, że ma klarowne poglądy od zawsze, a nie jak te farbowane kur… TW, które przysłużą się każdemu kto zapłaci i coś dorzuci. To są mendy najgorszego sortu przy Korwinie i postkolonialne hieny.

   • Zanim zaczniesz obrażać prostacka gnido Pisowców zastanów się nad sobą chamstwo i łgarstwo nie idą w parze . To co zrobił Pis dla Polski nie zrobił nikt z żadnej Partii ,dobrze było złodziejom z poprzedniego ustrojstwa jak i za PRLU kradli ile się dało odsunięcie od koryta tylko rozjuszyło kwik rozszalałych świń .

 2. Pan Marzec wie także , że jego koalicjanci, np z Wolności czy Bosak nie chcą naprawiać UE , tylko ją zlikwidować. Czyli koalicyjne, kompromisowe rozwiązanie, to UE w połowie do likwidacji a w połowie do naprawy. Może to jest jakiś pomysł , tylko która połowa do naprawy a która do likwidacji? Prawdopodobnie znam odpowiedź na moje pytanie.Idziemy razem , ale każde ugrupowanie ze swoim programem. Wychodzi na to , że głosujący na np Skutecznych , bo chce naprawy UE , będzie głosował jednocześnie na likwidatorów UE. Wnioski, najwięcej wyborców będziecie mieli wśród schizofreników, bo tylko im wszystko będzie się zgadzać.

 3. ŁATWO TAKIE GADKI WSTAWIAC CIEMNIAKOM ALE LEROYKU DROGI ZAPROPONUJ ALTERNATYWE! GOTOWY PAKIET GDZIE WSKAŻESZ TAKI SAM LUB WIEKSZY BUDŻET ROZWOJU INFRASTRUKTURALNEGO1.JAK I CZYM CHCESZ BYC KONKURENCYJNYM DO INNYCH KRAJOW .TRZY. JAKI INNY UKŁAD ZAPEWNI POLSCE STABILNOSC ROZWOJU?=PIER……LIC KAŻDY MOŻE FACECIK ALE WSKAZAC LEPSZE ROZWIAZANIE TO NI……CHU.CZTERY DZBANIE JAK CI UNIA NIE ROBI TO NIE UBIEGAJ SIE O MANDAT .NIE ROZBIJAJ CZEGOS CZEGO NIE BUDOWAŁES NIE WSPOMAGAJ RUSKICH.

 4. Do wyborów jeszcze sporo czasu, a już widać jaki ból dupska u komentujących trolli, wywołuje pojawienie prawdziwie patriotycznej koalicji… Piszcie tak dalej, efekt waszej pracy jest odwrotny do zamieżonego. Jak się czyta te wasze brednie, to tym bardziej chce się wykopać POPiS na śmietnik historii.

  • Nie ma to jak merytoryczny i kulturalny komentarz , zwolennika prawdziwie patriotycznej koalicji. Ci prawdziwi patrioci ,wiesz po co idą do do Brukseli? Niestety po to co zawsze, czyli głównie po euro i inne przywileje.

 5. Jeśli chcemy wrócić do EWG, to trzeba to robić w ramach UE, a nie głosić POLEXIT. Po wyjściu Polski z UE, nikt już nie będzie z nami gadał i dbał o to, żeby nam było dobrze. Trzeba się dogadywać z innymi siłami w Europie i dążyć do nowego traktatu.

  • Po opuszczeniu przez Polskę tego główna, Polacy SAMI zajmą się swoim rozwojem ,ty kołku post-sowiecki !

 6. Im szbciej wyjdziemy tym lepiej. Przy okazji, najnowszy news z Euro-Burdelu, Bruksela domaga się wstrzymania przekopu Mierzei Wiślanej, który jest nam bardzo potrzebny nie tylko do uniezależnienia się od Rosji.

 7. Bruksela nie jest naszym sprzymierzeńcem trzeba jak najszybciej zrzucić to jarzmo

Comments are closed.