Marsz feministek w Waszyngtonie. Szykuje się sabat przeciw Trumpowi

Zdj. ilustracyjne

Po raz trzeci już w Waszyngtonie manifestowały feministki w ramach tzw. Marszu Kobiet. Data 19 stycznia jest związana z zaprzysiężeniem na prezydenta USA Donalda Trumpa. Lewacy tradycyjnie nie umieli się pogodzić wtedy z wynikami demokratycznych wyborów. Czego chcą teraz?

Oficjalnie chodzi o „prawa kobiet”. Postulaty poszerzono o kobiety „całego świata”. Na manifestacji żądano podwyżki płacy minimalnej, wspomagania prokreacji (a może właściwiej i nazywając rzeczy po imieniu – in vitro i zarazem prawa do aborcji), wreszcie socjalistycznego systemu służby zdrowia. Organizatorzy nie ukrywają, że chodzi im przede wszystkim o „mobilizowanie kobiet do głosowania w wyborach prezydenckich w 2020 r.”, oczywiście przeciw Trumpowi.

Były też pochwały „postępu”. W wyborach do Kongresu wybrano bowiem największą w historii liczbę kobiet, a dodatkowo znalazły się tam Demokratki, które są też pierwszymi wybranymi do tej izby Indiankami i muzułmankami.

Uczestnicy marszu w Waszyngtonie ubierali różowe czapki (symbol ruchu), a podobne manify organizowano także w m.in. Bostonie, Houston, Baltimore i Denver. Dobrą wiadomością są występujące w tym ruchu podziały. Niektóre panie obrzucają się oskarżeniami o… antysemityzm. Chodzi o to, że pani Tamika Mallory, jedna ze „współprzewodniczących” „Marszu Kobiet” wzięła udział w spotkaniu z liderem ruchu „Nation of Islam”, który jest z antysemityzmu znany.

9 KOMENTARZE

 1. Zryte berety znowu w akcji. Oficjalnie zawsze o coś im będzie chodziło. Nawet niektóre postulaty będą pro społeczne i słuszne jak np. z tą podwyżką płacy minimalnej. Każdy ma jakiś wabik na przyciągnięcie innych do ich poparcia. Jak osiągną swój cel, czyli przejęcie władzy, bo tu chodzi przede wszystkim o dominację i wprowadzenie ich polityki, to tak różowo już nie będzie.

 2. Tyle wojen w krajach arabskich dlaczego te glupie kobiety nie sa przeciwko wojnom ktore rozgrywała USA,,,, W Jemen dzieci gloduja.. kto wywolal tam wojne?? Chore, glupie, mlode kobiety, napis klimat, prawo do zabijania dzieci,, chore, chore, chore!!

 3. dziadzio mówił, że przyjdzie taki czas,
  że jak człowiek zobaczy odcisk stopy na ziemi drogiego człowiek,
  to będzie w tym miejscu ziemię całował,
  czy do tego zmierzamy?

  • pogrzeb w rzeczach od dziadzia, moze ma gdzies zapiski i znajdziesz tam definicje opisujaca czlowieka, bo to co sie ostatni porusza po droga , pokazuje w mediach czesto, a nawet bardzo czesto nie zaslaguje na to by nazywac to cos czlowiekiem.

 4. Znowu te wieloryby z gębą jak kowadło? Czy one serio muszą obwiniać cały świat o to, że są grube, brzydkie i samotne?

 5. Ciągle mówią o przemocy, a czy w ogóle doświadczyły tej przemocy i cierpienia? Dużo osób grubych czyli nigdy nie doświadczyły głodu, nie wiedzą co to wojny, dzieci nie umierały im z głodu czy chorób na rękach. Raczej nigdy nie musiały bać się o swoje bezpieczeństwo, że obce wojska przyjdą i zabiją wszystkich domowników.
  I jeśli pojawi się jakiś troll który zarzuci mi że ja i moje pokolenie tego nie doświadczyło, ja i mi podobni mam szczęście, ale moi rodzice żyjący za PRL czy dziadkowie i kolejne pokolenia Polaków, którzy żyli w czasie I i II wojny światowej i wcześniej swoje przeżyli. Mam nadzieję, że moje dzieci też będą mogli żyć w bezpiecznym kraju.

  A co do filmu i artykułu powiedzmy sobie szczerze, dobrobyt poprzewracał tym ludziom w głowach i tyle…

Comments are closed.