Sommer: zamiast maszerować „przeciwko nienawiści” trzeba przywrócić karę śmierci. Stefan W. na nią zasługuje

Stefan W.,. Foto: yt, fb
Stefan W.,. Foto: yt, fb

Natychmiast po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, który został wczoraj ugodzony nożem przez bandytę Stefana W. prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie zmieniła kwalifikację czynu na zabójstwo. Mordercy grozi więc 25 lat więzienia albo dożywocie. Tymczasem należy mu się kara śmierci.

Zbrodnia jakiej dopuścił się Stefan W. jest wyjątkowo bestialska, w dodatku popełniono ją na oczach tysięcy ludzi. Zabójca chełpił się swoim uczynkiem. Natomiast sam fakt zabójstwa spotęgował dzielące Polaków spory polityczne, wywołał wojnę w internecie. Wszystkie te aspekty sprawy podkreślają jej wyjątkowość. A wyjątkowa zbrodnia powinna też być w wyjątkowy sposób traktowana. Tym bardziej, że sposób jej przeprowadzenia wyklucza jakiekolwiek wątpliwości co do sprawstwa.

Oczywiście możemy mieć w tym przypadku do czynienia z chorobą psychiczną. Ale jakoś nie przeszkodziła ona w drobiazgowym zaplanowaniu i przeprowadzeniu ataku. W dodatku chory psychicznie był także Eligiusz Niewiadomski, który zamordował prezydenta Gabriela Narutowicza. Nie przeszkodziło to w skazaniu na karę główną, której zresztą sam się domagał.

Czas więc przywrócić w Polsce karę śmierci, rezerwując ją dla tak drastycznych przypadków. By nikt więcej nie pozwolił sobie na popełnianie zbrodni na oczach tysięcy ludzi, a potem na chełpienie się nią.

39 KOMENTARZE

 1. Dosięgło cię aż pięć kul
  By zadać śmiertelny ból
  By zdławić głos, co jeszcze śpiewać mógł
  Mógł brzmieć
  Mógł ludziom radość dać
  Kto wie, kto wie
  Co jeszcze mógłbyś grać

 2. dobrze gada ! kara śmierci a nie rozpieszczanie kryminalistów i psychopatów ! gdzie rodzina i inni boja się o swoje życie ! dość tej lewackiej polityki w tej kwestii winien jest też kościół katolicki co to sprzeciwia się karze śmierci i nakazuje przebaczać ! to paranoja jest ! to nich kościół bierze pod swój dach takich ! skoro tak wyznaje niech bierze imigrantów ! psychopatów i innych nie przystosowanych

  • oczywiście KS winna funkcjonować i to wykonywana publicznie by było wiadomo czy i kogo

 3. Brawo Panie Redaktorze Sommer!
  To głos całkowicie inny od tego hejterskiego bełkotu nawiedzonych kret i nów z POPiSu!
  Miejmy nadzieję, że się przebije wśród tego niesłychanego zgiełku.

  • UPR i partie które z niej wypączkowały od zawsze domagały się przywrócenia kary śmierci dla morderców.
   Dla ludzi z tego środowiska potrzeba wymierzenia kary śmierci Stefanowi W. jest tak oczywista, że poza wszelką dyskusją.

 4. Policja informowała, że sprawca miał stwierdzoną niepoczytalność. Panie Sommer, czyli uważa pan, że psychicznie chorych należy eksterminować żeby nie stanowili zagrożenia dla reszty społeczeństwa, jak ten?
  Piękna, lewicowa idea. Ostatnio wcielili ją w życie socjaliści od Hitlera. Mam nadzieję, że Korwin się od pana odetnie, bo w Wolności nie ma miejsca na lewaków.

  • On siedział w więzieniu a nie w psychiatryku. To znaczy, że jego choroba nie wykluczała odpowiedzialności karnej. Teraz dopiero zacznie chocholi taniec próbujący zwolnić mordercę z odpowiedzialności.
   Pierwszy chochoł już się odezwał. Na imię mu PiS jakoś tam.

  • No pewnie ty w imię tej swojej wyimaginowanej „wolności” to byś pozwolił biegać czubkom na wolności o tak sobie? Czy coś byś zrobi?

  • Sprawca nie może być uznany za osobę niepoczytalną z tego powodu, że w chwili popełnienia zbrodni zdawał sobie z konsekwencji swoich czynów, był z nich dumny i dał temu wyraz na scenie przemawiając do zgromadzinych tam ludzi.

  • Niektorzy to by dziś Hitlera , Stalina leczyli i uważali za pokrzywdzonych . A co to za miłość jeżeli stawia się dobro 1 osoby (chorej, czy złej) nad dobrem wielu innych ludzi , rodzin , dzieci , starców ? Czy tylko źli ludzie zasługują na miłość , a dobrych można wytępic ?

  • Byłbym ostrożny z agitowaniem za karą śmierci za zdradę stanu w III RP.
   Przy tak dużym wysypie „ruskich agentów” jaki mamy wszystkie przydrożne drzewa trzeba by zamienić w szubienice, na których mogliby zawisnąć nie ci co trzeba…

 5. jaka kara śmierci?! przecież to było standardowe, i ulubione prez sędziów, „pobicie ze skutkiem śmiertelnym”, za co grozi max. 4 lata

 6. Kara śmierci? A gdzie konstytucja?Konstytucja! Konstytucja!
  Skąd nagle ta zmiana z ugruntowanej liberalnej polityki?
  Bardzo zastanawiające Panie Tomaszu.
  Póki co, radzę się pomodlić za prezydenta Gdańska, niż wznosić tego typu hasła i postulaty. Teraz nie pora na to!

  • A ty skąd się urwałeś, z choinki?
   Póki co radze poprosić Bozię o zdrowie, bo o rozum za późno.

 7. Kara śmierci dla morderców i zdrajców politycznych na wysokich stanowiskach jestem za

  • Czyli wszyscy co głosowali za zrzeknięciem się niepodległości w sejmie (za traktatem lizbońskim) do piachu – cały POPiS i wspólnicy z LiD i PSL.

  • Złamali przecież konstytucję i zrzekli się suwerenności, a to jest zdrada stanu.

  • Na ich szczęście prawo nie może działać wstecz.

   • W przypadku afery z kelnerami zadziałało wstecz? więc jak to mówią „dla chcącego nic trudnego”

 8. Zgadzam się z Panem Sommerem. Tylko KŚ dla takich delikwentów. A co do stwierdzenia niepoczytalności , to jest to tylko narzędzie by sprytny adwokat mógł uratować tyłek mordercy. Tak to funkcjonuje.

 9. Wolnościowcy wygrywają.

  „Bandyta ma się bać” – Przypomina to nieco libertariańską zasadę nieagresji z tym że, do tego jest jeszcze dodana konieczność wprowadzenia kary śmierci za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jednostka nie ma prawa do agresji na czyjeś życie, czyjąś wolność i własność. Jednostka która użyje przemocy w stosunku do innej jednostki która nie jest agresorem (nieważne czy narodzonej czy nienarodzonej), staje się agresorem i sama pozbawia się praw, ponieważ narusza czyjeś prawo do życia, czyjąś wolność i własność. Każdy ma prawo bronić swojego życia, wolności i własności pełną siła bez jej miarkowania (czyli nie istnieje coś takiego jak przekroczenie granicy obrony koniecznej). Zasada ta pokrywa się z zasadą „My home is my castle” (Mój dom jest moją twierdzą) dzięki której każdy jest panem we własnym domu i może bez żadnych ograniczeń bronić swojej własności. Obecnie w Polsce prawo chroni bandytów, za zabicie agresora w obronie własnej idzie się do więzienia, ponieważ w Polskim prawie jest zapis według którego można „przekroczyć granicę obrony koniecznej” a więc obecne prawo jest całkowicie niemoralne i anty-konserwatywne.

 10. karę śmierci, tak – ale za zdradę stanu, działanie przeciw interesowi Polski, Polaków.

  • A kto by miał osądzać kto zdradził Polskę i Polaków ? Bo dla jednej strony politycznej ci drudzy zdradzają i odwrotnie… Czyli wisieli by ci którzy akurat nie rządzą. Po następnych wyborach wieszano by tych którzy wieszali poprzednio. Masz człeku odrobinę czegoś tam pod czachą, czy tylko echo, jak w pustym lesie ?

   • Wtedy jedni drugich powywieszaja i zdrajcy przestana istniec – pro publico bono, Tadziu. I zaczna rzadzic ci, ktorym dobro panstwa i narodu jest rzacza swieta.

 11. Stefan W. jest produktem lewicowego wymiaru sprawiedliwości, który go skazał za ciężkie przestępstwa na 4 latka. Powinien siedzieć ale wyszedł bo go rozgrzeszono.

 12. W tak oczywistych sytuacjach, kiedy nikt nie ma żadnych wątpliwości co do zamiarów i czynu napastnika powinna zostać przywrócona kara śmierci.

 13. „Czas więc przywrócić w Polsce karę śmierci, rezerwując ją dla tak drastycznych przypadków. ”

  Po paru latach sie ja troche rozszerzy na mniej drastyczne przypadki, pozniej jeszcze mniej, itd. Pan Sommer po prostu bredzi, bo nie gdzie indziej, jak wlasnie na tym pudelku, moglismy przeczytac informacje ze za sprzedaz abazuru za 120 zl sprzedawczyni dostala 8 miesiecy wiezienia.

  Jak tylko mielibysmy kare smierci okazaloby sie, ze np. p.Tomasz Komenda takze zasluguje na kare smierci, nie mowiac juz o np. kradziezy mydla w sklepie.

  Jak p.Sommer bedzie realizowal procedure zadoscuczynienia po nieslusznych wyrokach smierci? Zmartwychwstanie? Odszkodowanie z kasy podatnika moze?

Comments are closed.