Kłótnia duchownych po pogrzebie prezydenta Adamowicza. Ksiądz Isakiewicz-Zaleski ripostuje ojcu Wiśniewskiemu

o. Ludwik Wiśniewski PAP
o. Ludwik Wiśniewski PAP

Znany niegdyś ze wspierania opozycji w czasach komunistycznych dominikanin o. Ludwik Wiśniewski wystąpił z ostrymi wypowiedziami w czasie pogrzebu Pawła Adamowicza. O ile trudno się nie zgodzić z apelem, że „trzeba skończyć z nienawiścią”, to pewne wątpliwości budzi adresowanie tego apelu pod niektóre adresy.

O Wiśniewski mówił m.in. o „panoszącej się truciźnie nienawiści na ulicach, w mediach, w Internecie, w szkołach, parlamencie, a także w Kościele”. Dodał, że „człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać”, jednak nie wymieniając o kogo konkretnie chodzi. Zebrani w gdańskiej katedrze zareagowali na słowa o. Wiśniewskiego brawami na stojąco.

Sprawę adresata mocnych słów Dominikanina „rozjaśnił” trochę szef PO Grzegorz Schetyna, który uznał, że było „to wezwanie do tych, którzy spowodowali tę sytuację”. W tym momencie jednak nie wiadomo czy dotyczy to sądu, który skazał wcześniej mordercę Stefana W. za napady na banki, czy może służby więziennej, na którą tenże się skarżył? Raczej należy wykluczyć samą Platformę, o której także Stefan W. też coś na scenie wykrzykiwał.

Słowa o. Ludwika Wiśniewskiego skrytykował z kolei kapelan „Solidarności” ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, który napisał: „Niech o. L. Wiśniewski zacznie od siebie. Pamiętam bowiem jego niesprawiedliwe oskarżenia w pseudo-katolickim @tygodnik czy lewicowej GW Michnika #Soros. A jeżeli chce oczyszczać #Polska i #Kościół, to niech zacznie od swojego zakonu, bo jest tam co naprawiać. @DoRzeczy_pl @Pch24”.

I głos jeszcze jednego duchownego:

30 KOMENTARZE

 1. zapytowywuje sie dlaczego u mnie sie wyświetlają imejle nie moje? czy mój imejl też się u kogoś wyświetla?

  • Ludoviczek miał na myśli Perto Adamowicza, oczywiście.

  • dżolo
   u mnie się się wyświetlają twoje imejle, te miłosne które pisałeś do Dżesiki
   jestem nimi zbulwersowany

  • Ten bałagan z automatycznym, choć nie proszonym uzupełnianiem nazwy i mejla trwa od dawna. Nic nie wskazuje na to, że ktoś chce z tym zrobić porządek.

 2. W czym jest lepszy Iszak-Iszakowicz, rozliczający grzechy o. Wiśniewskiego, od o. Wiśniewskiego, rozliczającego grzechy PiS-u?

  • W prawdzie.
   O. Wiśniewski popełnia grzech stronniczości. Oczywisty dla każdego „kto ma oczy do widzenia i uszy do słuchania”

    • Kuń to jesteś ty. Taki z klapkami na oczach.
     Widzę cię oczyma wyobraźni:
     Jełop otworzył otwór gębowy i powiedział A… Dalej już mu zupełnie nie poszło. Nawet nazwiska nie umiesz poprawnie wypowiedzieć.

     • „Widzę cię oczyma wyobraźni:
      Jełop otworzył otwór gębowy i powiedział A… Dalej już mu zupełnie nie poszło” – spojrzałeś w lustro?

   • Dlaczego ma rację? Bo ma rację. Kiepski z ciebie belfer, jeśli nie zauważasz sprzeczności logicznej, w którą popada Iszak-Iszakowicz.

    • Jak chcesz dyskutować łobuzie to pisz poprawnie oba nazwiska. Jedno piszesz normalnie, a drugie przekręcasz. To cię zdradza.
     A tak w ogóle, dlaczego taki ludziom jak ty mającym problem ze zrozumieniem prostego tekstu przychodzi do głowy ksywka Logik?

     • Wszyscy wiedzą, że iszak to osioł – nie ma co nazywać szamba perfumerią, jak powiedział klasyk.

     • „Wszyscy wiedzą, że iszak to osioł”. Skąd „wiedzom”? Ano wiedzom. Une som proroki.
      Jakiś ty prostaczek Logik = Politolog. Twoją własną bronią można cię ustrzelić. Ot tak, w przelocie.

  • Łoj chlopie grabisz sobie podpisujac sie logik. Twojemu ojcu logika przy baranach nie byla potrzebna

 3. Jeśli taki ma być Kościół w Polsce, to lepiej żeby go wcale nie było. Bo lepiej odciąć grzeszną część organizmu, niż pogrążać się w komunistycznym terrorze…

 4. Informujemy, że wszelkie wypowiedzi noszące znamiona mowy nienawiści (w tym pomawiające, zniesławiające, znieważające, groźby, jak również zawierające treści gorszące i/lub wulgaryzmy) będą zgłaszane do prokuratury. Dysponujemy setkami zabezpieczonych dowodów (w postaci opublikowanych na przestrzeni lat na stronie nczas.com komentarzy) wskazujących na łamanie prawa i/lub podżeganie do czynów karalnych.

  Zieloni Wrocław

 5. To nie jest kłótnia . Ksiądz Isakowicz-Zalewski zwraca uwagę drugiemu księdzu , że nie powinien kłamać . Słuchałem tylko mały fragment przemówienie w kosciele ojca Wiśniewskiego. On w swoim przemówieniu uczynił siebie panem Raju. To jest bardziej wstrząsające od wszystkich dotychczasowych, ziemskich uwikłań ojca Wiśniewskiego , które mimo swojej nieznośności są tylko łajdactwami ze świata chrząszczy

 6. wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Comments are closed.