To są jakieś jaja. Twórcy „Klątwy” w ramach żałoby jednorazowo rezygnują ze zbiórki „na zamordowanie Kaczyńskiego”

Fragment
Fragment "Klątwy"/fot. Twitter Artur Stelmasiak

Ekipa od podobno-sztuki pt. „Klątwa” zdobyli się na gest przeciwko nienawiści i w ramach okazywania żałoby, nie to co nienawistnicy przypominający o aferach zabitego prezydenta Gdańska czy też wspominającymi jego forsowanie ideologii gender. Podczas wystawianej we wtorek „Klątwy” pominięto scenę z monologiem o zbiórce na zabicie Jarosława Kaczyńskiego.

W Polsce trwa mania walki z tzw. mową nienawiści i zamykania jej głosicieli, choć nikt właściwie nie zna definicji prawnej tejże ani nie wie, jakie zwroty i określenia pod nią się zaliczają. Co i raz słyszymy o kolejnych gestach żałobno-solidarnościowych w związku z zabójstwem prezydenta Adamowicza.

Na niemały gest pełen miłości zdobyła się także ekipa od pseudosztuki „Klątwa”. Co prawda podczas wystawianego we wtorek na deskach Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie normalnie odegrano sceny seksu oralnego z figurą papieża-Polaka św. Jana Pawła II, jednak jedną scenę wycięto.

Brakującą sceną był monolog aktorki połączony ze zbiórką na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Zamiast tego miała miejsce minuta ciszy.

Artur Stelmasiak, dziennikarz warszawskiej „Niedzieli” ironicznie stwierdził, że jest to „»Piękny« gest twórców »Klątwy«”.

W ramach żałoby jednorazowo zrezygnowano ze zbiórki pieniędzy na zamordowanie J. Kaczyńskiego. #Klątwa jest przykładem chrystofobii, która w ulotce Trzaskowskiego jest zaliczona do „mowy nienawiści”. Ta nienawiść jest opłacana z miejskiej kasy – napisał na Twitterze.

Źródła: twitter.com/nczas.com

13 KOMENTARZE

 1. I z formy i z treści politowania godna taka sztuka. Przy okazji, nie da się nie zauważyć, że zawód aktora wymaga specyficznych predyspozycji.

  • Panie Martin – i BRUDZIŃSKI brawo! Joachimie bij nienawistników, bij wrogów wolności i wrogów klasowych (czyli katolików i narodowców).

  • Owsiak niby przeprosił za podgrzewanie atmosfery i skrytykował grożenia śmiercią MK czy Twórczyni Plastusiów?

 2. Pierwsi więźniowie polityczni PiS trafiają już do aresztów. Od jaruzelskiego stanu wojennego nie było w Polsce takiej sytuacji. „Każdemu, kto podniesie rękę przeciw władzy ludowej, władza tą rękę odrąbie” jak powiedział onegdaj pezetpeerowski aparatczyk, premier PRL, Józef Cyrankiewicz z okazji „Wypadków poznańskich” w czerwcu 1956 roku. I to się teraz realizuje. Brawo Jarosław Kaczyński!

  • Jak sie nie ugniemy przez zydowskimi gangsterami i komunistami z EU to wprowadza stan wojenny w polsce. Wkoncu kaczynski siedziel przy okroglym stole z kiszczakiem wiec to moze jego 5 minut jets teraz

 3. Ale wpłata na taką akcję jest już mową nienawiści i groźbą ściganą z urzędu, jak ma to miejce w ostatnich dniach, czy to tylko sztuka?

 4. Koniecznie ścigac takich bezczelnych nawoływaczy do morderstw i zniewazania ludzi ! TEATR ZAMKNĄĆ I POD SĄD TWÓRCÓW I WYKONAWCÓW ! Zacznijmy oczyszczać sferę publiczną od twórców i ludzi, którzy sieją zamęt i demoralizację ! BASTA !

 5. Ale o kulminacyjnej scenie ze zbiórką WOŚP na zabicie Adamowicza nikt nie zapomniał.

  • Bo to jest sztuka i do tego tak wysublimowana , że chrześcijanie a szerzej wszyscy przyzwoici ludzie jej nie rozumieją.

 6. NATYCHMIAST !! POLSKA MUSI WYJŚĆ Z TEJ KOMUNISTYCZNEJ ORGANIZACJI NAZWANEJ UNIĄ EUROPEJSKĄ. TO JAN PAWEŁ II WPROWADZIŁ POLAKÓW DO TEJ POZBAWIONEJ PANA BOGA STRUKTURY. PRZYPOMNIJCIE SOBIE SŁOWA: POLSKA POTRZEBUJE EUROPY, EUROPA POTRZEBUJE POLSKI. NAD GŁÓWNYMI DRZWIAMI WEJŚCIOWYMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO WIDNIEJE NAZWISKO WŁOSKIEGO KOMUNISTY, OJCA ZAŁOŻYCIELA TEJ UPADŁEJ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI. TAKA JEST KOMUNISTYCZNA UNIA. NIE MORDUJE, WYSYŁA ZALEDWIE „PRZYPADKOWYCH SAMOBÓJCÓW”.

 7. Wszyscy zaangażowani powinni starym honorowym zwyczajem popełnić seppuku.

Comments are closed.