Warzecha w punkt: „Będzie lex Adamowicz, czyli lewica chce cenzury. Szykuje się nam prawdziwy Orwell”

Łukasz Warzecha/Fot. PAP/Rafał Guz
Łukasz Warzecha/Fot. PAP/Rafał Guz

Publicysta Adam Warzecha dość celnie wypunktował rzeczywiste intencje tych, którzy tak głośno domagają się „walki z mową nienawiści” po morderstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Chcą po prostu wprowadzenia knebla cenzury!

„Po gdańskiej tragedii dzieje się coś bardzo złego, co łatwo było przewidzieć, ale na co pozwolić nie można – zauważa Warzecha – zabójstwo Pawła Adamowicza staje się dla niektórych pretekstem do narzucania swoistej cenzury pod pozorem walki z mową nienawiści. W pierwszym szeregu stanął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział przeprowadzenie w stołecznych szkołach zajęć o mowie nienawiści w oparciu o podręcznik przygotowany przez Fundację Batorego. To zabieg wyjątkowo perfidny, bo śmierć niewinnego człowieka zostaje wykorzystana do indoktrynowania dzieci wykoślawionym, jednostronnym przekazem.

Dodajmy, że w podobny sposób tragedia wykorzystywana jest także i w innych miastach. Knebel pod postacią „mowy nienawiści” pozwoli oskarżać każdy niemal rodzaj krytyki zjawisk wprowadzanych przez tzw. „postępowców”. Warzecha zauważa, że w ten sposób nie można będzie krytykować np. zjawiska emigracji, czy nawet islamu. Także „środowiska homoseksualne, które agresywnie forsują swoje postulaty” będą zapewne objęte swoistym immunitetem, a każdy brak akceptacji takich zachować wyrażony słownie stanie się już „mową nienawiści”.

Wspomniany podręcznik Fundacji Batorego jako mowę nienawiści kwalifikuje nawet… „brak słownej akceptacji”. Jest to „ogromne zagrożenie dla wolności słowa” – pisze Warzecha i rzeczywiście gdańskie kadzidła zaczynają pachnieć atmosferą z książek Orwella.

Źródło: Super Express

28 KOMENTARZE

 1. NO TO SIE ZACZNIE…..SCIGANIE CZROWNIC…..I TERAZ CO POWIECIE…..CZOLEM WOLNEJ POLSCE …I S,,,RC WROGM OJCZYZNY……I TO BEDZIE MOWA NIENAWISCI????????

  • Pisz ch… w d… wrogom ojczyzny, a w razie czego broń się, że to słowna akceptacja odmienności LGBT… :-)

 2. Totalitaryzm nigdy nie powstaje na zasadzie „jesteśmy żli i weźmiemy was za mordę”. Zawsze a to „obrona dzieci”, a to „ochrona słabszych”, a to jakiś inny szlachetny pretekst. Diabeł zawsze się w ornat ubiera, ogonem na mszę dzwoni i sam wierzy w swoją szlachetność. Będzie Orwell, niestety, bo 90% ludzi to kupuje. Winston Smith też zresztą pokochał Wielkiego Brata, przy odrobinie perswazji.

 3. Hasło „Mowa Nienawiści” ma utorować wprowadzenie cenzury i ograniczyć wolność słowa. Obecnie zgodnie z polskim prawem można karać więzieniem za groźby w internecie i to wystarczy. Zaostrzenie przepisów oznacza zakaz krytyki niektórych środowisk zgodnie z światopoglądem lewicy. Ograniczenie wolności słowa i poprawność polityczna doprowadziły do masowych gwałtów na brytyjskich nastolatkach dokonanych przez imigrantów z Azji ponieważ każdy bał się o tym mówić. Ludzie godzili się na krzywdzenie dzieci aby nikt ich nie oskarżył o brak tolerancji.

 4. Seans prawdziwego terroru czas zacząć! A mocodawcy nożownika zacierają ręce z radości.

 5. Nie można się teraz zacząć bać.To jest czas wojny z ,,lewactwem,, prowadzonym na smyczy przez żydostwo.Jeżeli damy się zastraszyć zginiemy.Soros wie jak nas do reszty podzielić.Błagam rodacy.Zjednoczmy się bo stracimy o ile już nie straciliśmy,naszą ojczyznę!

 6. Uwaga! Byc moze to jest nieprawdziwa smierc i morderstwo…tylko po to aby narodowi Polski zamkanac usta, UJARZMIC , na temat lesbijek, gejow, lewakow, WROGOW POLSKI— ktorzy maja plan dokonczenia Polski i aby go-je ze spuszczona glowa bez krzyku poddaly sie kolonizacji Polski i wyprzedaniu co polskie w 100%… Adamowicz _moze– zyje od tygodnia na wyspach i bije brawo co POPIS robi z NARODEM POLSKIM i POLSKA!!! Wypelnia plan zdrajcow i wrogow!!!

  • może tak być.
   udają że umarł i na tym rozkręcają ‚mowę nienawiści’

  • ja tam po tym szczurze politykierze nie płacze i nie przejmuje się jakimś bełkotem o żałobie.
   ale jak widze wielu tutaj się zamartwia.
   co z tego, że gdyby nawet umarł zabity nożem. wielu ginie od noża chociażby ten w tychach i jakoś POpłuczyny się tym nie przejmują. a nawwet chcą sprowadzać nożowników
   a tu nagle krzyk że autorytet umarł, dla mnie to żaden autorytet tylko gangster, więc dobrze że umarł bo o jednego gangstera mniej.
   zawsze gangsterom będę życzył śmierci, niezależnie czy to szary gangster czy pie.pszony politykier

 7. Trudno się z tym nie zgodzić. Śmierć Adamowicza będzie kanwą nowego prawa zabraniającego nie lubieć kogokolwiek i czegokolwiek. Będą nas zmuszać do akceptowania rzeczy i spraw nieakceptowanych tak jak to ma możliwość miejsce w Germani. Wszelkie gadzina typu lgbt będzie nas atakować gdy nie zgodzimy się na tą dewiację. Boże, miej nas w swojej opiece…

 8. „Politycy PiS by zaskarbić sobie sympatię Obcych powinni
  W ramach „walki z mową nienawiści” zakazać:
  -publikowania.materiałów o aferzystach PO-PSL,
  -pokazywania animacji z ludźmi tzw.”opozycji”,
  -nagłaśniania ich wypowiedzi i występków,
  -oglądania TVP w zakładach karnych”

 9. Jest jak w niebie – Lech Janerka
  —–
  „Jest jak w niebie
  Pieniądze tracą sens
  Gdzieś gra obsesja
  O łódź podwodną w szkle
  Groźna profesja
  I więcej nie ma nic
  Chyba że znów ruszy front…

  Obawiam się że powstaje plan zatykania trąby
  Dokładny plan w którym nie ma już szpar ani dziur

  Obawiam się że powstaje plan zatykania trąby
  Dokładny plan w którym nie ma już szpar ani dziur”

 10. niedługo tu będzie jak w korei płn. trzeba będzie udawać, że się płacze jak władca umrze.

 11. lewacka mowa nienawiści, oczywiście dotyczy tylko tych którzy krytykują lewactwo.
  natomiast parszywe lewactwo może krytykować kogo chce i to już nie jest mowa nienawiści.

 12. kuźwa, kim był ten ś.mieć adamowicz żeby tak się o im rozpisywać?
  czy wy nie macie innych tematów?

  • Po pierwsze Wybaczam ci i współczuję głupoty . Po drugie co to jest lewactwo? Chłopie wróć do szkoły i sie doucz czym jest lewica .

   • Lewica to wrzód, na d… człowieka prawego (normalnego, uczciwego). Nie na darmo powiedzenie „zarobić coś na lewo” oznacza oszustwo.

 13. może gdańskie kadzidła posłuchają papieża franciszka w tej kwestii jak na mój rozum rozdzwięk jest wielki, a myślałem że ich zwierzchnik to papież a nie prezes

 14. To odkrycie roku. Porównywalne z odkryciem prochu. Warzecha nie trafił „w sedno” – już widać, że śmierć „niewinnego człowieka” oprócz „postępowców” chcą też wykorzystać wrogowie Polski, agenci i zwykłe nie polityczne mendy zamieszane w duże przekręty.

 15. Panie Warzecha, podobno moi kuzyni czyli konserwatywni liberałowie są wyznawcami KK? W tym względzie ci co wg pana są lewicą realizują chrześcijańskie przykazanie miłości a pan jest zwolennikiem, równie lewackiej, faszystowskiej idei walki.

  • Uświadom sobie że faszyzm to lewicą. Miłość nie oznacza zgód na zboczenia lub przyzwolenia na próba co chceta.

 16. W USA tak zwana „mowa nienawiści” podlega ochronie prawnej.
  Powtórzę: podlega ochronie prawnej.
  Mieszkańcy USA maja prawo do wyrażania wszystkich uczuć.

Comments are closed.