Zdobywała medale dla Polski. Teraz potrzebuje pomocy. Tak można pomóc Agacie Wróbel! [wideo]

Puławy, 27.06.2010 . Agata Wróbel podczas XVII Mistrzostwach Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów. Foto: PAP/Wojciech Pacewicz
Puławy, 27.06.2010 . Agata Wróbel podczas XVII Mistrzostwach Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów. Foto: PAP/Wojciech Pacewicz
REKLAMA

Utytułowana polska sztangistka potrzebuje pomocy. Kilka lat temu zniknęła z obiektywów kamer. Okazuje się, że przeszła wiele ciężkich chwil i teraz z pomocą kibiców pragnie wrócić do siebie. Kibice na pewno o niej nie zapomnieli.

Agata Wróbel pochodzi z Jeleśni. Karierę sportową rozpoczęła w 1996 roku w klubie Góral Żywiec od trójboju siłowego. Jej pierwszym trenerem był Edward Tomaszek. Jej ostatnim klubem był WLKS Siedlce.

REKLAMA

Pierwszym startem Agaty Wróbel były Mistrzostwa Polski Młodzików w trójboju siłowym w Kielcach, gdzie zdobyła złoty medal. Na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney zdobyła srebrny medal, natomiast na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach brązowy.

Nieoczekiwanie w grudniu 2006 roku podjęła decyzję o zakończeniu kariery, gdy dowiedziała się, że jest zakażona wirusem zapalenia wątroby typu C. W międzyczasie próbowała także swoich sił w zawodach siłaczy.

Pod koniec 2009 roku wznowiła karierę. Wystąpiła m.in. na mistrzostwach Europy w Mińsku, na których zajęła 8. miejsce w dwuboju z rezultatem 215 kg. W czerwcu 2010 roku zdobyła swój ósmy złoty medal na mistrzostwach Polski. Pod koniec 2010 roku ogłosiła koniec zawodowej kariery sportowej.

Później media obiegła szokująca dla wielu kibiców informacja, że Agata Wróbel wyprowadziła się do Anglii i podjęła pracę w sortowni śmieci.

– Wiele osób na pewno myśli, że praca przy śmieciach jest poniżająca dla medalistki olimpijskiej. Ja się tym jednak nie przejmuję. Nie czuję się lepsza od innych. Jeżeli mogą sortować śmieci, to ja też mogę – mówiła w rozmowie z „Super Expressem”.

Trudna sytuacja materialna i problemy zdrowotne zmusiły Agatę Wróbel do przerwania milczenia. Sztangistka przyznała, że potrzebuje pieniędzy na leczenie.

Poniżej wpis Agaty Wróbel ze zbiórki, która prowadzona jest na portalu zrzutka.pl

„Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. Kiedy moja kariera się skończyła zbyt wcześnie. Teraz znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi przez naiwność, dobre serce a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu w ciągu krótkiego okresu czasu.”

„Nagła śmierć mojej mamy w 2016 r. jest czymś, czego wciąż nie mogę zaakceptować po dzień dzisiejszy. Choruje na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w moich rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem.”

„Głęboka depresja, lęki, napady paniki towarzyszą mi codziennie. Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi, spłacić zobowiązania, odnaleźć siebie sprzed lat. Każdy ma swoje problemy, choroby, dobre złe dni, każdy ma swoją historię życia, której nie da się opowiedzieć w parunastu zdaniach.”

„Wiem, że miałam wielu fanów, gdy rywalizowałam na pomoście; jeśli niektórzy z nich to widzą i czują, że chcieliby mi pomoc i przekazać nawet najmniejszą kwotę, byłabym bardzo wdzięczna. Nie wiem czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie ale kilku przyjaciół, którzy chcieli mi pomoc jak tylko mogli (a ja nie potrafiłam przyjąć pomocy) powiedzieli, że ja tez mam prawo o nią poprosić.”

„Anna A (lala) .Katarzyna L. Katarzyna M. dziękuję wam za wsparcie i każdemu z osobna, którzy zaoferowali pomoc.”

Klikając poniżej na link do portalu zrzutka.pl można dokonać wpłaty na rzecz Agaty Wróbel, kobiety, która zrobiła bardzo dużo dla polskiego sportu. Pani Agato, życzymy przezwyciężenia problemów i wiele szczęścia i radości w życiu! Da Pani radę!

Zobaczcie w jakim stylu Agata walczyła o medale dla Polski:

 

Źródła: wikipedia/se.pl

REKLAMA