Ochojska wzywa Owsiaka, by „nie rezygnował z zarządzania swoim dziełem”. Czy podobnie wzywała w sprawie medialnej afery wokół ks. Stryczka?

Jerzy Owsiak i ks. Jacek Stryczek/fot. PAP/Marcin Obara/Jakub Kamiński
Jerzy Owsiak i ks. Jacek Stryczek/fot. PAP/Marcin Obara/Jakub Kamiński

Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem – napisała w poniedziałek na Twitterze szefowa PAH Janina Ochojska, odnosząc się do rezygnacji Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP po śmierci prezydenta Gdańska, zaatakowanego przez nożownika podczas finału WOŚP.

Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP – powiedział Jerzy Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal działała.

Prezydent Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej, pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie” – powiedział w poniedziałek Owsiak, odnosząc się do ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

JUREK, @fundacjawosp nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska @AdamowiczPawel nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny!!! – zaapelowała Ochojska.

Szkoda, że podobnych dramatycznych apeli nie było, gdy lewackie media na czele z niemieckim „Onetem” zaatakowały założyciela i szefa „Szlachetnej Paczki”, ks. Jerzego Stryczka. Przypominamy, że kapłan zrezygnował po tym, jak ukazał się w Onecie co najmniej wątpliwy artykuł na temat rzekomego mobbingu kapłana wobec pracowników „Szlachetnej Paczki”.

Źródła: PAP/nczas.com

Comments are closed.