Już wiadomo, kto zniszczył pomnik św. Jana Pawła II. To kandydat POKO do rady miejskiej, „obrońca konstytucji”. Został aresztowany

Dariusz Cz./fot. Twitter Jan Czapski
Dariusz Cz./fot. Twitter Jan Czapski
Prenumerata NCZ! z prezentem

Policja aresztowała wandala, który oblał czerwoną farbą pomnik św. papieża Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim. Okazuje się, że to Dariusz Cz., niedoszły kandydat do rady miasta Starogardu Gdańskiego, który ostatecznie nie wystartował z przyczyn formalnych.

Policja aresztowała sprawcę odpowiedzialnego za oblanie czerwoną farbą pomnika św. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim. Wandal okazał być się POstępowcem startującym z list #KoalicjaObywatelska, walczącym o wolność, równość, miłość, tolerancję… – informuje na Twitterze Jan Czapski.

Po przejrzeniu profilu zatrzymanego dowiadujemy się, że kandydat POKO ostatecznie nie wystartował w wyborach z przyczyn formalnych.

Mam potwierdzone info, że ze względów formalnych (braku stałego meldunku w STG) niestety nie będę mógł kandydować do Rady Miasta. To jednak nie zmienia faktu, że dalej będziemy walczyć o prawa osób najbardziej potrzebujących – napisał na swoim profilu na Facebooku Dariusz Cz. 18 września.

Jak widać, walka ta przybiera najdurniejsze formy.

Na pewno @tvn24 @UWAGATVN i @SUPERWIZJER_TVN już przygotowują o nim reportaże, prawda? Nie? #StopNienawisci – napisał profil Nagroda Złotego Goebbelsa na Twitterze.

Źródła: twitter.com/facebook.com

Comments are closed.