Hiena z Poznania już żeruje na tragedii. Jaśkowiak oskarża PiS o zamach na Adamowicza

Jacek Jaśkowiak/fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Jacek Jaśkowiak/fot. PAP/Jakub Ka

Polityka Prawa i Sprawiedliwości przyczyniła się do tej nienawiści – powiedział w poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odnosząc się do ataku Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł w poniedziałek po południu.

Nie wyobrażam sobie, byśmy jako samorządowcy chodzili z ochroną – to jest po prostu wbrew naszej pracy. My musimy być blisko ludzi. Jeżeli my od tych ludzi się odkleimy, tak jak się odkleił Kaczyński i gdzieś tam będziemy się chować w limuzynie, za ochroniarzami – to nigdy tej swojej pracy nie będziemy w stanie dobrze wykonać. Warunkiem koniecznym do sprawdzania tej funkcji jest bliski kontakt z mieszkańcami – powiedział w poniedziałek Jaśkowiak na spotkaniu z dziennikarzami, jeszcze zanim podano informację o śmierci Pawła Adamowicza.

Jak dodał Jaśkowiak, kwestia ochrony prezydentów miast zależy od danego kraju, np. w Stanach Zjednoczonych jest to normą. – To zależy od kraju, od uwarunkowań. Ja mam nadzieję, że jednak uda się nad tym zapanować i to co robi PiS nie doprowadzi do tego, by niezależnie od szczebla politycy musieli mieć ochronę – powiedział.

Jaśkowiak pytany, czy zgadza się z apelami, by w sprawie ataku na Adamowicza odciąć się od polityki, odpowiedział, że tak nie uważa.

Ja uważam, że w dużym stopniu polityka PiS przyczyniła się do tej nienawiści. Ta nienawiść jest wielka, widać to choćby w internecie, proszę poczytać, porównać to z tym, co było 4, czy 5 lat temu. I to jest różnica, to jest efekt również szczucia, to jest efekt nacjonalizmu – ocenił.

Dodał, że ma świadomość ogromnego hejtu w przestrzeni publicznej, u którego podłoża leży właśnie kwestia ideologii politycznej. Jak mówił, wraz z prezydentami miast, również Pawłem Adamowiczem brał udział w debacie związanej z nienawiścią. – To było w styczniu 2016 roku, zaraz po objęciu przez PiS władzy i uruchomieniu tych demonów, tego hejtu przeciwko uchodźcom – zaznaczył.

Paweł Adamowicz w rozmowach prywatnych mówił mi o tym, jak jest szkalowany przez telewizję publiczną, tę lokalną w Gdańsku. Z tych rozmów z Pawłem wynikało, że to, co ja mam tu w Poznaniu, to jest komfortowa sytuacja, że tam w Gdańsku są jeszcze gorsi propagandziści, czy tacy właśnie ludzie, którzy na Pawła wylewali pomyje, którzy go stawiali w określonym świetle, przedstawiali prawie jako przestępcę. To też jest pewien podkład, który się tworzy, którym się buduje pewną nienawiść do polityka. I taką nienawiść wobec Pawła Adamowicza i wobec innych polityków, również wobec mnie, budowano – to jest widoczne – mówił Jaśkowiak.

Pamiętam jak rozmawiałem Pawłem Adamowiczem o tych „aktach zgonu” wystawianych przez Młodzież Wszechpolską. Tutaj prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa, zostało to umorzone. Gdyby wcześniej wykonywano pewne działania, gdyby nie przyzwalano na taką przemoc słowną, to być może nie doszłoby do takich aż aktów przemocy – dodał.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie był operowany; zmarł w poniedziałek po południu.

Źródło: PAP

41 KOMENTARZE

  • Jaskowiak uprawia belkot typowego bolszewika. Zwykly karierowicz ktory przykleil sie do stolka…. Ale moze podczas kolejnych wyborow uda sie pozbyc tego patola, tym bardziej ze koledzy z Ukrainy nie przepadaja za nim a jest ich tutaj coraz wiecej.

   • „Ja uważam, że w dużym stopniu polityka PiS przyczyniła się do tej nienawiści.”

    Ta menda nie pamieta już Nieznanych Sprawców, Seryjnego Samobócy, nie pamieta Kradnących Sędziów i wyhodowanego Wymiaru Bezczelnej Niesprawiedliwości. To nie PiS panie Jaśkowiak ale pana kumple „demokraci” z UB razem z kapusiami co się objawili w UW, UD, KLD a potem w PO, PO-KO z naczelnym kapownikiem Lechem W.
    Zapomniałeś pan o kamienicy w Gdańsku co się wysadziła w powietrze gazem, o małżeństwie Kmicików, o Lepperze, o pomordowanych świadkach dawnych afer?
    Zamilknij mendo, wszarzu zatracony. Cicho.

   • O ile PRAWDĘ mówi! A to bardzo wątpliwe, bo to całe towarzystwo słynie z kłamstw, najlepszym przykładem sam Budyń, który skłamał we własnym oświadczeniu majątkowym, a potem się głupio tłumaczył, że się POmylił, nie pamiętał, itd. Bezkarni się czuli, ot co, ale jak mleko się wylało i stawiano Budyniowi zarzuty i zadawano niewygodne pytania, to teraz taki Jaśkowiak kłamie, że to wszystko nagonka była.

 1. PiS to nie prawica, wartości lewicowe przegrały, wygrała libertariańska zasada nieagresji – Wolnościowcy wygrali.

  Prawicowiec nie musi być katolikiem, nie musi być nawet wierzącym, to nie ma nic do rzeczy.

  Partie wolnościowe na całym świecie niby mówią o Anarchokapitalizmie, Minarchizmie, Paleolibertarianizmie, Klasycznym liberalizmie czy Konserwatywnym liberalizmie, ale jak przychodzi co do czego to wszystkie popierają Leseferyzm – Czyli coś co nie jest niczym nowym, to już było i funkcjonowało doskonale, bo dzięki tej idei Anglicy podbili cały świat. Bez tej idei mogło nawet nigdy nie dojść do rewolucji przemysłowej i powstania Stanów Zjednoczonych. Bardzo możliwe, że dalej wszyscy żyliby w ciemnocie, nie byłoby internetu, a więc nawet nie pisałbym tutaj teraz o tym. Wychodzi więc na to, że wolnościowcy są tak naprawdę reakcjonistami, w takim rozumieniu, że chcą wrócić do starych zasad które uczyniły cywilizację zachodnią wielką. Rozumiany w ten sposób reakcjonizm nie oznacza zacofania, paradoksalnie oznacza postęp, ponieważ praktyka pokazuje, że własność prywatna i wolność wyboru dają najszybszy rozwój. W wczesnym wieku XIX wolnościowcy byli na lewicy i reprezentowali ruchy postępowe, ale rozumiany przez nich wtedy postęp już nastąpił właśnie dzięki nim samym – ten postęp to zlikwidowanie przez wolnościowców feudalizmu i wprowadzenie leseferyzmu. To wolnościowcy założyli i zbudowali USA, a idea leseferyzmu doprowadziła do rewolucji przemysłowej i powstania kapitalizmu. Teraz wolnościowcy są na prawicy i popierają rozwój przeciwstawiając się spowalnianiu tegoż rozwoju przez dzisiejszą lewicę. Dzisiejsza lewica popiera postęp, ale rozumiany przez dzisiejszą lewicę postęp, to tak naprawdę uwstecznienie się świata z czego dzisiejsza lewica wydaje się nie zdawać sobie sprawy. Działania dzisiejszej lewicy prowadzą do zniszczenia kapitalizmu – czyli całego dorobku rewolucji przemysłowej, konsekwencją takich działań jest powrót do wspólnoty pierwotnej. Istnieją dwa fronty dzisiejszej lewicy które gryzą się między sobą, a są to: tęczowa lewica i lewica katolicka, obydwa fronty chcą powrotu do wspólnoty pierwotnej, tylko trochę na innych zasadach. Lewica tęczowa nie wierzy w Boga, choć to nie jest regułą, a lewica katolicka wierzy w Boga, ale to też nie jest regułą, lewica tęczowa jest internacjonalistyczna i znów to nie jest regułą, a lewica katolicka jest nacjonalistyczna i również to nie jest regułą. Obydwa fronty lewicy naruszają wolność słowa, lewica tęczowa uważa, że powinno się zamykać ludzi w więzieniach za nieodpowiednie słowa o ludziach którzy są innej rasy, wyznania i narodowości, natomiast lewica katolicka uważa, że powinno się zamykać ludzi w więzieniach za nieodpowiednie słowa o tzw. narodzie i religii. Największymi wrogami jednej jak i drugiej lewicy, są oczywiście, klasyczni liberałowie, libertarianie, i wszyscy wolnościowcy – jak zwał tak zwał. Rządy różnych lewaków komunistów na świecie – czy to narodowych czy internacjonalistycznych, to bród smród i ubóstwo, więc Ja raczej nie chcę być z czymś takim kojarzonym, dlatego wolałbym żeby wolnościowcy byli raczej kojarzeni z prawicą aniżeli z lewicą.

  Osobiście uważam, że wolnościowcy nie powinni się zrażać zwykłymi pojęciami lewica czy prawica, bo to nie ma większego znaczenia w walce z totalniakami-kolektywistami. Jeśli komuś nie podobają się te pojęcia, to po prostu niech ich nie używa. Lewica i Prawica to w zasadzie tylko określenie po której stronie dana partia ma siedzieć w parlamencie i tyle.

  Tutaj mniej więcej na skos przechodzi linia która dzieli prawicę od lewicy:
  wykop.pl/cdn/c3201142/comment_Y8lN3CfkNIrKZrRggMN1XoeFoi1xCusW.jpg

  Kiedyś wszystko inaczej się nazywało. Komuniści przywłaszczają sobie pojęcia (jak widać kradną nie tylko rzeczy namacalne), a potem zmieniają ich definicje, na takie które bardziej im odpowiadają, podam przykład – We wczesnym wieku XIX wolnościowcy siedzieli w parlamencie po lewej stronie i nazywali siebie „socjalistami” (socjalny-społeczny). Przez słowo „socjalista” rozumieli to, że problemy lepiej rozwiązuje społeczeństwo miedzy sobą, a nie państwo. Potem totalniacy zawłaszczyli sobie termin „socjalista” W USA słowo „socjalista” się nie przyjęło, więc zwolennicy państwa totalnego zaczęli nazywać siebie „liberałami” – znowuż zawłaszczając ten termin dla siebie (tzw. liberałowie amerykańscy to socjaldemokraci którzy nie mają z liberalizmem nic wspólnego – nie mylić z klasycznymi liberałami, jest to bardzo ważne ze względu na to, że zwyczaj nazywania socjaldemokratów liberałami, obecnie zdołał się przebić również do Europy). Dziś zwolennicy silnego państwa opiekuńczego – czyli totalnego, siedzą po lewej stronie, ale PiS nie, bo wyciera sobie mordę słowem „patriotyzm” – a ludzie z tej partii nie są przecież żadnymi wolnościowcami, tylko zwykłymi komunistami.

  Czy istnieje tzw. „lewicowy liberalizm” – czyli „liberalizm amerykański”? – Oczywiście, że nie istnieje, to jest kolejny wymysł lewactwa i teraz wytłumaczę dlaczego:
  Liberalizm czy libertarianizm z natury są konserwatywne, nie ma czegoś takiego jak lewicowy liberalizm. Przecież ustawowe zezwolenie np. na zabijanie ludzi czy kradzież, to nie jest żadne zliberalizowanie prawa, tylko lewackie bezprawie – lewactwo uważa jednak inaczej i kolejny raz wypacza pojęcia. Jeżeli w Polsce prawo chroni bandytów i złodziei to znaczy, że prawo jest liberalne? Przecież to jest kompletny absurd. Ten tzw. liberalizm amerykański to po prostu odmiana socjaldemokracji.

  Uznawanie np. przez narodowców lewackiej narracji – czyli nazywanie socjaldemokratów liberałami to sabotowanie prawicy. Apeluję do narodowców: zaprzestańcie używania tego terminu w odniesieniu do lewactwa.

  Dlaczego teraz wolnościowcy są na prawicy… czy tylko z powodu zawłaszczenia pojęć przez totalniaków? Wydaję mi się, że jest tak dlatego, ponieważ wolnościowcy nie muszą już łamać prawa żeby walczyć z feudalizmem. Teraz sami muszą tego prawa bronić, przed totalniakami, którzy poprzez niszczenie praworządności próbują zniewolić ludzi.

  Wolność jest równoznaczna z praworządnością – nie inaczej, dlatego słowo „prawica” tym bardziej pasuje do wolnościowców.

  „Chcącemu nie dzieje się krzywda” – Wolnościowiec – Prawica
  „Oni wiedzą lepiej” – Mentalny niewolnik – Lewica

  Prawdziwy podział na prawicę i lewicę jest oparty na poglądach obyczajowych i ekonomicznych JEDNOCZEŚNIE i zaraz to udowodnię.

  „Chcącemu nie dzieje się krzywda” – Zasada prawa rzymskiego od wieków wpisana w cywilizację europejską, mająca szczególnie duże znaczenie w XIX i na początku XX wieku – czyli w okresie wyjątkowego rozkwitu cywilizacji europejskiej. Jest przeciwieństwem zasady „Oni wiedzą lepiej” – czyli marksistowskiej komunistycznej zasady która uchowała się do dziś. Wprowadzenie do konstytucji zasady „Chcącemu nie dzieje się krzywda” przywróci wolność człowiekowi, więc jest to moralnie uzasadnione, bo obecnie obowiązująca zasada odbiera człowieczeństwo – ludzie są traktowani jak bydło. Zasada ta automatycznie rozwiąże problem przymusowych ubezpieczeń, po jej wprowadzeniu państwo nie będzie mogło mówić wolnemu obywatelowi jak ma żyć – czyli np. nie będzie mogło: zakazywać picia alkoholu, palenia marihuany itd. zakazać kupowania niektórych leków w aptece bez zgody właściciela niewolników (czyli państwa), nakazać zapinania pasów w samochodzie, zakładania kasku podczas jazdy na motocyklu czy podczas pracy, nakazać ZASZCZEPIENIA SIĘ, ponieważ to jest wolny człowiek, to jest jego życie i tylko on wie co jest dla niego dobre, nikt więcej.

  „Dzieci należą do rodziców” – Każdy powie, że to jest jak najbardziej moralne, konserwatywne, odwołujące się do tradycji rodziny, ale w tej chwili w całej europie obowiązuje zasada „Wszystkie dzieci nasze są” – pedofilska komunistyczna zasada. Jeśli państwo może odebrać dzieci rodzicom – nieważne czy wysyła je pod przymusem do państwowej szkoły, przetrzymuje w państwowej służbie zdrowia, każe je POD PRZYMUSEM zaszczepić czy po prostu odbiera je rodzicom z innych przyczyn np. z powodu klapsów albo tego, że mieszkanie jest źle urządzone, to znaczy, że zasada „Dzieci należą do rodziców” obecnie nie obowiązuje. Po prostu dziś dzieci nie należą do rodziców, tylko do państwa.

  ‚Nienaruszalne prawo własności” – Czyli tylko właściciel ma prawo decydować o swojej własności, nikt inny. Jest to całkowicie anty-złodziejska zasada – a więc nie można kraść. Każdy wie, że podatki muszą istnieć, ale państwo nie ma prawa nakładać na ludzi takich podatków jak: podatek dochodowy, podatek przychodowy, czy podatek od czynności cywilnoprawnych, bo są to podatki marksistowskie które wynikają z idei sprawiedliwości społecznej. Podatki powinny być równe dla każdego. Państwo nie ma też prawa do redystrybucji czyimś mieniem kosztem jednej jednostki lub grupy na korzyść innej jednostki lub grupy. Po wprowadzeniu zasady „Nienaruszalnego prawa własności” znika całkowicie mrzonka o tzw. sprawiedliwości społecznej, od chwili wprowadzenia tej zasady istnieje tylko sprawiedliwość. Państwo nie ma też prawa ingerować w to co ktoś robi ze swoją własnością i na swojej własności. Oczywiście dopuszczalne jest prawo osiedlowe – czyli np. jeśli na jakimś osiedlu jest zakazana budowa fabryki która smrodzi, to nie można jej tam budować, ponieważ wedle umowy te zasady zostały już ustalone przez mieszkańców danego osiedla i jeśli ktoś kupi działkę na takim osiedlu to musi się liczyć z tymi zasadami. Jeśli ktoś chce budować fabrykę, to niech kupi taką działkę na której prawo osiedlowe ustalone przez mieszkańców nie będzie go w tej kwestii ograniczać. (W USA działa to bardzo dobrze).

  „Bandyta ma się bać” – Przypomina to nieco libertariańską zasadę nieagresji z tym że, do tego jest jeszcze dodana konieczność wprowadzenia kary śmierci za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jednostka nie ma prawa do agresji na czyjeś życie, czyjąś wolność i własność. Jednostka która użyje przemocy w stosunku do innej jednostki która nie jest agresorem (nieważne czy narodzonej czy nienarodzonej), staje się agresorem i sama pozbawia się praw, ponieważ narusza czyjeś prawo do życia, czyjąś wolność i własność. Każdy ma prawo bronić swojego życia, wolności i własności pełną siła bez jej miarkowania (czyli nie istnieje coś takiego jak przekroczenie granicy obrony koniecznej). Zasada ta pokrywa się z zasadą „My home is my castle” (Mój dom jest moją twierdzą) dzięki której każdy jest panem we własnym domu i może bez żadnych ograniczeń bronić swojej własności. Obecnie w Polsce prawo chroni bandytów, za zabicie agresora w obronie własnej idzie się do więzienia, ponieważ w Polskim prawie jest zapis według którego można „przekroczyć granicę obrony koniecznej” a więc obecne prawo jest całkowicie niemoralne i anty-konserwatywne.

  „Każdy jest równy wobec prawa” – Tutaj będzie krótko. Nikt nie może być prawnie uprzywilejowany lub prawnie dyskryminowany, żadna jednostka, ani grupa ludzi, każdego obowiązuje takie samo prawo, nie ma tu żadnej dychotomii. Ta zasada oczywiście również nie obowiązuje np. rożne spółki mają przywileje, bo dostają zwolnienia z podatków.

  „Prawo nie może działać wstecz” – Tutaj chyba już wiadomo o co chodzi. W Polsce oczywiście prawo działa wstecz.

  „Umów należy dotrzymywać” – Są różne umowy między ludźmi – nie tylko te związane z pracą i dobrowolną wymianą. Powinna być możliwość dyshonoru (Tak jak Korwin Boniego). Spory między ludźmi powinny być rozstrzygane również przez sądy honorowe.

  „Zasada domniemania niewinności” – To zasada według której każdy jest niewinny do póki nie udowodni się mu winy. W Polsce ta zasada nie obowiązuje np. policja może przymknąć każdego próbując udowodnić mu winę – co jest całkowicie niemoralne.

  „Organy ścigania nie mogą stosować prowokacji” – Czyli policja nie może prowokować do przestępstw, tylko po to żeby kogoś przymknąć.

  „Nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej” – W Polsce oczywiście ta zasada jest powszechnie stosowana.

  „Wolny człowiek ma pełne prawo do posiadania broni” – Polska jest wyjątkowo rozbrojonym krajem.

  Taki jest obecnie podział, wykrystalizował się przez wieki.

  Monarchiści-reakcjoniści popierający leseferyzm to ludzie prawi mający szczególny stosunek do prawa. (JKM jest Monarchistą). Libertarianie i ogólnie wszyscy Wolnościowcy też chcą poszanowania prawa – już to udowodniłem. Niektórzy socjaliści, podpięli się pod prawicę, ale nigdy tak naprawdę nie byli zaliczani do prawicy, bo walczyli z kapitalizmem.

  Nie bez powodu ludzie prawi są po prawicy i szanują prawo. Przywrócenie porządku prawnego który przywraca wolność człowiekowi jest dla Wolnościowców bardzo ważne.

  Jednak mi chodzi o podział, niech rozmaici komuniści, naziści czy faszyści, nie podają się za prawice, bo na prawicy nie ma dla nich miejsca – to są totalniacy, więc są lewicą.

  Nigdy nie zaliczało się faszystów, ani socjalistów do prawicy, bo oni nie popierają kapitalizmu – wręcz nienawidzą takiego systemu. Od samego początku prawicą byli Monarchiści-Reakcjoniści-leseferyści szanujący prawo. Również Wolnościowcy są prawicowi – po angielsku nazywa się ich Right-libertarians. Wolnościowcy to po prostu ludzie popierający różne nurty liberalne i libertariańskie. en.wikipedia.org/wiki/International_Alliance_of_Libertarian_Parties

  Na przykład nacjozwierzętom (którzy bezczelnie podpinają się pod prawicę) tak bardzo przeszkadza „wolny rynek” i „klasyczny liberalizm”, sami bazują na ideologi rewolucyjnej, oświeceniowej, lewackiej i jakobińskiej jaką jest „nacjozezwierzęcenie”.

  Prawica to ludzie uważający się za prawych, szanujący prawo (czego absolutnie nie można powiedzieć o PiS-ie i nacjozwierzętach), dlatego siedzą w parlamencie po prawej stronie.

   • To, że dla Ciebie jest za długie to nie znaczy, że dla każdego.

  • Napiszę krótko: Lecz się na nogi ponieważ na głowę już za późno !!!!!!!!!!!

   • Nikt Cię nie zmusza do czytania mojego wpisu tępy lewaku.

  • Mendzisz waść, tego się nie da czytać. Zajmij się może uprawą kartofli albo co.

   • Dla lewaków nawet krótkie zdania są trudne do zrozumienia, a co dopiero dłuższy tekst, więc ten tekst i tak nie jest skierowany do ludzi takich jak Ty.

  • Ja czytam! I przeczytałem całość do końca! To genialny komentarz,który ubrał w słowa to,czego nie umiemy wyartykułować.Poczucie niesprawiedliwości nas niszczy,nawet jak nie zdajemy sobie z tego sprawy.To szambo które nas otacza,brak zasad moralnych,nazywanie kłamstwa prawdą i na odwrót.Wszyscy widzimy na codzień że żli wygrywają a dobrzy to biedni frajerzy.Taki jest system.To nie może wiecznie trwać bo prowadzi do upadku cywilizacji i myślę ten jest już bliski.Bezpośrednią przyczyną będą pewnie ci „Syryjczycy” z Afryki którzy już mają swoje przyczółki w Europie.

 2. Jestem katolikiem, jak i ten człowiek był, więc nie wypada mi w takiej sytuacji na niego narzekać. Nie lubię ludzi z PO, a zwłaszcza ci z Gdańska to nie były aniołki. Mimo wszystko wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.

  • Ale nawiedzony-znicz mu lec zapal. i krwi daj.20 litrow zmarnowane a moglo kogos wartosciowego uratowac

  • Nie należy mówić źle o zmarłych (ludziach).

   Wymień choć jedną ludzką cechę zmarłego.

  • „Mimo wszystko wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.”
   Panie, nie dawaj, proszę. Niech najpierw odpokutuje winy.

 3. A kto bandytę wypuścił z paki, jaki to sędzia, z jakiej kasty, a kto jej broni, a kto zabezpieczał i organizował imprezę masową i wydał na nią zgodę?

 4. To nie PiS, to diabeł już od dawna krążył nad Gdańskiem i nieszczęście wisiało w powietrzu.
  Najsampierw jakiś głupek zbił szybkę w synagodze i cały postępowy świat zadrżał w posadach. Potem jakieś głupki zdewastowały pomnik x Jankowskiego. Następnie jakieś bydlę zdewastowało pomnik Jana Pawła II w pobliskim Starogardzie Gd, co prawda postępowy świat wtedy nie zadrżał, lecz miarka się przebrała i na kolejne nieszczęście nie trzeba było długo czekać. Rozlew krwi był tylko kwestią czasu.
  Tu jakieś okrutne zaczadzenie umysłów panuje, i nie jest spowodowane paleniem w piecach…

 5. Słyszałem, że czołowy polski Judaista Jego Eminencja Gądecki wszcznie proces beatyfikacyjny Adamowicza….

 6. NIE DO WIARY jaki cwel. Kto chciał cwelu dożynać watahę ? PIS nie z mojej bajki (już nie) , ale ty wy cwelu zaczęliście ich odczłowieczać, czego efektem było zabójstwo Rosiaka. Nie słyszałem , żeby występował wtedy z potępieniem o WIELE BARDZIEJ WINNEJ peło.

 7. Porypizm w czystej postaci. Przecież to PO wystawiło mu kontr-kandydata w wyborach i poparło dopiero w drugiej turze. To wina PO.

 8. Jesteście zwykłą szmatą, pisząc takie wiadomości i komentarze. Mam nadzieję, że na was przyjdzie czas i będziecie się mocno tłumaczyć przed Najwyższym z tego co piszecie, mówicie a tak naprawdę jesteście obłąkani wiarą. Przestrzegacie przed imigrantami, a robicie się taką samą wredna, nazistowska świnią

 9. organizator jest winny WOŚP i Pan OWSIAK ! ochrona wpuszcza takiego gościa ? ? szkoda wielka szkoda Pana Adamowicza przez takie zaniedbania zginął ! a dla rządu to niech wreszcie zajmą się psychopatami by nam nie zagrażali

 10. MIARKUJ SIE PALANCIE CO MOWISZ I NIE OCZERNIAJ INNYCH ZA WASZA GUPOTE nakrecacie sie jak pijany zajac w kapuscie

 11. morderca podobnie jak korwinisci widzial problem rzekomo peowskiej kasty sedziowskiej
  takze oni tez dolozyli swoja cegielke do zabicia prezydenta
  w koncu zrobil to o czym oni pisza w komentarzach od dawna

 12. psychopata gangster zabił lewusa i TYLE !!!!!
  NAM PATRYJOTOM NIC DO TEGO !!!!!
  ALE CAŁY CZAS POWTARZAJCIE, ŻE TO BYŁA PROWOKACJA lewusów KTÓRZY TERAZ ŻERUJĄ NA ŚMIERCI jednego z nich !!!!!!
  TO lewusy wyzywają wszystkim od nazistów i faszystów i tworzą faję i jad nienawiści, a teraz chcą winę zwalić na nas patryjotów, ALE to ich lewacka wina i to przez nich jeden z nich NIEżyje !!!!!
  NIEdajcie sobie wcisnąć winy przez takie parchy jak środa czy jej podobni, BO to ich wina !!!!!
  DO PIEKŁA Z lewusami !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

 13. Pis nie gania zlodziei z PO-zle. Pis gania zlodziei z PO-hejt i mowa nienawisci. Polska bylaby piekna bez peowcow i lewicowcow. Pis koszerny tez zly. Polacy pobudka kraj potrzebuje rdzennych polskich politykow.

 14. PROSZE FORUMOWICZÓW ABY NIE ZAMIESZCZAĆ SWOICH ELABORATÓW O OBJĘTOŚCI 4-5 EKRANÓW – BO NIKT I TAK TEGO NIE CZYTA.
  to jest forumk I LICZY SIĘ syntetyczność WYPOWIEDZI

 15. Zlodzieje i bandyci z PO beda udawac, ze wscieklosc Polakow jest efektem zabiegow PIS, a nie ich wlasnej dzialalnosc i bandyckiej. Zastanowcie sie lepiej POwcy gdzie schowacie sie przed gniewem Polakow, ktorzy najwyrazniej nie czekaja na dzialania skorumpowanej Nadzwyczajnej Kasty i sami zaczynaja wymierzac sprawiedliwosc bandziorom z PO.

 16. „Prawica to ludzie uważający się za prawych, szanujący prawo” o matko z córką !!

 17. Nie rozumiem, po co ten człowiek w ogóle zapragnął zostać prezydentem Poznania. Wyraźnie bardziej interesuje go polityka krajowa, więc niech by się nią zajął. Prezydent miasta nie powinien bawić się w polityczne przepychanki i jeszcze bardziej zaogniać sporów, tylko przynajmniej stwarzać pozory obiektywizmu i bycia prezydentem wszystkich mieszkańców, niezależnie od opcji. Powinien przełykać wiele rzeczy i nie zabierać w nich głosu, w ogóle się w to nie angażując. Jaśkowiak spędza znaczną część czasu na wojence z PiSem i takich właśnie słownych poniewierkach, a jeśli to nawet tylko mylne wrażenie, to bardzo się stara je podtrzymać. Grobelny, poprzednik Jaśkowiaka, w pewnym momencie zaczął wiele psuć w mieście, ale miał wielką zaletę, mianowicie – był bezpartyjny. Absolutnie nie nienawidzę Jacka Jaśkowiaka jako człowieka, ale nienawidzę go jako polityka. Przy czym, oddając sprawiedliwość, jego rządy (pierwszą kadencję) w oderwaniu jego osoby oceniam całkiem pozytywnie – ale to raczej zasługa wiceprezydentów. Jaśkowiak to jako prezydent miasta postać odrażająca.

 18. Czy wy widzicie i słyszycie co piszecie? Jaki następny krok? Weźmiecie nóż i zaczniecie mordować? Jaśkowiak też zostanie potraktowany nożem? Wstyd mi że należę do tego samego narodu

Comments are closed.