Kara śmierci zamiast walki z mową nienawiści! Mocna konferencja po śmierci Pawła Adamowicza [VIDEO]

Stefan W. i Ś.p. Paweł Adamowicz. Foto. PAP/ Facebook
Stefan W. i Ś.p. Paweł Adamowicz. Foto. PAP/ Facebook

We wtorek 15 stycznia odbyła się w Sejmie konferencja partii Wolność po morderstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza i Jacek Wilk zaapelowali o przywrócenie kary śmierci w Polsce.

– Gdyby była kara śmierci Stefan W. by nie zamordował. (…) Ci którzy znieśli karę śmierci mają krew na rękach ludzi pomordowanych przez morderców, którzy boją się kary śmierci, ale jej obecnie nie ma – mówił Korwin-Mikke.

Posłowie partii Wolność Jakub Kulesza i Jacek Wilk skierowali interpelację do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Po pierwsze „jakie jest zdanie ministra w sprawie kary śmierci za najcięższe zbrodnie?”.

Po drugie „czy minister poprze rozpisanie referendum w sprawie kary śmierci?”. Kulesza przypomniał, że więcej Polaków popiera karę śmierci. Po trzecie „czy ministerstwo pracuje nad ustawą przywracającą karę śmierci?”.

– Zbigniew Ziobro w 2004 roku był przedstawicielem grupy posłów PiS, którzy wówczas przygotowali projekt przywracający karę śmierci. Został on wówczas odrzucony – wskazywał Kulesza.

Czwarte pytanie dotyczy tego „ile będzie kosztowało utrzymanie przez 40 lat Stefana W., który zamordował Prezydenta Adamowicza?”. Korwin-Mikke przypomniał, że zbierał kiedyś podpisy pod projektem kary śmierci, ale został on odrzucony przez Sejm.

– Będą się niestety zdarzać takie czyny przy których inna kara niż kara śmierci, jest po prostu kpiną z ofiary i elementarnych zasad sprawiedliwości. (…) Musi być taka kara, żeby system kar miał podstawowe zasady sprawiedliwości – przekonywał Jacek Wilk.

Comments are closed.