Nie przegap! Niesamowite zjawisko na niebie już tej nocy. Wilcza pełnia i krwawoczerwony księżyc

Zaćmienie księżyca/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Martian Wolf
Zaćmienie księżyca/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Martian Wolf

Tej nocy przed świtem w naszym kraju widoczne będzie niesamowite zjawisko tzw. wilczej pełni księżyca. Nastąpi całkowite zaćmienie, zaś nasz naturalny satelita przybierze czerwony kolor. Atrakcyjności zjawisku dodaje fakt, że w tym samym momencie przypadać będzie tzw. superpełnia księżyca.

Zjawisko rozpocznie się o godzinie 5.41. – Księżyc wejdzie w cień Ziemi i będzie tam mniej więcej przez godzinę. Do godz. 6.43 będzie można zobaczyć to zjawisko. Zobaczymy też, jak cień Ziemi nachodzi i schodzi z Księżyca, będzie można zaobserwować dzięki temu krzywiznę Ziemi – powiedział Mateusz Borkowicz z Centrum Nauki Kopernik.

Aby zaobserwować zjawisko nie potrzeba żadnych specjalistycznych przyrządów astronomicznych. Można pomóc sobie lornetką lub teleskopem, ale zjawisko będzie doskonale widoczne również gołym okiem.

Ostatnie całkowite zaćmienie księżyca widoczne w Polsce miało miejsce 27 lipca ubiegłego roku. Było ono najdłuższe od stu lat, trwało ponad półtorej godziny.

Według astronomów na kolejne całkowite zaćmienie Księżyca trzeba zaczekać do 2025 roku.

Źródło: interia.pl

4 KOMENTARZE

  1. „Podobno ma być koniec świata…u żydów.”
    Całe szczęście nasi przodkowie na naszych ziemiach są od Tysięcy lat (na długo przed „niepokalanym poczęciem”), nie zakładam żeby coś się miało zmienić w najbliższej przyszłości…

    • A co ma do tego Niepokalane Poczęcie żydzie ? Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

Comments are closed.