Do aresztu za wpis na forum. Władza chce pokazać, że działa. Policja zatrzymała kolejną osobę za tzw. groźby karalne w sieci

Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Leszek Szymański
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Leszek Szymański

Policjanci zatrzymali 24 letniego mężczyznę, który na internetowym forum groził prezydentowi Olsztyna. To kolejne zatrzymanie za tego typu przestępstwa w ostatnich dniach.

Trudno nie odnieść wrażenia, że państwo działa od zdarzenia do zdarzenia. Była akcja „Escape room” spowodowana tragedią w Koszalinie. Tym razem Policja wzięła się do energicznych działań i zatrzymuje osoby grożące za pośrednictwem internetowych wpisów.

Olsztyńscy policjanci poinformowali o zatrzymaniu kolejnej osoby za pośrednictwem Twittera. 24 latek miał grozić prezydentowi Olsztyna we wpisach na internetowym forum.

To nie pierwsze tego typu zatrzymanie. Wczoraj Policja aresztowała 41 letniego mężczyznę, który na Twitterze pisał pogróżki pod adresem prezydentów Poznania i Wrocławia.

Zatrzymano także 72-letniego mieszkańca Warszawy, który dzisiaj zadzwonił do WCPR i groził Prezydentowi, tłumacząc „zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda”

Te błyskawiczne działania Policji mają charakter pokazowy i dotyczą gróźb wobec urzędników. Nie słychać aby Policja przeprowadzała podobne błyskawiczne zatrzymania gdy sprawa dotyczy zwykłego obywatela.

Comments are closed.