Borusewicz odleciał w ramach walki z nienawiścią po zasztyletowaniu Adamowicza: „To był mord polityczny, do którego doprowadziła atmosfera szczucia, nagonki, prowadzonej m.in. przez TVP”

Bogdan Borusewicz/ PAP: Paweł Supernak
Bogdan Borusewicz/ PAP: Paweł Supernak

Politycy PO sugerują, że mord popełniony na Pawle Adamowiczu przez nożownika to zbrodnia polityczna. Wicemarszałek senatu z PO nic nie sugeruje. On mówi wprost „to był mord polityczny”. Na antenie Polsat News w „Wydarzeniach i Opiniach” wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz odniósł się do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Powiedział, że zabójstwo Pawła Adamowicza było „mordem politycznym”, spowodowanym nagonką i szczuciem, m.in. przez TVP.

Kiedy on był bezpardonowo atakowany, jego rodzina była atakowana, prokurator minister Ziobro ponowił sprawę dotyczącą pomyłki w oświadczeniu majątkowym. Rok temu na Westerplatte jeden z ważnych ministrów obecnego rządu pytał Adamowicza, czy nie ma paszportu niemieckiego  wyliczał Borusewicz.

To była naprawdę sytuacja, która doprowadziła do tego mordu politycznego, bo to dla mnie jest oczywiste, że to jest mord polityczny, dokonany na polityku w czasie imprezy publicznej, masowej. Morderca jego tylko zaatakował, czyli miał jasno obrany cel i mówił zresztą dlaczego – wyjaśniał.

Twierdził, że Platforma go zniszczyła, czy Platforma go wsadziła do więzienia. Oczywiście Adamowicz nie był w Platformie już w tej chwili, ale był związany z tym ugrupowaniem – zaznaczył.

Do tego mordu politycznego doprowadziła ta atmosfera: atmosfera szczucia, atmosfera nagonki, w której brały także udział publiczne media, szczególnie publiczna telewizja – i ta warszawska i ta lokalna. Ja sądziłem, że będą jakieś napaści słowne, werbalne, ale to… – mówił na antenie Polsat News Borusewicz.

https://twitter.com/waldemar_kowal/status/1084906452236599296

Marszałek Borusewicz najwyraźniej nie jest w stanie strawić strasznej, ale jednak trywialnej prawdy: Adamowicz padł ofiarą nie polityki a szaleństwa.

Źródło: Twitter

23 KOMENTARZE

 1. Kolejny czerwony kłamca. Dziwią się że ludzie mają ich dość. To oni popierają pobłażliwy wymiar sprawiedliwości który skazał bandytę za ciężkie przestępstwa na 4 latka zaledwie. PO coraz bardziej zaczyna przypominać PZPR.

 2. Lewacki świat zbiera swoje żniwo.Jak zwykle lewak Borusewicz tego nie pojmuję.Przecież bandyta był karany więzieniem i co z tego wynikło ?

 3. On jest głupszy niż bolek. Logika godna Mistrza Panglosa z Kandyda: ze skór świń robi sie buty – więc mamy nogi.

  • Na pewnym pogrzebie zemdlała pewna znajoma głównego bohatera tej imprezy, zarazem przyjaciółka tej rodziny…

 4. Szczujący zostali zaszczuci, nie mam nic przeciwko temu, aby wojna na górze nie schodziła niżej i tylko tam zbierała swoje owoce, a społeczeństwo żyło długo i szczęśliwie!

 5. Borusewicz ma rację. Adamowicz został zabity za „kastę sędziowską z PO”.
  Gdyby ofiarą była inna osoba odpowiedzialność za mord zwalono by na Owsiaka i samego Adamowicza.
  Tylko dlatego że umarł nie będzie odpowiadał przed sądem.

  Zresztą co to za sądy gdy korwiniści publicznie namawiają do zabijania ludzi jak Adamowicz („wieszanie lewaków”) i dają im jeszcze dotacje państwowe (Petru np nie dostał nic).

 6. Wszystko wskazuje na czyn bandycki. Doszło do tego w sytuacji organizacyjnego bałaganu. „Wielki spontan” też się do tego przysłużył. Ciekawe czy ci oskarżający PiS o mord polityczny będą na tyle odważni by to odszczekać po dochodzeniach prokuratury ?

 7. borusewicz powinien za te słowa stanąć przed sądem i odpowiedzieć za to .

  • Za słowa? Czyli jawnie popierasz cenzurę prewencyjną jak lewactwo. W Ameryce można powiedzieć wszystko np. można grozić prezydentowi, a w Polsce jak w lesie – a nawet gorzej – jak za komuny.

 8. W mojej cywilizacji Europejskiej Zachodniej nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej – Za ten czyn jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie sprawca, nikt inny. Marksistowską odpowiedzialność zbiorową stosują tylko cywilizacje dzikie. W mojej cywilizacji nikt za nikogo decyzji nie podejmuje, każdy odpowiedzialny jest sam za siebie – wolność i odpowiedzialność – Chcącemu nie dzieje się krzywda (Volenti non fit iniuria).

 9. Jeśli to byłby mord polityczny – to oznacza, że Wilmont siedział niewinnie a PO go torturowała.

  • Dlatego tego wątku nie poruszy żaden szmatławy dziennikarz po obu stronach barykady.
   Umówiła się szmatława „klasa polityczna”, że mimo że jest bezprawie i gwałt ale o tym nie mówimy.
   Całe to państwo to kupa gówna śmierdzącego jak powiada o ABW p. St. Michalkiewicz.

 10. Coś w tym jest. Facet wziął sobie do serca by „dobijać watahy”. Tylko czyj to był pomysł?

 11. Nie myślałem, że na starość potrafi człowiekowi tak odbić szaja jak Borusewiczowi…powinien natychmiast udać się do jakieś najbliższego rabina.

 12. Adamowicz zostal zamordowany przez czlowieka, ktory twierdzil, ze byl torturowany w wiezieniu przez PO i jest to zemsta. Sam Adamowicz byl postacia skrajnie kontrowersyjna, oskarzona o dziesiatki malwersacji, z toczacymi sie procesami karnymi i oskarzeniami o branie udzialu w aferach (Amber Gold, OLT Express). Borusewicz o tym nie slyszal?

Comments are closed.