Korwin-Mikke po śmierci Adamowicza: Został zaszczuty przez byłych przyjaciół. Gdy wyłamał się z wierności PO posypały się oskarżenia

Janusz Korwin-Mikke oraz Paweł Adamowicz. / foto: Nczas/PAP
Janusz Korwin-Mikke oraz Paweł Adamowicz. / foto: Nczas/PAP

– Został zaszczuty przez byłych przyjaciół. Gdy wyłamał się z wierności PO posypały się oskarżenia, że ma niezliczone afery, że wyląduje w więzieniu – pisze na Twitterze Janusz Korwin-Mikke. Prezes Wolności w swoim najnowszym wpisie przypomina wypowiedzi polityków PO na temat Pawła Adamowicza.

Janusz Korwin-Mikke w swoim najnowszym wpisie na swoim blogu przypomina wypowiedzi polityków PO o Pawle Adamowiczu w wypowiedziach których urasta niemal do rangi świętego. Jeszcze niedawno mieli o nim zupełnie inne zdanie.

Poniżej kilka najlepszych wypowiedzi przypomnianych przez Korwin-Mikkego:

– To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem – mówił o Pawle Adamowiczu Jarosław Wałęsa.

– Liczymy się z tym, że Adamowicz usłyszy kolejne zarzuty i zostanie aresztowany w trakcie kampanii wyborczej – mówił RMF FM jeden z polityków PO.

– Niemożliwe jest, by kandydatem PO na prezydenta Gdańska był Paweł Adamowicz; podejmuje decyzję bez Platformy Obywatelskiej i musi liczyć się z polityczną konsekwencją – powiedział w lider PO Grzegorz Schetyna.

– To jest normalne, że facet ma ponad dwadzieścia kont bankowych? Jego kandydatura jest na rękę PiS, bo nawet po ewentualnej wygranej można go zamknąć. Wtedy do Gdańska na cztery lata przyjdzie komisarz od Kaczyńskiego i będzie pozamiatane – mówi nieoficjalnie „Faktowi” jeden z działaczy Platformy.

– Apeluję do mojego przyjaciela Pawła Adamowicza, by jednak podporządkował się sugestiom i aby słuchał swojej partii i nie robił zła. Jest moim przyjacielem i będzie, będę go wspierał, ale niech nie robi podobnych układów, bo to nie służy porozumieniu – mówił Lech Wałęsa.

Wszystkie wypowiedzi pod tym LINKIEM

17 KOMENTARZE

 1. jest całkiem możliwe, choć nie mam dowodów, że jako niesubordynowana owca Adamowicz był niewygodny, chociaż by być fair tak dla PO jak i PiS jest zdecydowanie bardziej niewygodny pośmiertnie.

  teraz tylko niech jego żona przejmie pałeczkę, i być może, POPIS będize rozbity.. dziś w Gdańsku jutro w całej Polsce.

  • promowanie zboczen na tle prawicowego oszołomstwa powoli zaczyna mi sie wydawac mniejszym idiotyzmem
   normalnosc w polityce surowo zakazana

 2. Wchodząc dzisiaj do WC, nie zgadniecie kogo spotkałem ! Św. Pawła! Ale miałem ubaw i się pogadało przy kielichu

  • Wchodząc na tę stronę , nie zgadniecie kogo spotkałem ! Baaardzo dowcipnego Mośka. Ale miałem ubaw, bo nie pogadałem sobie z nim. Szalom!

 3. zginal czlowiek smiercia tragiczna na jaka nie zasluzyl sobie nikt. Kto co i o kim mowil wczesniej nie jest juz istotne i nie da sie tego ubrac w prawo czy lewo. Czasu nie da sie cofnac. Ludzie zastanowcie sie nad tym kim jestescie komentujac ta sytuacje …

  • śmierć gangstera nie przeszkadza w konfiskacie wszelkiego mienia zdobytego z przestępstw

 4. Zginął człowiek, jaki by według nas nie był. Zmarłym należy się szacunek, a nie nasze ujadanie. „Polak” ma rację! Polacy! Opamiętajcie się! Nasze dotychczasowe nieszczęścia narodowe brały się z naszej indywidualnej pychy. Zastanówmy się nad sobą, Rodacy! Pozdrawiam Was i życzę lepszego, tego Nowego 2019 Roku.
  Vadim L.

 5. No właśnie . Skończmy wreszcie opowiadać złe rzeczy o Leninie . Człowiek zginął ,a męczył sie dłużej od Adamowicza. Zmarłym należy się szacunek nie ujadanie. Bardziej wyrafinowani łajdacy w tym miejscu umieszczają nieśmiertelną sentencję o historii ,która ma osądzić danego bandytę. Historia , czyli kto? Jeśli kogoś razi porównanie Adamowicza do Lenina ,to przypomnę , że Adamowicz wprowadził do szkół program uczenia dzieci masturbacji i indoktrynacji homoseksulnej. Oprócz tego Adamowicz był gorącym zwolennikiem zniszczenia naszego kraju przy pomocy milionów muzułmanów.U Adamowicza to miało postać konkretnych działań. Rewolucja dokonana przez Lenina była dzicięcą igraszką , w porównaniu z rewolucją , której najemnkiem był Adamowicz

  • gangster i tyle, zginął gangster z rąk maleńkiego człowieka zniszczonego też przez system gangsterski, który jak wiele tysięcy mógł odebrać sobie sam życie, ale to byłby błąd.

 6. Ocho.

  Jedno jest pewne -Dobrze , że obecnie koalicja opozycyjna doszła do przekonania wspólnie z episkopatem , że to jednak był dobry człowiek i nieodżałowanyy przyjaciel i koalicji obywatelskiej i Gdańszczan i wszystkich Polaków.

  Smutne to ale jest faktem z historii – Traumatyczne wydarzenia -ogólnie łączą mieszkańców , doprowadzają do wzajemnego przebaczenia, pojednania , są dowodem ,że żaden dialog nie jest niemożliwy. Otwierają czasem inne możliwości. Nie dziwię się, że PiS nie chciał tam wystawiać kandydata( po komisarzu) Też bym się w tą miłość nie wtrącał. Trzeba im przyznać że wikłanie się w to niejednoznaczne uczucie nie do końca jest jednoznaczne.

 7. Vadim – kto powiedział ,że człowiekowi po śmierci należy się szacunek .

  Na szacunek trzeba zapracować za życia.

 8. CHRONIONY PRZEZ OCHRANIASZY ZGINĄŁ W MAFIJNYCH PORACHUNKACH -SZEF TRÓJMIEJSKIEJMAFII PS. NIKOŚ! I CO ARCYBISKUP GOCŁOWSKI POCHOWAŁ GO JAK KRÓLA W KATEDRZE OLIWSKIEJ – WYSTRÓJ KWIATAMI KATEDRY, CZERWONE DYWANY, WIEŃCE, KONCERT ORGANOWY ! DOBRZE ,ŻĘ GO W TEJ KATEDRZE NIE POCHOWANO! OBURZENIE SPŁECZEŃSTWA BYŁO TAK WIELKIE( SĄ GRANICE, KTÓRYCH NIE MOŻNA PRZEKROCZYĆ – TU PRZEKROCZONO) ,ŻE W TEJ SPRAWIE NAPISANO NAWET SKARGĘ DO JPII . UDZIELIŁ ODPOWIEDZI SŁOWNEJ, ŻE ZAJMIE SIĘ TĄ SPRAWĄ JAK WYZDROWIEJE , ALE NIE ZDĄŻYŁ! CZY ZNOWU TRZEBA PISAĆ DO OJCA ŚWIĘTEGO O PROPAGOWANIU ABORCJI, LGTBQ, INDOKTRYNACJI DZIECI I MŁODZIEŻY I INNYCH „GRZECHACH” -KILKUDZIESIĘCIU AFERACH P. ADAMOWICZA[ NP PROMOCJA AG N IE PRZEKONUJE MNIE TO JAAK ZEZNAŁ W SEJMIE NA KOMISJI WS AG POD PRZYSIĘGĄ- ŻE „NIE WIEDZIAŁ KOMU CIĄGNIE” ] ? ZBRODNIĘ POTĘPIAM I MODLILEM SIĘ ZA JEGO DUSZĘ! WYDAJE MI SIĘ, ŻE OBOWIĄZUJE TUTAJ STARA RZYMSKA ZASADA -„CHLEBA I WIDOWISK” I TAK JEST ?

 9. Czasem lepiej słyszeć ciszę niż człowieka, który ukrywa prawdę i nie pozwala by go słyszeć. Śmierć Prezydenta Gdańska – czy to była przyczyna Stefana W, czy łajdactw, które następowały na pomorzu, np. Amber Gold itp, o których nie było możliwości, żeby śp. Adamowicz nie wiedział, pełniący funkcję prezydenta przez wiele lat. Może śmierć Prezydenta ma pokazać by mówić prawdę, ponieważ prawda chroni, a kłamstwo gubi. Widziałem smutek wielu polityków. Zobaczyłem smutek pana Donalda Tuska, który przypomniał mi jego chwilę rozpaczy po katastrofie pod Smoleńskiem, gdzie znalazł pocieszenie u Putina. Nie powinno się zwlekać z mówieniem prawdy. JB

Comments are closed.