Obłęd politpoprawności. Biały komik oskarżony o rasizm, bo… nosi dredy

Zach Poitras/fot. Facebook Zach Poitras
Zach Poitras/fot. Facebook Zach Poitras

Zach Poitras, biały komik, otrzymał zakaz występu z powodu… dredów. Organizatorzy uważają, że jest to przywłaszczenie kulturowe i rasizm.

W kanadyjskim Montrealu odmówiono udziału w wieczorach białemu komikowi Zachowi Poitrasowi. Powodem jest to, że nosi dredy „kojarzone z ruchami murzyńskimi”.

Według organizatorów występów, jest to „przywłaszczenie kulturowe”, które uznają za rasizm.

Organizatorzy wieczorów przekonują, że „nasza przestrzeń jest wolna od opresyjnych relacji”, a przywłaszczenie kulturowe to „fakt, że osoba z kultury dominującej przywłaszcza sobie symbole, ubrania lub fryzury ludzi z kultur historycznie dominowanych”.

Taka fryzura to dla białego przywilej, a czarny jest przez nią pozbawiony dostępu do zatrudnienia lub przestrzeni. Przywłaszczenie kulturowe to nie jest debata czy opinia, ale raczej forma biernego ucisku, przywilej, a przede wszystkim przejaw zwykłego rasizmu – przekonują.

Źródło: ledevoir.com

25 KOMENTARZE

  • A Murzynow poprosimy o noszenie spodniczek z lisci i mieszkanie w szalasach – noszenie ubran bialego czlowieka i mieszkanie w domach to „przywlaszczenie kulturowe” ;).

 1. No, a co z Jezusem, bo też miał długie włosy, a lewicowym hipisem nie był?

  • Jezus na pewno długich włosów nie nosił. Obowiązywał wtedy surowy nakaz biblijny odnośnie stroju i fryzury, które u mężczyzny miały być MĘSKIE! To co pokazują nam na obrazkach to oczywista fikcja!

 2. Boże, widzisz i nie grzmisz. Za moich młodzieńczych lat, nawet za tej przebrzydłej pierwszej komuny, gdyby ktoś wyskoczył z takimi poglądami byłby po prostu zignorowany. Dzisiaj to „cwelebryta”.

  • Wyznaję, że nie doczytałem. To nie on jest winny, tylko ci, którzy na niego najeżdżają, takie lewicowe skunksy.

  • w komuniźmie nie było nic lewicowego, tak jak w chadecji nie ma nic prawicowego

 3. Przywłaszczenie kulturowe! A więc mamy przesłankę aby wszystkich odesłać na kontynent właściwy ich przynależności kulturowej. Nareszcie!

 4. to czarni też nie powinni nosić ubrań. to definitywnie przywłaszczenie kulturowe.

 5. Już samo oskarżenie tego człowieka jest lewackim nonsensem jednak dredy na głowie raczej kojarzone są z menelstwem, smrodem i narkomanią niż czymś co warto by naśladować.

 6. Niech czarnuchy przestaną nosić jeansy, tshirty, korzystac ze zdobyczy techniki ludzi białych bo to też osiągniecia cywilizacji i kultury białych. Niech przestaną też pić coca cole a najlepiej niech spie…ają.

 7. no a co z białymi inaczej mającymi włosy ufarbowane na blond? ja się pytam….

 8. Zaraz, zaraz… to swobodnie można sobie wybierać, czy się chce mieć (wirtualnego) fiutka lub pipkę lub nawet wymyśleć swoją własną płeć, ale fryzury są już reglamentowane? To jest tak durne, że musi paść pod ciężarem własnej głupoty.

 9. jestem za to kulturowa kradzież tym samy uznaję za kulturową kradzież i rasizm osoby noszące europejskie ubrania nie będące Europejczykami niech noszą swoje spódniczki z trawy

Comments are closed.