Ryszard Petru szaleje na grobie Pawła Adamowicza. Żąda i piekli się: „Nie może być żadnej ciszy nad tą trumną!”

Ryszard Petru. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Ryszard Petru. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Czyżby Ryszard Petru zazdrościł „totalnej opozycji” tańczenia na grobie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza? Na swoim Facebooku szósty król słownych wpadek żąda dymisji prawie całego rządu i opisuje „misterny” plan obalenia PiS-u. Dodatkowo grzmi: „Oskarżam Prawo i Sprawiedliwość o rozpętanie w Polsce szaleństwa nienawiści”. Sam mocno atakując „mową miłości”.

Na swoim koncie na Facebooku, Ryszard Petru – wielki strateg, który został wypchnięty z własnej partii – wyjawia swój misterny plan walki z tzw. „mową nienawiści”.

Dodatkowo stwierdza, że po śmierci Pawła Adamowicza trzeba z PiS-em iść na otwartą wojnę, tak jak „totalna opozycja”.

„Nie może być żadnej „ciszy nad tą trumną”!”

„Pawła Adamowicza zamordowała dobrze przemyślana, zorganizowana i opłacana machina nienawiści, która pchnęła rękę szaleńca. Od dawna ostrzegaliśmy, że ciągłe nasilanie języka pogardy i nienawiści w końcu doprowadzi do tragedii. Były wezwania do opamiętania, były ostrzeżenia, że wreszcie trafi się szaleniec, który te chore oskarżenia weźmie na poważnie i będzie chciał zwieńczyć je krwią. Wezwania te na nic się zdały.”

„Były nawoływania do pomijania nienawiści milczeniem, aby jej nie nagłaśniać i nie dawać jej autorom rozgłosu. Okazały się nieskuteczne, a kto wie, może nawet antyskuteczne, bo sprawcy nienawiści za każdym razem dostrzegali w nich szansę na uniknięcie odpowiedzialności moralnej i karnej za zło, które czynili.”

„Od lat pojawiały się apele o pojednanie. W ostatnich dniach znowu ukazały się wezwania do zachowania ciszy po śmierci śp. Pawła Adamowicza. Do niedochodzenia kto zawinił, do nierobienia rozliczeń, do nieszukania odpowiedzialności.”

„Oddaję cześć pamięci śp. Pawła Adamowicza. Popierałem Go wiosną 2018 roku, kiedy brutalnie i bezlitośnie zaatakowali go przeciwnicy i kiedy opuścili go sojusznicy.”

„Oddając cześć chcę, aby nigdy więcej w wolnej Polsce do takiej tragedii nie doszło. Dlatego czas powiedzieć: dosyć ulegania! Dość symetryzmu! Koniec z milczeniem i wciąż ponawianymi, bezowocnymi apelami o opamiętanie” – napisał pełen „mowy miłości” Ryszard Petru.

W dalszej części swego listu do społeczeństwa, zdradza jaki powinien być plan działania dla opozycji. Mówiąc w skrócie wszyscy na bruk! Rysio się zdenerwował i nie ma litości!

Powinna nastąpić natychmiastowa dymisja prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, oraz zwolnienie z pracy wszystkich szefów poszczególnych redakcji Telewizji Polskiej.”

„Natychmiastowa dymisja ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, który nadzoruje policję. To policja odpowiada za bezpieczeństwo Polaków.”

„Natychmiastowa dymisja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który ponosi odpowiedzialność za brak działania wymiaru sprawiedliwości w sprawach przestępstw z nienawiści” – napisał pełen miłości, Ryszard Petru.

„Bojkot programów Telewizji Polskiej aż do odwołania Jacka Kurskiego”.

Całość jego żądań i „przemyśleń” poniżej.

Źródło: Facebook

36 KOMENTARZE

 1. Wydaje się mieć krótką pamięć, bo niejakiego Marka Rosiaka z PiS jakiś świr też zastrzelił, też z niewyobrażalnego kampanii nienawiści do PiS rozpętanej przez takich jak on.

  • Nigdy nie widziałem agresji u Petru. Wojnę PO-PIS zapoczątkował Kaczyński i to kilkukrotnie. Młody Sośnierz wieszczył że wszystko się tak skończy choć bez podawania nazwisk kto pierwszy rzuci kamieniem.

   Przypominam że całokształtem Petru tak jak nieaktywny politycznie Balcerowicz czy Rybiński jest najbliżej poglądów Korwina, sto razy bardziej liberalny od wszystkich jego koalicjantów i innych przydópasów.
   A wiadomo że korwiniści liberałów nienawidzą za postulaty prywatyzacji, sprzedaży swojej własności (ziemia) swobodnego przepływ osób, kapitału, wolności mediów i wszystkiego co popiera oficjalnie Korwin którego kochają tylko za wulgaryzmy i mowę nienawiści:)

   • ░░░░░▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄▄░░░░░░░ ░░░░░█░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░▀▀▄░░░░ ░░░░█░░░▒▒▒▒▒▒░░░░░░░░▒▒▒░░█░░░ ░░░█░░░░░░▄██▀▄▄░░░░░▄▄▄░░░░█░░ ░▄▀▒▄▄▄▒░█▀▀▀▀▄▄█░░░██▄▄█░░░░█░ █░▒█▒▄░▀▄▄▄▀░░░░░░░░█░░░▒▒▒▒▒░█ █░▒█░█▀▄▄░░░░░█▀░░░░▀▄░░▄▀▀▀▄▒█ ░█░▀▄░█▄░█▀▄▄░▀░▀▀░▄▄▀░░░░█░░█░ ░░█░░░▀▄▀█▄▄░█▀▀▀▄▄▄▄▀▀█▀██░█░░ ░░░█░░░░██░░▀█▄▄▄█▄▄█▄████░█░░░ ░░░░█░░░░▀▀▄░█░░░█░█▀██████░█░░ ░░░░░▀▄░░░░░▀▀▄▄▄█▄█▄█▄█▄▀░░█░░ ░░░░░░░▀▄▄░▒▒▒▒░░░░░░░░░░▒░░░█░ ░░░░░░░░░░▀▀▄▄░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░█░ ░░░░░░░░░░░░░░▀▄▄▄▄▄░░░░░░░░█░░

    ale pjerdolisz

   • ░░░░░▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄▄░░░░░░░ ░░░░░█░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░▀▀▄░░░░ ░░░░█░░░▒▒▒▒▒▒░░░░░░░░▒▒▒░░█░░░ ░░░█░░░░░░▄██▀▄▄░░░░░▄▄▄░░░░█░░ ░▄▀▒▄▄▄▒░█▀▀▀▀▄▄█░░░██▄▄█░░░░█░ █░▒█▒▄░▀▄▄▄▀░░░░░░░░█░░░▒▒▒▒▒░█ █░▒█░█▀▄▄░░░░░█▀░░░░▀▄░░▄▀▀▀▄▒█ ░█░▀▄░█▄░█▀▄▄░▀░▀▀░▄▄▀░░░░█░░█░ ░░█░░░▀▄▀█▄▄░█▀▀▀▄▄▄▄▀▀█▀██░█░░ ░░░█░░░░██░░▀█▄▄▄█▄▄█▄████░█░░░ ░░░░█░░░░▀▀▄░█░░░█░█▀██████░█░░ ░░░░░▀▄░░░░░▀▀▄▄▄█▄█▄█▄█▄▀░░█░░ ░░░░░░░▀▄▄░▒▒▒▒░░░░░░░░░░▒░░░█░ ░░░░░░░░░░▀▀▄▄░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░█░ ░░░░░░░░░░░░░░▀▄▄▄▄▄░░░░░░░░█░░

    ale pjerdolisz

   • Ty @:) juz jestes odpowiednio wytresowany. Nadasz się na stanowisko operatora komory gazowej albo nawet na poziomego operatora zwłok w waszych przyszłych socjalistycznych koncentracyjnych obozach. I szubko awansujesz. A ze skór pomordowanych będziecie tak jak towarzysze francuscy robić końską uprząż a może pokrowce na samochodowe fotele czy tak jak towarzysze niemieccy – abażury?

 2. Więcej Ryśka latającego messerschmitem, więcej ekonomisty nie potrafiącego podpisać przelewy w 6 króli, więcej……

 3. Art. 5. Wymogi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwo imprezy i obowiązek zabezpieczenia imprezy
  1.
  Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada jej organizator.
  2.
  Bezpieczeństwo imprezy masowej obejmuje spełnienie przez organizatora wymogów w zakresie:
  1)
  zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie;
  2)
  ochrony porządku publicznego;
  3)
  zabezpieczenia pod względem medycznym;
  4)
  zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego obiektów budowlanych wraz ze służącymi tym obiektom instalacjami i urządzeniami technicznymi, w szczególności przeciwpożarowymi i sanitarnymi.
  3.
  Obowiązek zabezpieczenia imprezy masowej spoczywa na organizatorze, a w zakresie określonym w tej ustawie i innych przepisach także na: wójcie, burmistrzu, prezydencie miasta, wojewodzie, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej, służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny na obszarach kolejowych, służbie zdrowia, a w razie potrzeby także innych właściwych służbach i organach.
  4.
  Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, minimalne wymagania dotyczące zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej, mając na uwadze liczbę uczestników imprezy, jej rodzaj, a także zapewnienie bezpieczeństwa jej uczestników.

 4. Art. 6. Obowiązki organizatora imprezy
  1.
  Organizator zapewnia:
  1)
  spełnienie wymogów określonych, w szczególności, w przepisach prawa budowlanego, w przepisach sanitarnych i przepisach dotyczących ochrony przeciwpożarowej;
  2)
  udział służb porządkowych, służb informacyjnych oraz kierującego tymi służbami kierownika do spraw bezpieczeństwa;
  3)
  pomoc medyczną;
  4)
  zaplecze higieniczno-sanitarne;
  5)
  wyznaczenie dróg ewakuacyjnych oraz dróg umożliwiających dojazd pojazdom służb ratowniczych i Policji;
  6)
  warunki do zorganizowania łączności pomiędzy podmiotami biorącymi udział w zabezpieczeniu imprezy masowej;
  7)
  sprzęt ratowniczy i gaśniczy oraz środki gaśnicze niezbędne do zabezpieczenia imprezy masowej w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych;
  8)
  wydzielone pomieszczenia dla służb kierujących zabezpieczeniem imprezy masowej.
  2.
  Liczebność służby porządkowej oraz służby informacyjnej określa się w następujący sposób:
  1)
  w przypadku imprezy masowej niebędącej imprezą masową podwyższonego ryzyka – co najmniej 10 członków służb: porządkowej i informacyjnej na 300 osób, które mogą być obecne na imprezie masowej, i co najmniej 1 członek służby porządkowej lub służby informacyjnej na każde następne 100 osób, przy czym nie mniej niż 20 % ogólnej liczby członków służb stanowią członkowie służby porządkowej;
  2)
  w przypadku imprezy masowej podwyższonego ryzyka – co najmniej 15 członków służb: porządkowej i informacyjnej na 200 osób, które mogą być obecne na imprezie masowej, i co najmniej 2 członków służb: porządkowej lub informacyjnej na każde następne 100 osób, przy czym nie mniej niż 50 % ogólnej liczby członków służb stanowią członkowie służby porządkowej.
  2a.
  Jeżeli regulamin imprezy masowej artystyczno-rozrywkowej przewiduje zmienną liczbę uczestników tej imprezy, liczebność służby porządkowej oraz służby informacyjnej na tej imprezie ustala się zgodnie z zasadami określonymi w ust. 2, przy czym organizator może ustalać liczebność tych służb proporcjonalnie do liczby osób obecnych na imprezie zgłoszonej w harmonogramie udostępnienia obiektu lub terenu uczestnikom imprezy masowej oraz w harmonogramie opuszczania przez nich tego obiektu lub terenu.
  3.
  Organizator udostępnia osobom uczestniczącym w imprezie masowej regulamin obiektu (terenu) oraz opracowuje i udostępnia tym osobom regulamin imprezy masowej zawierający warunki uczestnictwa i zasady zachowania się osób na niej obecnych.
  4.
  Organizator opracowuje instrukcję postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia w miejscu i w czasie imprezy masowej.
  5.
  Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, zakres niezbędnych elementów instrukcji, o której mowa w ust. 4, biorąc pod uwagę zapewnienie bezpieczeństwa imprezy masowej.

  • lewak Cupiał chodzi wolno bo przecież on jest winny rzucenia nożem w Dino Baggio
   żydowska kasta z PO go wybroniła

  • Co Ty zawistny Januszu pierԁolisz?
   Owsiak nie jest za nic odpowiedzialny. Ochrona też nie ma obowiązku nikogo bronić – jeśli nie potrafi wykonać swojej roboty to nie dostaje wypłaty – i to jest normalna cywilizacja. Tylko dureń płaci z góry.

   W mojej cywilizacji Europejskiej Zachodniej nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej – Za ten czyn jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie sprawca, nikt inny. Marksistowską odpowiedzialność zbiorową stosują tylko cywilizacje dzikie. W mojej cywilizacji nikt za nikogo decyzji nie podejmuje, każdy odpowiedzialny jest sam za siebie – wolność i odpowiedzialność – Chcącemu nie dzieje się krzywda (Volenti non fit iniuria).

   Także POPiS-out

   Hitler jest winny, bo dowodził – a Ci co mordowali dobrowolnie poddali się pod zwierzchnictwo Hitlera – taką podjęli decyzję więc są odpowiedzialni.

   Owsiak nie jest Ojcem Rydzykiem 2.0 – opiekunem mentalnych niewolników – Chyba, że prezydent sam czuł się mentalnym niewolnikiem i chciał żeby Owsiak był jego ojcem i zaopiekował się nim, ale tego już nikt się nie dowie, bo Adamowicz nie żyje.

   to są tylko głupie przepisy o jakichś zgromadzeniach masowych – o zgromadzeniach w danym miejscu powinien decydować właściciel danego miejsca. Tylko właściciel może wyrazić zgodę na imprezę na terenie Jego własności. Jeśli właściciel powie żeby wszyscy wypierԁalali z Jego własności, to wszyscy muszą wypierԁalać i nie ma na to rady. Właściciel nie jest odpowiedzialny, za to że ktoś nie potrafi się zachować będąc na terenie należącym do niego – Właściciel może taką osobę wypierԁolić, bądź wypalić mu w łeb.

   Pytanie kto był właścicielem tej sceny? Raczej nie Owsiak, który zresztą był tylko gościem i wynajmował dany teren, a Sam zdaje się przebywał w Warszawie.

   Cała ta dyskusja kto odpowiada z bezpieczeństwo ludzi nie ma sensu, bo wolny dorosły człowiek sam odpowiada za swoje bezpieczeństwo, tylko mentalny niewolnik chce żeby ktoś się nim zaopiekował, bo sam nie potrafi o siebie zadbać i potrzebuje jakiegoś ojca (może nawet Rydzyka 2.0), który zapewni mu bezpieczeństwo.

   Gdyby meteoryt spadł i zabił kilka osób to też Owsiak byłby odpowiedzialny, bo zorganizował imprezę i nie zapewnił odpowiedniej ochrony?

   Głoszę pewne wartości, ludzie udają, że zgadzają się ze Mną, a potem piszą do mnie głupoty w stylu mentalnego niewolnika. Po prostu brak mi słów.
   youtu.be/Vz-ioUeUcR4

 5. Czy szef redakcji rozrywkowej też ma polecieć? Za Sławomira? A facet od teleturniejów?

 6. Oj Rysiu, Rysiu…Idź ty lepiej poszukać 6-ciu króli, może coś zaradzą na twoje „bolączki”. Ale wątpię!

 7. Czy Rysiek dodał, że jeśli jego żądania nie będą spełnione, zabierze Aśkę i założy na Maderze rząd emigracyjny.

 8. TO WSZYSTKO CO SIĘ DZIEJE W POLSCE Z POWODU ZAMORDOWANIA Pawła Adamowicza, TO SĄ PROWOKACJE KTÓRE BĘDĄ SIĘ MNOŻYĆ !!!!!
  TAKIE JEST MOJE ZDANIE !!!!!

  Cała ta sytuacja przypomina czasy początków związku radzieckiego,
  Siergiej Kirow został zamordowany na rozkaz Stalina,
  natomiast to morderstwo dało Stalinowi pretekst do wielkiej czystki.
  NIE twierdzę że zostało zlecone to co się stało w Gdańsku,
  ALE twierdzę, że będzie wykorzystywane w DOKŁADNIE taki sam sposób.
  SZYKUJĄ NAM WIELKI TERROR PONIEWAŻ JAKIŚ bandzior ZABIŁ JEDNEGO Z nich czyli kasty politycznej,
  A NIE JAK ZWYKLE KOGOŚ ZE ZWYKŁYCH LUDZI CO kastę rządzącą-polityczną NIE OBCHODZI i CO bandziorom W TYM KRAJU ROBIĆ WOLNO PRAWIE BEZKARNIE !!!!!
  Mam nadzieję, że Adamowicz jest w piekle i widzi stamtąd hipokryzję jego środowiska robiącego kapitał na nieszczęściu jego (Adamowicza) i jego rodziny !!!!!
  Polska jest w stanie który jest skutkiem działań środowiska do którego należał Adamowicz, a to środowisko próbuje teraz w sposób wyjątkowo perfidny zwalić całą winę na PATRYJOTÓW-PRAWICOWCÓW, KTÓRZY NIE MIELI Z TYM CZEGOKOLWIEK WSPÓLNEGO !!!!!
  Adamowicza zabił bandzior psychopata wyhodowany przez szeroko rozumianą lewicę i jej środowiska i ich (lewicowe) działania, bandzior psychopata wypuszczony na wolność przez pseudoWymiar permanentnej patologii NIEsprawiedliwości (lewackie środowisko sędziowskie), bandzior psychopata którego lewusy wyhodowały i wypuściły na wolność, bandzior psychopata który obrócił się przeciwko nim czyli przeciwko lewusom !!!!!
  DO PIEKŁA Z lewusami !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

  Ps.: POWTARZAJCIE TO WSZYSTKIM i KAŻDEMU i NIE DAJCIE SIĘ „ZBIĆ Z TROPU” !!!!!
  POWTARZAJCIE TO WSZYSTKIM i KAŻDEMU,
  ŻE TO WINA lewusów, BO lewusy TO ZROBIŁY i PRZEZ lewusów TO SIĘ STAŁO !!!!!
  MUSIMY SIĘ BRONIĆ, BO bozia NAS NIE OBRONI, ALE POTRAFI DO PIEKŁA WYSYŁAĆ !!!!!
  JAK CHCEMY ŻEBY COŚ ZOSTAŁO ZROBIONE TO MUSIMY TO ZROBIĆ SAMI, CZYLI JAK CHCEMY ŻEBY KTOŚ NAS BRONIŁ TO MUSIMY SIĘ BRONIĆ SAMI, WIĘC BROŃMY SIĘ !!!!!

 9. Petru to podły człowiek. Winny jest organizator bo pożałował pieniędzy na imprezę masową. Myślę, że Petru wie o tym.

 10. rysiek calkiem zfiksowal to przez ten pobyt w kosciele tak mu odbilo jak szelng wielgus oboje maja alergie na ksiezy kosciol to wina organizatora tej imprezy wiec szukaja kozla ofiarnego zeby wybielic mula owsiaka

 11. sweter – wieczny przegrany, nawet z własnej partii jakas pseudo-baba go wyj….

 12. Swetru jest na politycznym dnie to czepi się nawet zmarłego. W sumie to szkoda Ryśka, tyle śmiechu nam dostarczał.

 13. „Mniemasz, że żyjesz, a umarłym jesteś” Ap 3:1
  Mt 7:21 „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”

 14. TUMANIE , hieno. Za bezpieczeństwo na nie zgłoszonym spędzie odpowiada WYŁĄCZNIE organizator. A BRUDZIŃSKI powinien co najwyżej podać się do dymisji za to , że w/w organizator Owsik chodzi jeszcze na wolności i nie jest aresztowany i za to, że TCHÓRZLIWIE szykanuje na pokaz jakichś internautów , kiedy na tacy ma podanych różnych celebrytów, profesurów i polityków, którzy wprost NAWOŁUJĄ DO ZEMSTY. Tylko, że pisiurki są za tchórzliwe , żeby zrobić ze znanymi porządek. Wolą aresztować jakichś klawiaturowych , anonimowych „nienawistników” z M3.

 15. Nie… no brawo PiSlamiści, Rysiu winny zamordowania Adamowicza??? Wy i wasze TVPInfo ze swoimi paskami „prawdy” przebijacie kretynizmy posła Suskiego, przy którym foux pas Rysia to przejęzyczenia. Nie wspomnę o reszcie niedouczonych nienawistników, typu Kempa, Anruszkiewicz, złodziejaszek Brudziński… A właściwie poza p. Streżynską, reszta, to właściwie postaci z PRLu, typu Anioł z Alternatywy 4. Siejcie dalej tą nienawiść a obudzicie się w faszystowsko bolszewickim państwie… w Rosji. Sądzę, że gdyby nie Smoleńsk, to byłby to znów nasz najlepszy przyjaciel.

Comments are closed.