Świat na krawędzi wojny. Izrael zbombardował irańskie składy broni w Damaszku. Netanjahu: „Jesteśmy bardziej zdecydowani niż kiedykolwiek wcześniej”

Premier Izraela Benjamin Netanjahu. / fot. PAP
Premier Izraela Benjamin Netanjahu. / fot. PAP

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w niedzielę, że izraelskie lotnictwo w ciągu ostatnich 36 godzin zaatakowało składy broni należące do sił Iranu na terenie lotniska w Damaszku. Dotychczas rząd izraelski rzadko komentował swe ataki na cele w Syrii.

„Tylko w ciągu ostatnich 36 godzin nasze siły powietrzne zaatakowały należące do Iranu magazyny z irańską bronią na międzynarodowym lotnisku w Damaszku” – oświadczył Netanjahu podczas transmitowanego przez telewizję posiedzenia rządu.

Syryjska agencja państwowa Sana podawała wcześniej, że izraelskie lotnictwo w piątek wystrzeliło pociski na cele położone w pobliżu syryjskiej stolicy; jeden z nich trafił w magazyn, ale większość została przechwycona podczas lotu – informowano.

„Częstotliwość dokonania ostatnich ataków udowadnia, że jesteśmy bardziej zdecydowani niż kiedykolwiek wcześniej, by występować przeciwko Iranowi” – powiedział izraelski premier.

Ocenił, że Izrael „z imponującym powodzeniem zaatakował cele wojskowe Iranu w Syrii”. W ramach tej operacji izraelskie lotnictwo przypuściło „setki ataków” na cele Iranu i libańskiej, sprzymierzonej z nim organizacji szyickiej Hezbollah.

Rząd Izraela wielokrotnie podkreślał, że nie będzie tolerował trwałej obecności wojskowej Iranu, swego arcywroga, w Syrii. Iran to obok Rosji główny sojusznik syryjskiego reżimu prezydenta Baszara el-Asada w trwającym od 2011 roku konflikcie zbrojnym. (PAP)

47 KOMENTARZE

  • Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

   • Nie myliłbym wszystkich Żydów z Izraelitami. Nie wszyscy Żydzi są też fanatycznymi terrorystami jak Menachem Begin. Sami co uczciwsi Żydzi przyznali po wojnie z Palestyńczykami, że potraktowali lokalnych mieszkańców Palestyny tak jak Hitler potraktował kiedyś ich.

 1. ataki są robione tylko dlatego, że są w izraelu wybory a ten cwaniak ma problemy z prawem bo daje w łapę mediom. co za system.

 2. Po co nam konflikt z Persami? Po ty by interesy żydowskie realizować.
  Polakom nie powinno być do śmiechu gdy widzimy skrajny serwilizm naszych polskojęzycznych władz…

    • Persów już dawno tam nie ma, aczkolwiek z iranem powinniśmy mieć dobre kontakty dyplomatyczno-handlowe

     • Coś ci się pomyliło, to Żydów w Izraelu nie ma (jest kilka procent) – reszta to żydzi co się na gwałt uczą hebrajskiego żeby nareszcie już nie mówić po staroniemiecku.

     • Około 51% ludności Iranu to Persowie. Reszta ludności należy do kilkunastu grup etnicznych z czego jakieś pewnie sześć do ośmiu ma populację liczoną w milionach. Przemianowanie państwa będącego dawnym Imperium Perskim na Iran nie spowodowało że Persowie wyparowali.

    • Z tą mądrością różnie bywa. Współcześni Persowie to potomkowie starożytnych Persów, lud pochodzenia irańskiego. Arabowie w Iranie stanowią zdecydowaną mniejszość.

    • Z tą mądrością różnie bywa. Współcześni Persowie to potomkowie starożytnych Persów, lud pochodzenia irańskiego. Persowie to obok Arabów jeden z najważniejszych ludów świata islamskiego. Są dominującą grupą etniczną Iranu. Blisko spokrewnieni z nim są Tadżycy z Afganistanu i Tadżykistanu. Wyznają głównie islam w odmianie imamickiej.

 3. !!!!! DO PIEKŁA Z parchami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

 4. AVE MARYJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • POPIS nie pchaj Nasza Ojczyzne POLSKE w rece bandytow, Hitler tez byl zydem !!!
   Panie Boze bron Polske!

   • Tego nie wiadomo, podobno dopatrywnano się żydowskiego przodka po stronie matki.

 5. Gdyby świat nie zezwolił na utworzenie Izraela,ścierwo parchate byłoby rozproszone po całym świecie i o ile byliby kontrolowani,nie stanowiliby żadnej siły i zagrożenia dla innych narodów.Teraz jest już za pózno.

  • Jak sam przyznał pewien rabin, są czynnikiem korozyjnym… Gdzie są tam są problemy i wieczne specjalne roszczenia.

 6. To ten sam podejrzany o skandale korupcyjne i inne. Naród „wybrany” chce wywołać znowu trzecią wojnę światową i wciągnąć w to bagno innych jak podczas wojny z Egiptem. Proszę poczytać o skandalu z USS Liberty zaatakowanym przez Izrael. Jimmy Carter miał rację.

  • Powinno być: „naród” „wybrany”, bo narodem to łone nigdy nie byli, i nie będą, nie zdążą.

 7. W kontekście Izraela bombardującego cele irańskie w Syrii czy USA rozważających uderzenie nuklearne na Iran PiSowski serwilizm przestaje być śmieszno – żałosny. Staje się dla Polski śmiertelnie niebezpieczny

  • WIDOCZNIE PARCHY PRZED PRZEJĘCIEM WŁADZY NAD POLIN CHCĄ TROCHE PRZETRZEBIC MIEJSCOWA pOPULACJE ŁAPSKAMI TERRORYSTOW,A TOWARZYSZ KALKSTEIN IM OCHOCZO POMAGA

 8. Gdzie się podziały, te wszystkie”gołąbki pokoju”,które tak szybko zapomnialy, co oznacza „lizanie ran”po wojnach.
  Pod byle jakim pretekstem „szczury” tego świata,prowokują sytuację, która broni ich
  „nieudaczników”,przed ‚wygryzieniem się”
  nawzajem ze „stolków”,kosztem zakłamania i ludzkiego życia .

 9. Bajki, Routers podal ze obrona syryjska zestrzelila wiekszosc pociskow Izraela

 10. naród żydowski nie jest nie był i nigdy nie będzie przez Boga narodem wybranym ! Bóg jest dla wszystkich narodów jednakowy bo inaczej byłby niesprawiedliwy , wymyślili tę bajeczkę sami żydzi chcąc się wywyższać i górować nad innymi narodami .

 11. Komendanci obozów w Kozielsku, w Starobielsku i w Ostaszkowie:
  Raichman, Mierkułow, Urbanowicz.

  Masowym ludobójstwem Polaków kierowali:
  Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisewicz

  Zabijali bezpośrenio:
  Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Borysowicz, Krongauz, Raichman, Abakumow, Milstein, Sierow, Rybak, Finberg, Sorokin, Suslow, Tichonow,

  WSZYSCY ci mordercy to chazarscy bandyci Stalina, tak zwani żydzi.

 12. Damaszek powinien zbombardować składy broni atomowej w Israelu!

 13. Występują przeciw Iranowi , a strzelają w Damaszek w Syrii.
  Specjalnie prowokują Baszszara al Asada, by Amerykanie nie wyszli do końca z Syrii. Burza Jerozolimę zabijają Palestyńczyków. Świat milczy !! Tragedia.

 14. To żydom atak wyszedł trafiając w jeden magazyn z katiuszy strzelają

 15. Zydzi wymordowali Palestyńczyków i zabrali ich ziemię, teraz chca wymordowac Irańczykow i zabrać im rope

  • De facto za próbę przejęcia kontroli nad ropą Iranu byli odpowiedzialni Brytyjczycy i Amerykanie, ale wylecieli stamtąd z hukiem po nacjonalizacji pół roponośnych, a później zmuszeni do dzielenia się zyskami z narodem irańskim. W końcu to ich ropa. Nikt normalny nie chce być traktowany jak kolonia do wyssania dóbr.

 16. ,,syryjskiego reżimu prezydenta Baszara el-Asada”- Uważam tę agencję prasową za kupę syjonistycznego g…na. Zapewne wg agencji ,,ten jachu” to demokrata?

  • Otóż to.Syryjski reżim i saudyjska demokratura i w ogóle raj prawoczłowieczy.Po tym jak się dowiedziałem ,że USA aż do 1993 roku popierały jedno z najbardziej zbrodniczych stronnictw ( Czerwoni Khmerowie w Kambodży) od których Stalin mógłby się uczyć jak eksterminować swoich wrogów-nie mam już złudzeń co do przodującej demokratury świata.A nasz rząd musi mówić to ,co mu każe ta stara kokota Moschbaher czy jakoś tak.A poza tym to jesteśmy niezależni i samorządni.

 17. Tym razem przedrostek Na krawędzi wojny jest adekwatny do tego co się dzieje. Brawo NCzas!

 18. No a podobno rosyjskie S-300 i S-400 miały już nie pozwolić na bezkarne harce na syryjskim niebie

Comments are closed.