To już niemal wojna! Francuska minister oskarża Salviniego o ingerencję w sprawy jej kraju

Francuska minister ds. rownosci_Schiappa
Francuska minister ds. rownosci_Schiappa

Po protestach „żółtych kamizelek” prawdziwym kuriozum okazał się komentarz Marlèny Schiappa, francuskiej minister ds. Równości Kobiet i Mężczyzn. Wyraziła ona podejrzenia, że za buntem społecznym i finansowaniem „żółtych kamizelek” mogą stać „obce mocarstwa”.

Schiappa poszła nawet dalej i wskazała jako możliwych inspiratorów… Włochów. Nie jest tajemnicą, że wicepremier Matteo Salvini nie tak dawno, na wieść o medialnej blokadzie, zaproponował ruchowi „Żółtych kamizelek” pomoc w postaci udostępnienia włoskiego komunikatora. Salvini nie szczędzi też sobie wymiany ciosów z prezydentem Macronem, który zapowiedział, że stojąc na czele obozu europejskiego „postępu” będzie zwalczał obóz tzw. populistów”, do których oprócz np. Ruchu Pięciu Gwiazd, zalicza Victora Orbana, czy rząd w Polsce. Wizytę Salviniego w Warszawie też przyjęto zapewne w Pałacu Elizejskim z dużym niepokojem.

Publiczne insynuacje minister Schiappy są jednak na firmamencie polityki unijnej rzeczą rzadko spotykaną. Propagująca na co dzień ideologię gender, ładna, acz nie zawsze do końca rozgarnięta sekretarz stanu ,chce też ujawnić darczyńców społecznościowej zbiórki na rzecz obrony boksera Christophe’a Dettingera, który pobił dwóch żandarmów w czasie manifestacji „żółtych kamizelek”. Władze wymusiły wstrzymanie kolekty, która w ciągu kilku godzin zgromadziła blisko 100 tys. euro. Wg Schiappy za tym też mogła stać zagranica.

minister schiappa
minister schiappa

Jej zdaniem jedną z możliwych hipotez może też być ogólne wsparcie protestów we Francji ze strony Włoch i np. właśnie wicepremiera i MSW Matteo Salviniego. Wybory do PE mają się odbyć dopiero w maju, ale na europejskim rynku już robi się gorąco.

21 KOMENTARZE

 1. „… prawdziwym kuriozum okazał się komentarz Marlèny Schiappa, francuskiej minister ds. Równości Kobiet i Mężczyzn. Wyraziła ona podejrzenia, że za buntem społecznym i finansowaniem „żółtych kamizelek” mogą stać „obce mocarstwa””. Pewnie słuchała Michalkiewicza :)

 2. ale jak ten wi eprz macron sie wypowiadal na temat Polski to, to nie bylo wpier dalanie sie w saprawy polskie. Zobaczcie sw inie jak to jest byc wieszanym na tapacie.

  • Zgadza się. Ale w tych debili i prawników ich obsługujących ktoś pompuje miliardy.

   • Mordercy i złodzieje. ONI wiedzą że w normalnym kraju nie mogliby mordować i krasc, dlatego mordercy i złodzieje finansuja lewactwo. Lewactwo wzamian wspiera/broni i promuje morderców i złodzieji

  • Damastes z przydomkiem Prokrustes mówi– Zbigniew Herbert
   —–
   Moje ruchome imperium między Atenami i Megarą
   władałem puszczą wąwozem przepaścią sam
   bez rady starców głupich insygniów z prostą maczugą w dłoni
   odziany tylko w cień wilka i grozę budzący dźwięk słowa Damastes

   brak mi było poddanych to znaczy miałem ich na krótko
   nie dożywali świtu jest jednak oszczerstwem nazwanie mnie zbójcą
   jak głoszą fałszerze historii

   w istocie byłem uczonym reformatorem społecznym
   moją prawdziwą pasją była antropometria

   wymyśliłem łoże na miarę doskonałego człowieka
   przyrównywałem złapanych podróżnych do owego łoża
   trudno było uniknąć – przyznaję – rozciągania członków obcinania kończyn

   pacjenci umierali ale im więcej ginęło
   tym bardziej byłem pewny że badania moje są słuszne
   cel był wzniosły postęp wymaga ofiar

   pragnąłem znieść różnicę między tym co wysokie a niskie
   ludzkości obrzydliwie różnorodnej pragnąłem dać jeden kształt
   nie ustawałem w wysiłkach aby zrównać ludzi

   pozbawił mnie życia Tezeusz morderca niewinnego Minotaura
   ten który zgłębiał labirynt z babskim kłębkiem włóczki
   pełen forteli oszust bez zasad i wizji przyszłości

   mam niepłonną nadzieję że inni podejmą mój trud
   i dzieło tak szczytnie zaczęte doprowadzą do końca
   —–
   :-)))

 3. Pan Michalkiewicz lubił swego czasu cytować wierszyk nieznanego autora:
  Tramtaramtam, moja miła
  Tyś przyczyną moich łez.
  Tyś mnie tryprem zaraziła
  Niech cię teraz j.bie pies?

 4. Jak narysuje gwiazde dawida na papierze toaletowym i sie nim podetre to jestem antysemita? Bo jak tak to zawsze będę tak robić.

 5. To jest szokujące to oni się tam we Francji nie zorientowali, że to makron jest populistą i to przez właśnie prezydenta Francji są takie problemy w tym kraju, tak żądził właśnie kiepsko krajem, że Francuzi już tego Nie wytrzymali. Niestety Francja zbankrutuje, Jaki prezydent, taki kraj. Makro już jest bankrutem politycznym, Czy ktoś poważny jeszcze w ogóle z nim rozmawia? Bo chyba nie warto!

 6. Taka strona jest do poczytania. Czy można przyuważyć na niej coś atrakcyjnego? Wszyściuśko zależy od tego kto pasuje na takie zapytywanie. Możliwości istnieje mnóstwo. Każdy może mieć własne przekazanie.

Comments are closed.