Owsiak rezygnuje i szokuje po śmierci Adamowicza. Znów atakuje Barbarę Pielę i TVP INFO. „Nazistowskie metody. Poczułem się jak w Auschwitz” [VIDEO]

Jurek Owsiak podczas konferencji po śmierci Pawła Adamowicza. / foto: Prt Sc TVP Info

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł po ataku szaleńca, który wcześniej był skazany i siedział w więzieniu. Niektórzy próbują temu wydarzeniu nadać polityczny aspekt. Z kolei Jurek Owsiak odbiera ten atak, jako atak na WOŚP, i szokuje podczas konferencji prasowej.

Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP 13 stycznia po godzinie 20. Do późnych godzin nocnych trwała operacja prezydenta, ostatecznie jednak Adamowicz zmarł ok. godziny 13, półtorej godziny później podano tę informację oficjalnie.

Sprawcą ataku był mężczyzna, prawdopodobnie chory psychicznie, który wcześniej siedział w więzieniu. Kiedy był na scenie krzyczał, że Adamowicz zginie, bo on został niesłusznie skazany, a w więzieniu torturowany.

Ok. godziny 15 odbyła się konferencja prasowa Jurka Owsiaka. Były już szef WOŚP zszokował wszystkich, z jego wypowiedzi wynika jakoby atak na Adamowicza miał związek z „mową nienawiści” wobec jego osoby.

– Może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły z plasteliną włącznie. Pani Barbara Piela, uraziła mnie Pani bardzo. Poczułem się istotnie jak w Auschwitz. I pani to zrobiła – powiedział Owsiak.

43 KOMENTARZE

 1. Nie ma to jak sobie robić show na czyjejś śmierci, to już nawet nie jest słabe.. To jest żałosne..

  • PS. Mowa oczywiście o dolewaniu oliwy do ognia takimi artykułami…

   • Nic dziwnego, że Bydgoszcz się wyludnia skoro tam mieszkają podobni tobie, pewnie nie-idiotom trudno tam wytrzymać.

  • Róbta co chceta w praktyce i nagle wszyscy niezadowoleni. A tak na prawde Owsiak jest współodpowiedzialny za tą śmierć.

   • W mojej cywilizacji Europejskiej Zachodniej nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej – Za ten czyn jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie sprawca, nikt inny. Marksistowską odpowiedzialność zbiorową stosują tylko cywilizacje dzikie.

    Także POPiS-out

    • bzdura kompletna.

     prezes, papież, ela ii, tusk, putin, trump, cała genealicja – wszyscy winni każdej zbrodni jaka ma miejsce.

     śmiem twierdzić, że idiota jak ten zabójca, jest tu winny najmniej. debil po prostu. ale sam się nie stworzył.

     • W mojej cywilizacji nikt za nikogo decyzji nie podejmuje, każdy odpowiedzialny jest sam za siebie – wolność i odpowiedzialność – Chcącemu nie dzieje się krzywda (Volenti non fit iniuria).

   • Owsiak to dno, całkowite dno, i to zdolne dno – dlatego niebezpieczne. od dawna np walczę o to by taki woodstock był wolny od alko. oni spijają i niszczą setki tysięcy dziewczyn. jeden wielki masowy gwałt.

    ale daleka droga od bycia kanalią do bycia winnym tej śmierci bardziej niż ja czy ty. już bardziej szukaj winy w prezesie, tusku, eli II, putinie i trumpie, papieżu itd itp.

 2. Adamowicz był prawdopodobnie wysokim oficerem Mosadu. Jak wielu w ostatnim czasie wykonywał polecenia obcych służb. Oby Polacy nie dali się wciągnąć w te wojenki.. Owsiak już oskarża ludzi o przeciwnych poglądach, szkoda słów..

 3. taka żałosna i żałobna orkiestra, teraz to wychodzi jakim jest jej prezes…..A ilu jeszcze w Polsce mamy takich prezesów, takich polityków, takie organizacje gospodarcze, które korzystają z nieuzasadnionych przywilejów i protestują gdy niewolnik polski chce coś wycharczeć prosząc o podstawową sprawiedliwość…

 4. taka żałosna i żałobna orkiestra, teraz to wychodzi jakim jest jej prezes…..A ilu jeszcze w Polsce mamy takich prezesów, takich polityków, takie organizacje gospodarcze, które korzystają z nieuzasadnionych przywilejów i protestują gdy niewolnik polski chce coś wycharczeć prosząc o podstawową sprawiedliwość…

  • Boi sie ze taaaki biznes straks i musi zczac pracowac albo ktos z owsikiem porozmawia oko w oko….

 5. Czy dalej będziecie dorzynać watahy i zabijać kamieniami i dzidami te pisowskie mamuty ????!!!!!

 6. W mojej cywilizacji Europejskiej Zachodniej nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej – Za ten czyn jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie sprawca, nikt inny. Marksistowską odpowiedzialność zbiorową stosują tylko cywilizacje dzikie.

  Także POPiS-out

 7. Skoro Owsiak poczuł się jak w Achswitz, to znaczy, że prace mające na celu wskrzeszenie Adolfa Hitlera są już daleko zaawansowane, a poświęcenie Adamowicza było symboliczną ofiarą na rzecz ponownego wstąpienia Führera.

 8. A kto bandytę wypuścił z paki, jaki to sędzia, z jakiej kasty, a kto jej broni, a kto zabezpieczał i organizował imprezę masową i wydał na nią zgodę?

 9. Było go zaczipować,bo kto go znajdzie gdzieś na innej półkuli-a tak z satelity bo go się namierzyło.

 10. Co ciekawe, Owsiak jak wychodził ze sceny po oznajmieniu rezygnacji to nie dość że walił o Auschwitz to jeszcze na sam koniec kręcił głową mówiąc „co za kraj, co za kraj”. Ciśnie mi się na usta: Kto Cię tu trzyma? Opuszczaj ten kraj. Jeszcze Ci pomożemy. Zresztą… już Ci pomogłem bo zabrałem moje pieniądze na swoje frykasy i nawet się nie rozliczyłeś. Tak się składa, że to rząd i stan finansów robi kondycję szpitali i ich wyposażenie. Przestałem uczestniczyć w WOŚP a te same pieniążki ze spokojnym sumieniem znoszę do chospicjum albo wspieram osobiście ludzi chorych. Samo wożenie ludzi na radioterapię lub na chemię jest dobrą sprawą. Bo sprzęt jest ale często bywa że ludzie zniechęceni zostają w domu i poddają się zrezygnowani wobec wszystkich problemów.

 11. Do „Kora”. Jeśli to, że mam przyjaciela Żyda (z pochodzenia) i szczerze współczuję z powodu śmierci zmarłego i skoro zarzucam Żydom konkretne przekręty i obserwuję fakty obłudy i kryminalnych występów i głośno to krytykuję – to znaczy, że jestem antysemitą? Dobrze, w takim razie jestem antysemitą. Ale jestem też Polakiem. A Ty kim jesteś? I powiedz mi, w jakim kraju nie ma antysemityzmu? Czy daje Ci coś do myślenia?

 12. Brawo za nawoływanie do nienawiści.
  Kamieniujcie dalej Owsiaka.
  Nie życzę nikomu, żeby to wasze dziecko potrzebowało sprzętu, które jest dostępne w szpitalu dzięki Owsiakowi. Może jak będzie wam umierać dziecko na rękach (tak jak mi) i będzie ratowane sprzętem z serduszkiem, wasze oczy się w końcu otworzą (tak jak wspomniałam wyżej, nikomu tego nie życzę).
  Rząd ma was za bandę głupców, a wy ślepo dajecie sobą manipulować. Przykro na to patrzeć. Jeżeli choć jeden z was, potrafi dokonać tego co Owsiak choćby w połowie, będę z uniżeniem słuchać jego krytyki na temat Jurka. W innym wypadku, nawołuje do refleksji i odrobiny empatii.
  PS Napisałam już ten komentarz pod innym artykułem, ale chciałabym żeby osoby czytające ten również go przeczytały.

 13. Owsiak boi się odpowiedzialności, do której mógłby zostać pociągnięty jako szef fundacji, prezes zarządu WOŚP. A tak mogłoby się stać…. np. ze strony żony czy dzieci ŚP Pana Adamowicza. Nagle zaczął mu tak bardzo hejt doskwierać…? Taki czuły i wrażliwy nagle się zrobił… ciekawe…..

Comments are closed.