Gry na tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza ciąg dalszy. Czy Michalik sama siebie pośle do więzienia za „mowę nienawiści” [WIDEO]

Źródło: Twitter/Waldemar Kowal/ Onet.pl
Źródło: Twitter/Waldemar Kowal/ Onet.pl

Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska już wykorzystywana do lansowania się i promowania własnych pomysłów ideologicznych. Jeden z nich zaprezentowała Eliza Michalik, która domaga się cenzury i wsadzania do więzień za „mowę nienawiści”. 

Sprawcą tragicznej śmierci prezydenta Gdańska był niezrównoważony psychicznie przestępca, który szukał zemsty za domniemane krzywdy.

To nie przeszkadza jednak politykom, ekspertom i dziennikarzom związanym z opozycją łączenia tego z polską polityką. Prezydent Wrocławia Surtyk chce indoktrynować dzieci i wprowadzić lekcje o „mowie nienawiści” w tamtejszych szkołach.

Jeszcze dalej posuwa się Eliza Michalik, która w programie Onetu domaga się wsadzania do więzień za „mowę nienawiści”. Wtóruje jej Jarosław Kuźniar.

Penalizacja „mowy nienawiści” to nic innego jak cenzurowanie i karanie za nieprawomyślne poglądy, czy krytykę. Polskie prawo przewiduje kary za namawianie do popełniania przestępstw i oszczerstwa. Uznanie „mowy nienawiści” za przestępstwo pozwoli karać za niemal dowolne wypowiedzi.

Praktyka na Zachodzie jest taka, że ludzi skazuje się za zwykłe wyrażenie opinii np. na temat homoseksualistów, islamu, przyjmowania imigrantów, promowania pedofilii, aborcji etc. W Wielkiej Brytanii ponad 3 osób rocznie skazywanych jest własnie z paragrafów o „mowie nienawiści”.

Michalik chce by ta praktyka zaistniała także w Polsce. Upławy myślowe jakimi uraczyła widzów Onetu Michalik także można zakwalifikować jako mowę nienawiści”. Według niej Polska od trzech lat jest „sceną bezprecedensowej nienawiści”. Podobnie miesięcznice smoleńskie były „swoistymi seansami nienawiści”.

Według niej ktoś – Michalik nie mówi kto, obwiniał połowę polskiego społeczeństwa za katastrofę smoleńską. Za tak „nienawistną mowę” i wiele swych innych wypowiedzi już niedługo zgodnie z własnym życzeniem Michalik może trafić do więzienia.

https://twitter.com/waldemar_kowal/status/1084806893137289216

24 KOMENTARZE

 1. W mojej cywilizacji Europejskiej Zachodniej nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej – Za ten czyn jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie sprawca, nikt inny. Marksistowską odpowiedzialność zbiorową stosują tylko cywilizacje dzikie.

  Także POPiS-out

 2. Tą mowę nienawiści zaczął zwykły poseł. Nie uznając i nie mówiąc pan prezydent. Reszta to tylko są tego skutki. A zwłaszcza te ostatnie dotyczące polityków PiS w wypowiedziach do Jurka Owsiaka i WOŚP. Pomijam fakt że zwykły obywatel nie należących i nie uznający Rydzyka nie jest prawdziwym Polakiem. Ja tylko czekam aż pan Kaczyński za to wszystko przeprosi naród.

 3. Czy dalej będziecie dorzynać watahy i zabijać kamieniami i dzidami te pisowskie mamuty ????!!!!!

 4. JEŚLI CHCECIE faszyści zabronić ludziom tzw. „mowy nienawiści” (swoistego wentylu bezpieczeństwa) to lepiej zakażcie od razu MYŚLEĆ I MÓWIĆ.

 5. Chociaż wspieram środowiska wolnościowe jestem załamany hipokryzją redakcji Nczasu i JKMa. Krytykują zbijanie kapitału politycznego na takiej tragedii, a sami to robią mówiąc o tym, że w Polsce niezbędna jest kara śmierci. Faktycznie, jest, ale bynajmniej nie jest to odpowiedni moment na wygłaszanie takich poglądów.

  • Nczas to juz od dluzszego czasu taki sam sciek jak wyborcza – tyle ze ze po drugiej stronie.

 6. Przede wszystkim mową nienawiści do ludzi jest lewackie stręczenie socjalizmu.

 7. Róbta co chceta to też mową nienawiści.

 8. Dobry Wieczór wszystkim. Ludzie co wy piszecie? i mówicie w każdej pracy ,tak ja i w pracy politycznej zawsze są rywalizacje ,sympatie i anty patie jeden drugiemu chce kłaść kłody pod nogi by osiągnąć jak najlepsze stanowisko, ale tak jest wszędzie są ludzie i ludziska ,ale wątpie w to by Pis życzyłby śmierci pana prezydenta na pewno nie nie wierzę w to ,a rywalizacja jest w każdej pracy trzeba być skończonym Debilem by komuś życzyć śmierci. Nie bronię żadnej partii każdy ma swoje za uszami ludzie są grzeszni, ale nie mówcie ,że teraz wina PIS BO DUŻO GADAŁO NA PO, ale Po też gadało na Pis więc była wzajemność. Co do ludzi typowych wariatów są i będą i nic nie zmienimy wystarczy ,że naoglądają się filmów i zawsze coś w głowie sobie ubzdurają jestem za tym by była kara śmierci za morderstwa i gwałty ,żeby była sprawiedliwość. Dlatego jakakolwiek partia by nie żądziła zawsze będą oceny tutaj winny jest morderstwa i on powinien za to wszystko zapłacić bardzo wysoką cenę powinna być kara śmieci ,albo ciężką pracę w kamieniołomach tak wiedział co to znaczy śmierć i ból ,który zadał rodzinie. A wy wszyscy pomódlcie się i nie wincie nikogo oprócz morderców.

 9. Dwa słowa : ZABÓJSTWO KIROWA.

  Wcale bym się nie zdziwił,gdyby za atakiem tego człowieka na Adamowicza stały służby specjalne, bo to jest po prostu bardzo wygodne dla oPOzycji i wszelkiego lewactwa.Za jednym zamachem ginie człowiek którego aktywność publiczna i prywatna wyglądała podejrzanie – rzucając cień na PO (z której go zresztą oficjalnie usunęli) i tuż przed wyborami oPOzycja dostaje swojego „męczennika”. Nie wierzę w takie przypadki.

 10. Der Onet w natarciu. Michalik się sprzedała tej opcji ideologicznej i mówi jak jej każą scenarzyści Narracji.

 11. Pomny dziwnych zagadkowych i niewyjaśnionych śmierci w więzieniach jak i seryjnych samobójców zadaje sobie pytanie, czy jak sprawa „przycichnie” nie będziemy mieli do czynienia z tym samym „przypadkowym” zdarzeniem. Tym bardziej ,że ponoć już wiadomo iż sprawca miał „żółte papiery”. Dziwnym trafem też nigdzie nie widać żadnego skanu czy zdjęć takiego orzeczenia lekarskiego czy innych dokumentów.
  Nie było czasu ? No to pewnie się ukażą później w mediach jak w końcu się je „stworzy”.
  Nie dziwi was, że media głównego nurtu, które niejednokrotnie potrafiły „dotrzeć” do tajnych dokumentów (dziwnym trafem z reguły media lewackie) nie dotarły jeszcze do tak prostych dowodów ?

Comments are closed.