Asteroida Apophis na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jeśli w nas trafi, czeka nas katastrofa większa od tej w Tungusie! [WIDEO]

Asteroida Aphosis/fot. nasa.gov
Asteroida Aphosis/fot. nasa.gov

Asteroida Aphosis jest na kursie kolizyjnym z Ziemią. NASA ostrzega, że istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż 13 kwietnia 2029 roku głaz uderzy w nasz glob. Jeśli do tego dojdzie, cały świat czeka katastrofa.

Oficjalna nazwa asteroidy to 99942 Apophis. Odkryto ją 15 lat temu teleskopem Kitt Peak w Arizonie.

Według naukowców z NASA, 13 kwietnia 2029 roku asteroida może uderzyć w Ziemię. Jeżeli prawie 20-tonowa bryła lodu i pyłu sunąca przez kosmos z ogromną prędkością uderzy w naszą planetę, czeka nas kataklizm być może większy od tego, który miał miejsce w Tungusie.

Aphosis to ważąca 18 ton bryła składająca się z lodu i pyłu. Szacuje się, że uderzenie lodowej asteroidy wywoła eksplozję o równowartości 880 megaton trotylu. Dla porównania przypominamy, że słynna Car Bomba – najpotężniejszy ładunek jądrowy zdetonowany w historii ludzkości przez Związek Sowiecki – miała siłę „zaledwie” 50 megaton.

W razie uderzenia najpewniej wyginie szybko wszelkie życie na Ziemi. Powstanie też wielkie tsunami, trzęsienie ziemi oraz zmiany klimatyczne.

Informacje o zagrożeniu ze strony asteroidy Apophis pojawiały się już wcześniej, lecz reagowano na to sceptycznie, jak na nieprawdziwą sensację. Zagrożenie jednak jest coraz większe. O zbliżaniu się obiektu do Ziemi poinformowała jakiś czas temu NASA.

Źródła: zmianynaziemi.pl/youtube.com/nczas.com

37 KOMENTARZE

  1. Jeżeli jest to lądowa asteroida ,to wyparuje zanim doleci do ziemi.
    Spowoduje najwyżej fale dźwiękową…

  2. Już zapiejdajam robić zaopatrzenie na wypadek armagedonu.
    Jak asterioida, to tylko do lydla do lydla.. ram pam pam.

  3. przecież ona waży ok 40 milionów ton a nie 20 ton; jakby miała 20 ton to by się nikt nie podniecał

  4. niestrasz niestrasz bo sie zesrasz!!!!! ile razy w ciagu jednej dekady bedziecie straszyć co? gamonie to juz nawet niejest smieszne żenada jakaś . redaktorzyny napisz oczyms co nas zaciekawi a nie j/w

Comments are closed.