Prezydent Duda: lekarzom udało się przywrócić akcję serca prezydenta Gdańska

fot: Adam Warżawa PAP/EPA

Otrzymałem informację, że lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jest nadzieja, ale stan nadal jest bardzo trudny – poinformował prezydent Andrzej Duda. Zwrócił się o wsparcie dla prezydenta Gdańska dobrą myślą i modlitwą.

Do ataku na Adamowicza doszło w Gdańsku w niedzielę wieczorem. Atak przeprowadził mężczyzna, który podczas odliczania do „Światełka do nieba” o godz. 20.00 wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala. Rzeczniczka prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek na konferencji powiedziała dziennikarzom, że prezydent Gdańska jest operowany.

Jak poinformował prezydent Andrzej Duda, lekarze przywrócili akcję serca Adamowicza. „Otrzymałem informację, że Lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja ale stan nadal jest bardzo trudny. Kto może, proszę o wsparcie dla Niego dobrą myślą, kto może modlitwą. Tyle możemy” – napisał na Twitterze prezydent RP.(PAP)